Jump to content
Kangur

Nigdy bym się nie spodziewał

Recommended Posts

sama nazwa nie jest zla (choc abstrakcyjna, to na pierwszy rzut oka mozna sie domyslec o co chodzi), natomiast domena faktycznie - dosc egzotyczna na polskie warunki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aasapolska.pl

Warto sprawdzić też cenę domeny pod aasa_pl

No nic, czas chyba podnieść oczekiwania finansowe w kontekście czteroliterowych domen.

Pozdrawiam

Edited by DilerDomen

Share this post


Link to post
Share on other sites

aasapolska.pl

 

Warto sprawdzić też cenę domeny pod aasa_pl

 

No nic, czas chyba podnieść oczekiwania finansowe w kontekście czteroliterowych domen.

Dlaczego podnieść? Tutaj na przykładzie widać, że cena zbyt wygórowana i kupili inną domenę,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w sumie to przypomniała mi się taka tam historia związana z pewną dziwną domeną.

Jak chodziłem chyba jeszcze do podstawówki, to pewnego dnia dość duża firma wypuściła do telewizji zwykłą reklamę z bardzo ciekawą domeną, która, nie powiem, bardzo mnie rozśmieszyła (niestety nie z pomysłowości, ale z zażenowania). Teraz raczej w ogóle mnie już nie bawi, ale jak dziecko jest małe i dowiaduje się co nieco o współżyciu dorosłych, to rodzą się z tego potem takie fajne żarty i skojarzenia z użyciem narządów płciowych i ich kształtowych odpowiedników, chyba każdy wie, o jakiego typu humor mi chodzi.


Niedawno mi się przypomniała i tak mi utkwiła w pamięci, że nawet nie wiem, jak to mogłem zapamiętać i w sumie nie wierzyłem, że taką domenę zarejestrowała taka wielka firma. Wklepałem ją w pasek adresu i... ona nadal jest odnawiana... iii... przekierowuje na oficjalną stroną tejże firmy. Nie wiem, kto miał tak niepoukładane w głowie, żeby ustawić taką domenę dla strony, która w telewizji była pokazywana jako witryna dla dzieci z jakimś z tego, co pamiętam konkursem i grą... no, ale cóż, może to ja jestem w błędzie i inni ocenią ją jako bardzo trafny i wartościowy keyword.

 

dlafanabanana.pl :wacko:

 

I w sumie tu pytanie do ludzi, którzy mają jakieś większe doświadczenie z firmami. Czy to po prostu taka polityka, że ktoś utrzymuje stare domeny z takimi konkursami, bo mają po baaardzo długim czasie jeszcze jakieś wejścia, czy bo tak po prostu ma być, bo szefom od copywritingu podoba się nazwa... czy może po prostu domena jest tak dobra, a ja w ogóle się nie nadaję do tej branży, że ciągle ją mają? :blush:

 

Pozdrawiam i miłego weekendu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego podnieść? Tutaj na przykładzie widać, że cena zbyt wygórowana i kupili inną domenę,

 

Może i tak, ale myślę że nie można takiej sprzedaży już na starcie przekreślać.

I nie można też pójść za bardzo w drugą stronę, bo jak ktoś Ci zaoferuje 100 PLN,

a Ty mu powiesz, ze chcesz XXXX i on się wtedy na Ciebie "obrazi"

to co to będzie wg Ciebie oznaczać?

Że przesadziłeś z ceną i powinieneś mu sprzedać tę domenę za setkę? :) heh.

A kto wie czy tak nie przebiegały negocjacje i np. zaoferowali jakieś grosze.

 

Dodam jeszcze, że wiele osób lubi negocjować ceny i wysoka kwota

kup teraz to w pewnym sensie handicap po Naszej stronie negocjacyjnej.

 

To ciekawe, ale sami sprawdzcie czy apetyczne:

apetytnakase_pl

apetytnakase_com

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już jest przegięcie. Ciekawe kto coś takiego mógł wymyśleć.

Wygląda to rzeczywiście dosyć egzotycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w sumie to przypomniała mi się taka tam historia związana z pewną dziwną domeną.

 

Jak chodziłem chyba jeszcze do podstawówki, to pewnego dnia dość duża firma wypuściła do telewizji zwykłą reklamę z bardzo ciekawą domeną, która, nie powiem, bardzo mnie rozśmieszyła (niestety nie z pomysłowości, ale z zażenowania). Teraz raczej w ogóle mnie już nie bawi, ale jak dziecko jest małe i dowiaduje się co nieco o współżyciu dorosłych, to rodzą się z tego potem takie fajne żarty i skojarzenia z użyciem narządów płciowych i ich kształtowych odpowiedników, chyba każdy wie, o jakiego typu humor mi chodzi.

 

Czy chodziło tobie o marcepanowe penisy Maxi King? Tak mi się skojarzyło. W 2009 roku był spór o domenę maxiking.pl ( o czym pisałem na forum) pomiędzy producentem słodyczy Ferrero z produktem "MaxiKing"

 

6a94dcce74ba4a99901c3b5f6da2bf13.jpg

 

, a producentem fallusów z marcepanu spółki "Max i King".

https://web.archive.org/web/20090309072618/http://www.maxiking.pl/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy chodziło tobie o marcepanowe penisy Maxi King? Tak mi się skojarzyło. W 2009 roku był spór o domenę maxiking.pl ( o czym pisałem na forum) pomiędzy producentem słodyczy Ferrero z produktem "MaxiKing"

 

6a94dcce74ba4a99901c3b5f6da2bf13.jpg

 

, a producentem fallusów z marcepanu spółki "Max i King".

https://web.archive.org/web/20090309072618/http://www.maxiking.pl/

 

Nie, to po prostu taki zwykły durny żart, domena należy do firmy Nestle (zresztą po wpisaniu jej, jesteśmy przekierowywani na ich stronę).

 

Chodzi o to, że banan kojarzy się z penisem... a jak domena brzmiała "Dla fana banana", to od razu zaczęliśmy sobie z kolegami żartować z homoseksualistów. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że banan kojarzy się z penisem... a jak domena brzmiała "Dla fana banana", to od razu zaczęliśmy sobie z kolegami żartować z homoseksualistów. :blush:

 

Gratuluję skojarzeń. Banan -> penis -> homoseksualiści. Co na to Freud?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję skojarzeń. Banan -> penis -> homoseksualiści. Co na to Freud?

 

Skojarzeń z dzieciństwa i nie przez samo słowo banan, a przez domenę dlafanabanana.pl, którą napisałem kilka postów wcześniej... teraz sam się zastanawiam dlaczego mnie to śmieszyło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trans--bet.pl - Już taki deficyt domen że rejestrują z podwójnym "-" obok siebie?

 

Czasem muszą być dwie litery te same obok siebie, ja mam np ooparts.pl (XYZ też) i dla niewtajemniczonych było by to głupie a jest to skrót od Out of place artifact. Może te dwa -- mają jakie głębsze znaczenie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×