Jump to content
SELES

Jak wykorzystano Twoją domenę?

Recommended Posts

No to kwestia IDNów wreszcie ostatecznie rozstrzygnięta :rolleyes:

Bardzo dużo stron stoi już na IDN-ach, a często pod nonIDN-em jest inna strona niż pod IDN-em, ot choćby przykłady wczoraj znalezione:

 

projektowanieogrodów.pl a projektowanieogrodow.pl

 

zasłony.pl a zaslony.pl

 

Stron posiadających obie wersje nie trzeba nawet wymieniać bo każdy w miarę liczący się portal zadbał o IDN-a i najczęściej to on jest promowany np. w logo strony. Nie spisuję takich stron, ale jest ich cała masa, a osoby nie dostrzegające tego widać tkwią jeszcze w czasach "ery Internetu łupanego" :P (bez obrazy)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dużo stron stoi już na IDN-ach, a często pod nonIDN-em jest inna strona niż pod IDN-em, ot choćby przykłady wczoraj znalezione:

 

projektowanieogrodów.pl a projektowanieogrodow.pl

 

zasłony.pl a zaslony.pl

 

Stron posiadających obie wersje nie trzeba nawet wymieniać bo każdy w miarę liczący się portal zadbał o IDN-a i najczęściej to on jest promowany np. w logo strony. Nie spisuję takich stron, ale jest ich cała masa, a osoby nie dostrzegające tego widać tkwią jeszcze w czasach "ery Internetu łupanego" :rolleyes: (bez obrazy)

 

Wszystko prawda i trafne spostrzeżenia. Do tego co napisałeś chciałem tylko dodać jeszcze kwestię wyceny domen, które mają swoje odpowiedniki nonIDN+IDN (np. kosciotrup.pl + kościotrup.pl) oraz takie które są tylko nonIDN'em (np. szkielet.pl). Jeśli nonIDN+ IDN jest rozbity na dwóch właścicieli, to cena rozkłada się i wartość oddzielnych sprzedaży często może być niższa od ceny jaką uzyskalibyśmy sprzedając te domeny w komplecie. Natomiast domeny, które nie posiadają odpowiednika w IDNie będą bardziej pożądane i przez to droższe, już widać na forum ogłoszenia, gdzie jednym z kryteriów jest"domeny nie mające odpowiedników IDN+nonIDN)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz tak zrobiłem mały przegląd i ....PlacWolnosci.pl zajęta . Niestety, nie udało mi sie jej sprzedać, nie chciało mi sie jej utrzymywać no i ktoś ją przygarnął. No, nie ktoś, tylko oczywiście biuro nieruchomości Immo.com.pl Mówi się trudno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gorsecik.pl

 

;)

 

Stawiałbym na jakiś sklep z bielizną erotyczną.

Nie wiedziałem, że kierpce góralskie można zamiennie używać z gorsetami. Czego to człowiek się nie dowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglibyście napisać ceny przy domenach?

Nie ma się czego bać przecież sedo cen się nie wstydzi więc może i Wy urzekniecie nas swoją historią :)

Edited by blparda

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomarańcza.pl + rok pozniej Pomarancza.eu - zdecydowali sie kupic i przekierowywuje na ich glowny serwis Pomarancza.pl :)

 

KawaZiarnista.pl przekierowywuje na sklep z kawa - eKawa.pl :)

 

LosAngeles.pl sprzedana Panu Friderick'owi zaopatruje parking :D

 

Reszty nie chciało mi sie sprawdzac :D

 

 

w lutym freddy kupił ode mnie los-angeles.pl i ta również parkuje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu miałem pomysł na seaside.pl . Ostatnio po zainteresowaniu się domenami, sprawdziłem ją z ciekawości i coś ciekawego powstaje pod tym adresem. Nic z tego pod względem finansowym nie mam, ale jakaś satysfakcja odkrycia tego jest.

Edited by ness

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moglibyście napisać ceny przy domenach?

 

Do tego jest dział sprzedane... :rolleyes:

 

Jeśli tam nie ma "stosownej" informacji, to widocznie ma to pozostać tajemnicą zawodową (poufność)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×