Jump to content
SELES

Jak wykorzystano Twoją domenę?

Recommended Posts

Nie chce mi się sprawdzać więc napisz proszę czy zarejestrowałeś ją z palca czy przechwyciłeś i odsprzedałeś bo nie wiem czemu te 5 ciastek jest na tyle istotne, że warto było za nią zapłacić ?

Regnięta z palca.

Kiedyś dawno temu (lata 90te), kumpel hiphopowiec rzucił do mnie hasło "5 ciastek", z charakterystycznym raperskim gestem i była to parafraza Mc Hammera. Bardzo mnie to rozśmieszyło. Kilka miesięcy temu pomyślałem, że równie śmiesznie będzie ją zarejestrować :)

Jeśli dobrze pamiętam, miałem też w rezerwacji piec ciastek*pl ale odpuściłem sobie. Ktoś wziął.

 

Mc Hammer i jego hit ."..pięć ciastek..." ;)

;)

 

Edit: @qba.guzik racja! ;)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit: qba.guzik racja! :)

To dopowiem tylko, że nazwa w jakimś stopniu pochodzi od jego ksywy, bo zwą go "ciacho". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] (i wszędzie też skróty ŚS)

 

 

W tym przypadku akurat się nie dziwię. SS zwłaszcza jeśli mowa o firmie z Niemiec, "kojarzy się" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się wykorzystanie domeny etf.com.pl

Teksty są na wysokim poziomie merytorycznym i strona pomału się rozwija, co mnie cieszy, trochę gorzej z grafiką. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb, za ile została sprzedana kokos.pl, o ile oczywiście nie jest to informacja tajna?

 

Większość z tych domen została sprzedana dawno temu, za grosze. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem dzisiaj swoje sprzedane domeny i widzę, że tylko na siedmiu z nich z nich powstało coś co można nazwać stroną.

Pozostałe procenty rozkładają się mniej więcej tak (orientacyjnie):

5% - nie znaleziono

10% - przekierowania

20% - przekierowane na dropped

20% - giełdy

40% - parking

 

Czy tak jest u wszystkich. Co prawda 70% moich sprzedaży to taniocha ale mam wrażenie, że na dropped handel odbywa się na zasadzie: "ja do ciebie ty do mnie" ;), po roku domeny wygasają, nowe rozdanie i tak dalej.

 

Rynek się kręci, ale czy rośnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedaże poszły przez Last Minute, przez ogłoszenie na forum lub alllegro to nie ma co oczekiwać, że te domeny zostaną zagospodarowane. Co innego gdy klient zgłosi się sam. Wówczas większość tak sprzedanych domen po pewnym czasie "ożywa".

 

sanitariusz.pl

extremum.pl

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbym był właścicielem i ktoś by mi takiego swf'a jak na SG z watermarkami zrobił to nie wiem co ja bym z nim zrobił :]

 

dokładnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbym był właścicielem i ktoś by mi takiego swf'a jak na SG z watermarkami zrobił to nie wiem co ja bym z nim zrobił :]

 

Dobre, animacja flash ze znakami wodnymi z iStocka, ktoś faktycznie nieźle się zakręcił, no albo przyoszczędził. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakbym był właścicielem i ktoś by mi takiego swf'a jak na SG z watermarkami zrobił to nie wiem co ja bym z nim zrobił :]

 

Serwis nie mój, wiec zwisa mi to kalafiorem, ale rzeczywiście razi to w oczy, chyba ze jest to wersja testowo-prezentacyjna dla klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jakbym był właścicielem i ktoś by mi takiego swf'a jak na SG z watermarkami zrobił to nie wiem co ja bym z nim zrobił :]

 

Dobre, animacja flash ze znakami wodnymi z iStocka, ktoś faktycznie nieźle się zakręcił, no albo przyoszczędził. :)

 

Spokojnie, to pewnie dopiero wstępna propozycja działającego projektu, z przykładowym zdjęciem z istockphoto, agencja nie kupiła jeszcze zdjęcia bo i tak idzie do akceptacji; spotkałem się już z taką praktyką. To, że serwis wisi w Internecie nie znaczy, że tak naprawdę wystartował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×