Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek B.

Zmiany w ParkDomen.pl

Recommended Posts

Witam.

 

uprzejmie informujemy, że lista aukcji domen została wzbogacona o następujące informacje:

- Pager Rank,

- Ranking Google (linki, strony),

- Ranking Yahoo! (linki, strony),

- Alexa,

- Archive.org.

 

Dodatkowo w mailach informujących o nowych aukcjach (wysyłanych do zarejestrowanych Użytkowników) zamieszczane będą

- Page Rank,

- Alexa,

- Archive.org.

 

Mamy nadzieję, że powyższe zmiany okażą się przydatne i będą pomocne przy podejmowaniu trafnych decyzji.

 

Zapraszamy!

 

Grzesiek

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja kolejna sugestia dotyczy obecnego wyglądu tabeli. Oczywiste, że zmiany powyższe to cenna rzecz ale strona wygląda teraz bardzo nieczytelnie.

Może dane dotyczące domen powinny znaleźć się w ostatnich kolumnach i najlepiej na innym tle.

Niech nazwa domeny, cena, ilość ofert, licytujący i data zakończenia zajmują jednak 5 pierwszych kolumn.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja kolejna sugestia dotyczy obecnego wyglądu tabeli. Oczywiste, że zmiany powyższe to cenna rzecz ale strona wygląda teraz bardzo nieczytelnie.

Może dane dotyczące domen powinny znaleźć się w ostatnich kolumnach i najlepiej na innym tle.

Niech nazwa domeny, cena, ilość ofert, licytujący i data zakończenia zajmują jednak 5 pierwszych kolumn.

 

Sugestia ciekawa i już wdrożona :)

 

Dzięki i czekam na dalsze Wasze sugestie i uwagi.

 

Grzesiek

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, o to chodziło. Prawda, że ładnie i przejrzyście? a serwis aukcyjny nic nie stracił na wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydała by się jeszcze jakąś wyszukiwarka w aukcjach. Często dodaje jakąś domenę do złapania w dropped i jak widzę że złapało ja NAMEO (niestety) to muszę przeszukiwać wszystkie aukcje żeby ją znaleźć a wolałbym wpisać w wyszukiwarkę :D

 

Oczywiście fajnie by było jakby można było dodawać domeny do przechwycenia, a nie tylko licytować te co są.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście fajnie by było jakby można było dodawać domeny do przechwycenia, a nie tylko licytować te co są.

A ja myślę, że fajnie jest tak jak teraz. ParkDomen.pl nie jest na tyle popularny i nie łapie takiej ilości domen, żeby chciało mi się w nim dodawać domeny do przechwycenia. Ale jak coś już złapie i jest ciekawe, to chętnie zalicytuję w publicznej aukcji.

 

Co do wyszukiwarki - popieram, przyda się.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydała by się jeszcze jakąś wyszukiwarka w aukcjach. Często dodaje jakąś domenę do złapania w dropped i jak widzę że złapało ja NAMEO (niestety) to muszę przeszukiwać wszystkie aukcje żeby ją znaleźć a wolałbym wpisać w wyszukiwarkę :D

 

Co do wyszukiwarki - popieram, przyda się.

 

zaznacz 1000 wierszy na stronie, później Edycja -> Znajdź (Firefox)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaznacz 1000 wierszy na stronie, później Edycja -> Znajdź (Firefox)

LOL :D Nie wiedziałem, że jest opcja pokazania wszystkich aukcji :D Dobre.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ParkDomen.pl nie jest na tyle popularny i nie łapie takiej ilości domen, żeby chciało mi się w nim dodawać domeny do przechwycenia.

 

No może nie jest tak popularny, ale może zyskałby trochę popularności jakby miał opcje łapania. Z tego co widzę to łapie o wiele więcej domen niż złapane.pl, które ma opcje dodawania.

 

zaznacz 1000 wierszy na stronie, później Edycja -> Znajdź (Firefox)

 

O tym nie pomyślałem :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ParkDomen rzeczywiście potrafi niezłe domeny złapać, tylko szkoda że nie wszystkie trafiają na aukcję.

np ostatnio drift.pl wystawiono na sprzedaż - do negocjacji ...

 

też czekam na możliwość dodawania do przechwytywania, bo jak widać warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Co do wyszukiwania domen to cieszę się, że sami wpadliście na rozwiązanie :D

 

W kwestii aukcji prywatnych. Nie ukrywam że mieliśmy (czasem nadal mamy) dylemat czy "wchodzić" w prywatne, czy też nie.

Uznaliśmy, m.in. po części z powodów opisanych przez DD, po doświadczeniach zlapane.pl i własnych analizach, że to nie jest dobry moment na wprowadzenie tego rozwiązania. Zmierzymy się z nim na pewno, ale nie teraz. Mamy pomysł na kilka nowinek i na nich aktualnie się skupimy :D

 

@krzywykrzywy: dzięki za miłe słowo :D. W kwestii domeny drift.pl - to jak wcześniej pisałem oferujemy również przechwytywanie domen na zamówienie. Jeżeli jest ktoś zainteresowany daną domeną to ustalamy wcześniej cenę i jeżeli dojdziemy do porozumienia to po złapaniu robimy deal. Taki los spotkał domenę drift.pl. Jeżeli klient nie opłaci jej w ustalonym terminie (a niestety zdarza się to czasami) wtedy domena jest na sprzedaż (czy poprzez nasze aukcje, AM czy Allegro). Jest już kilku klientów, którzy korzystają z tego rozwiązania.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
W kwestii domeny drift.pl - to jak wcześniej pisałem oferujemy również przechwytywanie domen na zamówienie. Jeżeli jest ktoś zainteresowany daną domeną to ustalamy wcześniej cenę i jeżeli dojdziemy do porozumienia to po złapaniu robimy deal.

Moim zdaniem to bardzo zła praktyka. Mnie osobiście to zniechęca. Albo wszystkie niech będą publiczne albo niech zostaną jawnie wprowadzone prywatne. Inaczej nie wiadomo na czym się stoi. Dropcatcher jest tak dobry jak domeny, które złapie. Im ich więcej i więcej ciekawych aukcji tym lepiej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem to bardzo zła praktyka. Mnie osobiście to zniechęca. Albo wszystkie niech będą publiczne albo niech zostaną jawnie wprowadzone prywatne. Inaczej nie wiadomo na czym się stoi. Dropcatcher jest tak dobry jak domeny, które złapie. Im ich więcej i więcej ciekawych aukcji tym lepiej.

 

Dzięki za uwagę, jak zawsze otwarci jesteśmy na sugestie. To są dylematy, które nami targają i zdaję sobie sprawę, że nie są najlepiej przez domainerów odbierane. Mamy jednak "coś" co niedługo wprowadzimy i będzie przejrzyściej :D

 

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Pragniemy poinformować że z początkiem lipca zostaną wprowadzone

następujące zmiany w serwisie ParkDomen.pl:

 

1. Faktury VAT będzie można pobrać z pozycji panelu Użytkownika. W tym

celu stworzona zostanie nowa zakładka (widoczna po

zalogowaniu) "Twoje faktury". Znajdą tam faktury za domeny zarejestrowane

po 1 lipca 2009.

 

2.Od 1 lipca 2009 zmianie ulega Cennik serwisu ParkDomen.pl. Zmiana dotyczy

pozycji z cennika: "Cena początkowa przechwyconej domeny na Aukcji Publicznej".

Dotychczasowa kwota 30 PLN/netto zastąpiona zostanie zapisem: "Zgodnie z

ceną na aukcji". Dla niektórych domen cena początkowa ustalana będzie

indywidualnie w zależności od jej szacowanej wartości i potencjału.

Zmiana ta dotyczyć będzie domen wystawionych na aukcjach od 1 lipca 2009.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 

Pozdrawiam,

 

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Pragniemy poinformować że z początkiem lipca zostaną wprowadzone

następujące zmiany w serwisie ParkDomen.pl:

 

2.Od 1 lipca 2009 zmianie ulega Cennik serwisu ParkDomen.pl. Zmiana dotyczy

pozycji z cennika: "Cena początkowa przechwyconej domeny na Aukcji Publicznej".

Dotychczasowa kwota 30 PLN/netto zastąpiona zostanie zapisem: "Zgodnie z

ceną na aukcji". Dla niektórych domen cena początkowa ustalana będzie

indywidualnie w zależności od jej szacowanej wartości i potencjału.

Zmiana ta dotyczyć będzie domen wystawionych na aukcjach od 1 lipca 2009.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 

Pozdrawiam,

 

Grzesiek Bujnowski

Proponuję zlikwidować pojęcie i dział "aukcja domen" i w to miejsce wprowadzić "sprzedaż domen" lub połączyć z istniejącym już działem.

 

Przepraszam za określenie ale:

Chyba niektórym to "w dupach się przewraca".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję zlikwidować pojęcie i dział "aukcja domen" i w to miejsce wprowadzić "sprzedaż domen" lub połączyć z istniejącym już działem.

 

Przepraszam za określenie ale:

Chyba niektórym to "w dupach się przewraca".

 

System aukcji nadal będzie istniał w niezmienionej formie więc nie widzę takiej możliwości.

Odnośnie Twojej drugiej uwagi to nie jest ona na miejscu i nie bardzo potrafię zrozumieć jej sens.

Dodatkowo proponuję dyskusję na innym poziomie...

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję zlikwidować pojęcie i dział "aukcja domen" i w to miejsce wprowadzić "sprzedaż domen" lub połączyć z istniejącym już działem.

 

Przepraszam za określenie ale:

Chyba niektórym to "w dupach się przewraca".

 

 

czemu tak uwazasz? kazdy serwis moze miec wlasna polityke sprzedazy.

 

Parkdomen mial malo userow(w porownaniu do AM),

nie kazdemu chcialo sie tam czesto sprawdzac aukcje i przez to za symboliczne 30zl mozna bylo kupic ciekawe domeny.

 

Teraz pewnie za taka domene zaplacisz 100-500zl a pewnie i tak beda chetni.

A jak nie to serwis zmieni swoja polityke....czas pokaze.

 

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale strona za krótko działa, by oceniać jej wyniki i strategię sprzedaży, gdyby była pierwsza to co innego, ale tak potrzeba czasu, by się przebić, z wyższymi cenami raczej będzie trudniej.

 

Jeżeli chodzi o strategię sprzedaży, ciekawe czy pojawią się serwisy, które nie tylko będą oferować aukcje na własnych stronach, ale także będą oferowały domeny na aukcji w AM (domen już zarejestrowanych), bo do bezpośredniej konkurencji potrzebna jest duża siła przebicia.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu tak uwazasz? kazdy serwis moze miec wlasna polityke sprzedazy.

 

Parkdomen mial malo userow(w porownaniu do AM),

nie kazdemu chcialo sie tam czesto sprawdzac aukcje i przez to za symboliczne 30zl mozna bylo kupic ciekawe domeny.

 

Teraz pewnie za taka domene zaplacisz 100-500zl a pewnie i tak beda chetni.

A jak nie to serwis zmieni swoja polityke....czas pokaze.

 

Dzięki za merytoryczną opinię.

 

Nie przewiduję drastycznych zmian w polityce cenowej. Oczywistą rzeczą jest fakt, że Domainerzy chcą kupować

jak najlepsze domeny po jak najniższych cenach i to zrozumiałe. Właściciele takich serwisów jka nasz chcą jednak aby ceny

osiągane na aukcjach były na poziomie pozwalającym na ich utrzymanie i dalszy rozwój.

Chodzi o znalezienie złotego środka :lol:

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale strona za krótko działa, by oceniać jej wyniki i strategię sprzedaży, gdyby była pierwsza to co innego, ale tak potrzeba czasu, by się przebić, z wyższymi cenami raczej będzie trudniej.

 

Andro, nie jesteśmy samobójcami i chcemy być nadal konkurencyjni.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu tak uwazasz? kazdy serwis moze miec wlasna polityke sprzedazy.

 

Parkdomen mial malo userow(w porownaniu do AM),

nie kazdemu chcialo sie tam czesto sprawdzac aukcje i przez to za symboliczne 30zl mozna bylo kupic ciekawe domeny.

 

Teraz pewnie za taka domene zaplacisz 100-500zl a pewnie i tak beda chetni.

A jak nie to serwis zmieni swoja polityke....czas pokaze.

 

 

Ryszard

 

Po pierwsze:

Nie psuje się czegoś co działa. Już byli tacy co "majstrowali" przy domenach (vide zlapane.pl) i co?

 

Po drugie:

Oczywiście, że każdy serwis ma własną politykę. Czym w obecnej chwili będzie się różnił dział "sprzedaż domen" od "aukcje domen". Tym, że w aukcjach domen będą domeny zarezerwowane - nie zarejestrowane - i cenę początkową będzie szacował Park Domen a nie użytkownik.

 

Po trzecie:

Serwis Park Domen zmierza do własnej "kanibalizacji" - można sobie określenie znaleźć w szukajce. Wtedy będzie już za późno na zmianę polityki.

 

Zresztą "Nie mój cyrk - nie moje małpy"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może potrzebne są dodatkowe usługi, które przyciągną użytkowników, i zaoferują coś więcej oprócz aukcji, wtedy im więcej osób ma konto i stale zagląda do serwisu, tym większa szansa na wyższe ceny sprzedaży domen. Na pewno sporo można zyskać oferując mini-strony lub rozwiązania, które będą alternatywą dla parkingu. Warto się zorientować, czego szukają domeniarze, dodatkowe opcje na pewno byłyby czymś więcej niż tylko konkurowanie ceną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze:

Nie psuje się czegoś co działa. Już byli tacy co "majstrowali" przy domenach (vide zlapane.pl) i co?

 

Po drugie:

Oczywiście, że każdy serwis ma własną politykę. Czym w obecnej chwili będzie się różnił dział "sprzedaż domen" od "aukcje domen". Tym, że w aukcjach domen będą domeny zarezerwowane - nie zarejestrowane - i cenę początkową będzie szacował Park Domen a nie użytkownik.

 

Po trzecie:

Serwis Park Domen zmierza do własnej "kanibalizacji" - można sobie określenie znaleźć w szukajce. Wtedy będzie już za późno na zmianę polityki.

 

Zresztą "Nie mój cyrk - nie moje małpy"

 

Nie będzie tak, że wraz z listą aukcji otrzymanych 1 lipca doznasz szoku, zapewniam.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie będzie tak, że wraz z listą aukcji otrzymanych 1 lipca doznasz szoku, zapewniam.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

 

Tego się nie obawiam, natomiast z powodu zwiększonej (obecnie) podaży domen na rynku wtórnym - wstrzymałbym się z decyzją.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tego się nie obawiam, natomiast z powodu zwiększonej (obecnie) podaży domen na rynku wtórnym - wstrzymałbym się z decyzją.

 

Głównie chcemy konkurować w jakości łapanych i oferowanych na aukcjachdomen. Nasz obecny model się sprawdza i nie chcemy przy nim zbytnio

majstrować :lol:.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×