Jump to content
cfguru360

Bodis.com Polski Coverage

Recommended Posts

Bodis.com jest o wiele lepszy od NameDrive i adsense parking (ryzyko stracici cale konto adsense), niejestem pewny czy te nowe template sa potrzebne bo nawet parkingowe giganty ciongle uzywaja jednego template.

 

Kazdy raz jak na bodis jest przeprowadzona dos attack, bodis daje + 10 % do zarobow jako kompensacje(tak pisze na namepros.com).

Wiesz, wszystko super, ale statystyki przecza temu co napisales. Na standardowym template od bodis (tym zielono czarnym) ctr mialem na poziomie ~20% Obecnie, gdy wszystko przekierowywane jest na template google (domains.googlesyndication.com), ctr jest w okolicach 6%

 

Malo tego - na standardowym template bodis slowa kluczowe i linki byly swietnie dopasowywane, a na googlu wskakuja same smieci i linki/frazy po angielsku.

 

A nawet jak juz wskoczy ten szablon od bodis, to frazy i linki sa rownie smieciowe, jak te na domains.googlesyndication.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz, wszystko super, ale statystyki przecza temu co napisales. Na standardowym template od bodis (tym zielono czarnym) ctr mialem na poziomie ~20% Obecnie, gdy wszystko przekierowywane jest na template google (domains.googlesyndication.com), ctr jest w okolicach 6%

 

Malo tego - na standardowym template bodis slowa kluczowe i linki byly swietnie dopasowywane, a na googlu wskakuja same smieci i linki/frazy po angielsku.

 

A nawet jak juz wskoczy ten szablon od bodis, to frazy i linki sa rownie smieciowe, jak te na domains.googlesyndication.com

 

Masz adblocka, albo cos w tym stylu?

Bo sedo tez od jakiegos czasu przekierowuje wejscie uzytkownikow z adblockiem bezposrednio na google.

Moze to cos odgornie narzuconego przez samo google.

A na namedrive i tak nie wyswietla reklam, jak ktos ma adblocka ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz adblocka, albo cos w tym stylu?

Bo sedo tez od jakiegos czasu przekierowuje wejscie uzytkownikow z adblockiem bezposrednio na google.

Moze to cos odgornie narzuconego przez samo google.

A na namedrive i tak nie wyswietla reklam, jak ktos ma adblocka ;p

 

Hmmm faktycznie, jak wylacze adblocka, to pojawia sie template bodis. jak wlacze, to jest automatyczne przekierowanie. :D

 

Ale jak to sie ma do ctr? I po co takie przekierowania? Oszczedzanie na ruchu, bo i tak nikt nie kliknie?

 

A co do ND i wlaczonego adblocka, to zawsze mozna go wylaczyc... Ja tak czasem robie, jesli np widze linka do kategorii, ktora mnie interesuje, ale mam pusta strone. Wtedy jeden klik i mam linki reklamowe w konkretnej kategorii ;-) No i strona tak nie straszy, jak to durne przekierowanie.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ładują sie Wam domeny zaparkowane w Bodis? U mnie w tej chwili (łącze z neo) czas ładowania domen zaparkowanych wynosi kilka minut.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj znowu problemy z ładowaniem stron zaparkowanych. Czy może ktoś potwierdzić czy to u mnie tylko taki problem występuje czy u wszystkich ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj znowu problemy z ładowaniem stron zaparkowanych. Czy może ktoś potwierdzić czy to u mnie tylko taki problem występuje czy u wszystkich ?

 

U mnie też się długo ładuje - ok 30 s...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem jakis czas temu do administracji czy instnieje mozliwosc parkowania domen regionalnych i do dzis nie dostałem odpowiedzi ktos wie cos na ten tema ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też o to pytałem, bo irytowało mnie dlaczego można waw.pl dodawać, a warszawa.pl nie.. Napisałem im, że .waw.pl "also is a regional domain" Dostałem wówczas odpowiedź-prośbę o przesłanie domen, które chcę dodać. Olałem to, ale z tego co wtedy zrozumiałem - ręcznie dodają domeny regionalne. (?)

Pewnie nie odpowiadają, bo to nie pierwsze takie pytanie..

 

W Bodisie wk**rwia mnie też brak możliwości powiększania wybranych liter, tak, żeby zamiast Tanihosting.pl było np. TaniHosting.pl

 

Kolejnym mega-minusem jest brak optymalizacji parkingu. Nie ma póki co opcji, aby wpisać własne słowo "klucz" dla danej domeny. Skutek: Motywy (Templates) optymalizują reklamy tylko dla prostych keywordów/domen generycznych. Żałości dodaje fakt, że Bodis archiwizuje słowa klucze z poprzednich serwisów parkingowych (np. Name Drive) i ustawia je jako domyślne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dzisiaj, że jedna z moich domen zaparkowanych na Bodis.com przekierowuje na adres:

 

http://pc-security-warning-hllkio0i0.com/PL/ff/

 

gdzie sugeruje użytkownikowi zainstalowanie oprogramowania ze strony:

 

http://dlo0o.net/download/flashplayer_update_11_pl.exe

 

Nie testowałem co się stanie po zainstalowaniu tego softu, mogę się tylko domyślać :(

 

Wg mnie takie praktyki szkodzą naszym domeną (domena może wpaść np. do blacklisty oprogramowania antywirusowego).

 

Co sądzicie o takich praktykach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dzisiaj, że jedna z moich domen zaparkowanych na Bodis.com przekierowuje na adres:

...

Wg mnie takie praktyki szkodzą naszym domeną (domena może wpaść np. do blacklisty oprogramowania antywirusowego).

 

Co sądzicie o takich praktykach ?

 

Domena ma i tak juz bloka w Google :)

 

 

Na ParkingCrew jest to samo. Z tym, ze tam jest komunikat:

 

"Tier 1 blocked: Our primary upstream feed provider does not currently wish to deliver ads for this domain. This can be due to trademark or quality reasons and we do not have any influence on this decision. Our tier 2 feed providers as well as our direct advertiser base still ensure ad coverage for this domain name."

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×