Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

biznesplan sprzedaży domen

Recommended Posts

faktycznie uposzczony no i dotyczy registrara.

Za malo policzyli na sprzet komputerowy i w konsekwencji za potem za malą przyjeli amortyzacje. Nie uwzgledniono tez niezbednych inwestycji w ten sprzet oraz modernizacji czy napraw.

Łącza nie wiem po ile sa to nie wypowiem sie.

Nie sadze aby kwota 40 zl od domeny byla osadzona w obecnych realiach i co za tym idzie wyliczenia, ze po 4 m-cach juz sie jest na plusie nie sa miarodajne.

no i gdzie ZUS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba zacząć od tego, że ktoś chce tutaj prowadzić serwer DNS....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo radosny dokument, ktorego autor na moje oko nie do konca rozumial o czym pisze

Edited by NEO.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

No szkoda bo wlasnie kombinuje jak napisac taki biznes plan i myslalem ze dobrze trafilem :)

Jak rozpisac na 3 strony "Kupuje tanio domeny a sprzedaje drozej" ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślałem, żeby zarejestrować się jako bezrobotny i spróbować otworzyć firmę. Wtedy 10k plnów ponoć można dostać....

 

Z UP jest to kwota bliska 19 000 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z UP jest to kwota bliska 19 000 PLN

 

tak i co najważniejsze często jest niedostępna dla ludzi, którzy są robotni, bo to zależy od tego czy w ogóle mają pieniądze w budżecie,

a jeśli mają to nieraz trzeba być i 3 miesiące bez pracy ( kogo stać na tyle czasu bez pracy? ) - tak jest w regulaminie UP w Gdańsku.

 

Jak już ktoś otrzyma taką dotacje, to mogę udzielić wskazówki jak ją spieniężyć, bo w końcu najbardziej potrzebna jest gotówka, a nie sprzęt, który często nie zawsze jest wykorzystywany (ale na coś trzeba wydać pieniądze, żeby za rok wykazać, że jeszcze istnieje).

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak i co najważniejsze często jest niedostępna dla ludzi, którzy są robotni, bo to zależy od tego czy w ogóle mają pieniądze w budżecie,

a jeśli mają to nieraz trzeba być i 3 miesiące bez pracy ( kogo stać na tyle czasu bez pracy? ) - tak jest w regulaminie UP w Gdańsku.

 

Zależy od placówki

 

W większości możesz ubiegać się o dotację już w momencie gdy otrzymasz statut bezrobotnego.

Zwyczajnie taki wniosek otrzymuje mniejszą ilość punktów ( ponieżej 3 miesięcy jest 0 punktów, powyżej roku chyba 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak i co najważniejsze często jest niedostępna dla ludzi, którzy są robotni, bo to zależy od tego czy w ogóle mają pieniądze w budżecie,

a jeśli mają to nieraz trzeba być i 3 miesiące bez pracy ( kogo stać na tyle czasu bez pracy? ) - tak jest w regulaminie UP w Gdańsku.

 

Jak już ktoś otrzyma taką dotacje, to mogę udzielić wskazówki jak ją spieniężyć, bo w końcu najbardziej potrzebna jest gotówka, a nie sprzęt, który często nie zawsze jest wykorzystywany (ale na coś trzeba wydać pieniądze, żeby za rok wykazać, że jeszcze istnieje).

 

Przypuśćmy, że zarejestruje się jako bezrobotny.

Moja firma zajmowała by się reklamą w internecie (stworzył bym np firmę mailingową), odsprzedawaniem domen i wykonywaniem jakiś różnych zleceń.

W dodatku chciałbym czasem móc pohandlować czymś z zagranicy.

19tysięcy to jest dużo nadto.

Jak więc je spieniężyć?

Czy w ogóle musiałbym je spieniężyć?

Czy mógłbym z nich opłacać ZUS i inne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście ogólne zasady dla całego programu są takie same, różnice są w szczegółach

 

Każdy PUP ma swój regulamin konkursu i może działać według własnych wytycznych.

 

Z dotacyjnej kasy, PUP jest zdecydowanie najszybszym sposobem na sfinansowanie działalności na rozpoczęcie, jak i rozwój firmy (stworzenie miejsca pracy).

 

Program się cieszy dużym zainteresowaniem (w tamtym roku pieniądze skończyły się średnio koło października) w tym roku w niektórych PUP były już prawdopodobnie ostatnie nabory.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak więc je spieniężyć?

Czy w ogóle musiałbym je spieniężyć?

Czy mógłbym z nich opłacać ZUS i inne?

Cała kasa musi iść dokładnie na rzeczy związane z Twoją działalnością.

 

W tym przypadku wypasiony komputer, meble biurowe, artykuły biurowe, serwis.... Z tego co wiem, to nie można jej przeznaczyć na opłaty

( czyli ZUS odpada) i w wielu UP również nie uwzględniają kosztów związanych z reklamą, telefon też odpada...

 

Całość musisz wydatkować do miesiąca od założenia DG zgodnie z wcześniej przygotowanym planem, który zatwierdził UP.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, ale jeśli ruszę firmą, i np przez pierwsze 3 miesiące moje obroty będą niskie - tzn, nie wyrobię z nich na zus - to z jakich pieniędzy mam je opłacić?

 

UP daje pieniądze wyłącznie na start.

 

No już nie mów że na sprzedaży domen nie zarobisz na ZUS :) Zawsze możesz z własnej kieszeni dołożyć.

 

Mimo wszystko, jak firma padnie to i tak poręczyciele sponsorują ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
UP daje pieniądze wyłącznie na start.

 

No już nie mów że na sprzedaży domen nie zarobisz na ZUS ;) Zawsze możesz z własnej kieszeni dołożyć.

 

Mimo wszystko, jak firma padnie to i tak poręczyciele sponsorują :)

 

czegoś nie rozumiem.

Dostając 19koła, to opłaca się przez ten rok do ZUS'u dokładać z własnej kieszeni, ale czy to jest legalne?

 

i o jakich poręczycielach mówisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czegoś nie rozumiem.

Dostając 19koła, to opłaca się przez ten rok do ZUS'u dokładać z własnej kieszeni, ale czy to jest legalne?

 

i o jakich poręczycielach mówisz?

 

Musisz dwoch poreczycieli zorganizowac, tzn. osoby ktore oddadza te pieniadze ktore ty wzioles, jesli nie bedziesz wyplacalny i twoja firma padnie przed rokiem, lub tez stwierdza ze wydales zle te pieniadze i cofna ci dotacje. I poreczycielami nie moga byc osoby z ktorymi prowadzisz gospodarstwo domowe. Czyli np. twoi rodzice.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musisz dwoch poreczycieli zorganizowac, tzn. osoby ktore oddadza te pieniadze ktore ty wzioles, jesli nie bedziesz wyplacalny i twoja firma padnie przed rokiem, lub tez stwierdza ze wydales zle te pieniadze i cofna ci dotacje. I poreczycielami nie moga byc osoby z ktorymi prowadzisz gospodarstwo domowe. Czyli np. twoi rodzice.

 

a dlaczego nie mogą być rodzice? :) u mnie rodzina to chyba jedyna opcja na poręczyciela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czegoś nie rozumiem.

Dostając 19koła, to opłaca się przez ten rok do ZUS'u dokładać z własnej kieszeni, ale czy to jest legalne?

 

[...]

 

 

Jest to tak legalne, jak legalnym jest pobieranie przez wszechwładne "Państwo" srus-u z kieszeni właściciela firmy, która nie zarabia - zmuszając go do zadłużenia się albo do kradzieży.

Reasumując, jest to legalne gdyż srus kiedy chodzi o wpłacenie mu pieniędzy, udaje, że go nie obchodzą źródła Twoich przychodów. Kiedy przestaniesz mu wpłacać - za wszelką cenę udowodnić Ci zechce, bardzo nachalnie zresztą, że dochody posiadasz i nawet wskaże Twoje źródła. Oczywiście, bez przykładnej i dotkliwej kary się wówczas nie obejdzie.

 

Sorry, kiedy jest temat o srusie, to niestety nie mogę się powstrzymać ... :[

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to tak legalne, jak legalnym jest pobieranie przez wszechwładne "Państwo" srus-u z kieszeni właściciela firmy, która nie zarabia - zmuszając go do zadłużenia się albo do kradzieży.

Reasumując, jest to legalne gdyż srus kiedy chodzi o wpłacenie mu pieniędzy, udaje, że go nie obchodzą źródła Twoich przychodów. Kiedy przestaniesz mu wpłacać - za wszelką cenę udowodnić Ci zechce, bardzo nachalnie zresztą, że dochody posiadasz i nawet wskaże Twoje źródła. Oczywiście, bez przykładnej i dotkliwej kary się wówczas nie obejdzie.

 

Sorry, kiedy jest temat o srusie, to niestety nie mogę się powstrzymać ... :[

 

Ja też... tylu młodych ludzi boi się zakładać firmy, bo skąd mają wiedzieć, czy na pewno uda im się opłacić ten je#$%^ zus...

A nawet jak zarobią 700zł na swoim, to myśl, że muszą 350zl oddać (bo ponoć przez pierwsze dwa lata się taki płaci) ich rozwala ...

Aż dziwne, że Korwin ma tak niskie poparcie mimo, iż o likwidacji zusu mówi od tylu lat...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też... tylu młodych ludzi boi się zakładać firmy, bo skąd mają wiedzieć, czy na pewno uda im się opłacić ten je#$%^ zus...

A nawet jak zarobią 700zł na swoim, to myśl, że muszą 350zl oddać (bo ponoć przez pierwsze dwa lata się taki płaci) ich rozwala ...

Aż dziwne, że Korwin ma tak niskie poparcie mimo, iż o likwidacji zusu mówi od tylu lat...

Od tego 700 pomniejszonego o koszty musisz jeszcze dochodowy odprowadzić :)

 

Wracając do wcześniejszego, pierwsze słyszę że poręczycielem nie może zostać któreś z rodziców....

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5000 zł - zamontowanie klimatyzacji

3000 zł - podłączenie nadrzędnego łącza internetowego

2000 zł - podłączenie podrzędnego łącza internetowego

1000 zł - przystosowanie wynajętego pomieszczenia oraz ewentualne inne koszty

Prowadzenie działalności wiąże się z następującymi kosztami miesięcznymi:

4000 zł - opłata za łącze internetowe nadrzędne

3000 zł - opłata za łącze internetowe podrzędne

Można te koszty znacznie obniżyć korzystając z usługi kolokacji serwerów w istniejącej serwerowni.

a.

 

# kolokacja-serwerów.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×