Jump to content
Sign in to follow this  
jamiko

Domena z Dropped.pl w Google Apps

Recommended Posts

Witam,

od kilku dni walczę z ustawieniami domeny (zarejestrowanej w Dropped.pl )jako Google Apps bez konieczności wpisywania subdomeny WWW.

 

Próbowałem już różnych rozwiązań znalezionych w internecie i prosiłem o pomoc BOK Dropped,pl, ale nadal nic nie działa.

 

Sprawa wygląda tak, ustawienie rekordów CNAME:

CNAME www ghs.google.com.

 

działa poprawnie, jednak wpisanie domeny bez WWW (co oczywiste) zwraca błąd (strony nie znaleziono).

 

W innych firmach, aby rozwiązać ten problem ustawiałem zawsze przekierowanie bezpośrednie na "www.mojadomena.pl" i działa bez problemu, w Dropped niestety takie przekierowanie nie działa (wygląda tak, jakby w ogóle go nie było), pomimo że DNSy ustawione są poprawnie - na dropped.

Samo Google na stronach pomocy zaleca właśnie takie rozwiązanie.

 

Chciałem sobie poradzić także w inny sposób i próbowałem kolejno różnych kombinacji z rekordami CNAME, a nawet A, ustawiając je zgodnie z tym, co radzą niektórzy internauci - niestety również bez efektów.

 

W końcu zwróciłem się do BOK Dropped i dostałem (trzeba przyznać szybko) odpowiedź, że wystarczy ustawić:

CNAME @ ghs.google.com.

aby problem sam się rozwiązał. Byłem zadowolony, a jednocześnie zaskoczony, że Dropped radzi sobie bez problemu z czymś, czego Google zabrania smile.gif Niestety jednak okazało się, że Google ma racje, bo wynik wpisania adresu bez WWW zwraca Googlową odpowiedź:

"

Server Not Found

Error 404

"

 

Czy ktoś z Was poradził sobie już z podobnym problemem, czy pozostaje mi tylko czekać 3 tygodnie na przeniesienie domeny, gdzie indziej?

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skasuj CNAME @

 

Ustaw A @ 195.78.67.73 - nasz serwer przekierowań.

 

A następnie ustaw zwykłe przekierowanie domeny na http://www.twojadomena.pl/

 

W ten sposób ten, kto wejdzie na domenę bez www, trafi na nasz serwer, który przekieruje go na www - które działa dobrze.

 

BTW, pracuję właśnie nad automatycznym zakładaniem i konfigurowaniem Google Apps dla domen w Dropped.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.

Teraz wszystko działa, dziękuję za odpowiedź - myślałem, że informacja z BOK jest oficjalną wersją Dropped, dlatego zapytałem tutaj :)

 

Automatyczne zakładanie na pewno przyda się niejednokrotnie.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW, pracuję właśnie nad automatycznym zakładaniem i konfigurowaniem Google Apps dla domen w Dropped.pl :)

 

to byłaby bardzo dobra sprawa,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×