Jump to content
Sign in to follow this  
Jacek69

Nazwa dla firmy remontowej.

Recommended Posts

Witam!

 

Mój znajomy ma firmę budowlaną, poprosił mnie o stworzenie strony internetowej. Zastanawiam się teraz nad nazwą strony/firmy? Jak nazwa by do Was(jak potencjalnych klientów) przemówiła? Czego szukalibyście na stronie firmy oferującej tego typu usługi, a czego byście tam nie chcieli zobaczyć?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

 

Mój znajomy ma firmę budowlaną, poprosił mnie o stworzenie strony internetowej. Zastanawiam się teraz nad nazwą strony/firmy? Jak nazwa by do Was(jak potencjalnych klientów) przemówiła? Czego szukalibyście na stronie firmy oferującej tego typu usługi, a czego byście tam nie chcieli zobaczyć?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Firma budowlana to szerokie pojęcie. Czym dokładnie się będzie firma zajmowała ?

 

ps. Bardzo tanio sprzedam RemontGeneralny.pl , powiedzmy za cenę malowania jednego pokoju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja "wykreowałem" również dla znajomego z podobnej branży nazwę "ProEfekt" (oczywiście wcześniej upewniłem się co do możliwości zakupu domeny). Myślę, że również w tym przypadku warto kombinować z podobnymi słowami opisującymi to czego potencjalny klient oczekuje od takiej firmy ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się teraz nad nazwą strony/firmy? Jak nazwa by do Was(jak potencjalnych klientów) przemówiła?

 

Jeśli nazwa ma wyjaśniać czym się firma zajmuje, to chyba najlepsza nazwa opisowa w stylu:

 

uslugi-remontowe.pl

 

Można też tworzyć akronimy w stylu MRAT od imion czterech panów budowlańców lub imię plus branża w styli sławetnego z 40latka Stefbud.

 

Tylko kto to spamięta? mogą być jeszcze lata '90 Budex, remontex, montex, instalex :-)

 

Pozdrawiam

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zapytać o niezagospodarowane domeny np. o remoncik.pl , naprawa.pl , naprawy.pl , repair.pl :)

Lub zarejestrować z palca inne:

 

StrefaRemontu.pl

Strefaremontow.pl

SwiatRemontow.pl

SwiatNapraw.pl

 

lub wymyślić dziwolągi typu:

remontiko.pl

remontiker.pl

remonciak.pl

 

i wiele innych.

 

Można też zapytać jakiej firmy/nazwy używają i promować ich markę o ile brzmi rozsądnie a domena jest wolna.

 

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

można jeszcze pomyśleć o rembud.pl albo remontowe.pl ale ja gdybym robił taki projekt chciałbym coś co fajnie się kojarzy...

 

więc może Feniks - Fenix w końcu powstał z popiołów więc nadaje się na firmę remontową :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
poziomica.pl jest na sprzedaż jakby co;)

Podobnie jak MultiBud.pl. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobnie jak MultiBud.pl. ;)

 

czy centrum(cośtam cośtam).pl są chyba na trchę na wyrost, alke dziękuję. Firma nie jest duża. Zapomniałem dodać, że jest to firma REMONTOWA, a nie budowlana :) . Już mam pewną koncepcję co do nazwy. Macie może jakieś pomysły co do strony? Co chcielibyście na takiej stronie przeczytać/zobaczyć? Jakie jest lepsze(bardziej trafiające do potencjalnego odbiorcy, zapadające w pamięć, rozpoznawalne)logo: typowe, np. kask budowlany, poziomica, kielnia, pędzel... czy może coś zupełnie nie związanego z budownictwem, ale oryginalnego?

Edited by Jacek69

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy centrum(cośtam cośtam).pl są chyba na trchę na wyrost, alke dziękuję. Firma nie jest duża. Zapomniałem dodać, że jest to firma REMONTOWA, a nie budowlana :) . Już mam pewną koncepcję co do nazwy. Macie może jakieś pomysły co do strony? Co chcielibyście na takiej stronie przeczytać/zobaczyć? Jakie jest lepsze(bardziej trafiające do potencjalnego odbiorcy, zapadające w pamięć, rozpoznawalne)logo: typowe, np. kask budowlany, poziomica, kielnia, pędzel... czy może coś zupełnie nie związanego z budownictwem, ale oryginalnego?

 

Chciałbym aby strona była wykonana minimalistycznie w dobrym stylu. Na stronie głównie poszukiwałbym oczywiście kontaktu, jeśli jest siedziba to mapki z dojazdem oraz galerii wykonanych prac + krótki opis firmy. Co do loga - jeśli miałoby być oryginalne to tylko jeśli dobrze wykonane, łatwe w interpretacji, inaczej "typowe" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z nazwą nie pomogę, nie jestem copywriterem :-)

Postaraj się, od 2009 roku czekał aż przyjdziesz i wymyślisz.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×