Jump to content
FlashT

Kupie archiwum whois.

Recommended Posts

Witam,

Jesli ktos ma archiwum whois z wrzesniowego hostcount'a (wszystkie domeny glowne .pl i moze .com.pl) to bardzo prosze o kontakt. Jestem sklonny zakupic takie archiwum za wzglednie duzo pieniedzy.

Pozdrawiam,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Jesli ktos ma archiwum whois z wrzesniowego hostcount'a (wszystkie domeny glowne .pl i moze .com.pl) to bardzo prosze o kontakt. Jestem sklonny zakupic takie archiwum za wzglednie duzo pieniedzy.

Pozdrawiam,

FlashT

 

Dobrze ze nie mam takiego pliku bo jeszcze bym sie skusil :)

Oczywiscie chyba bez znacznia jest fakt ze piszesz z grupy ip CBA :)

Zartowalem ......z tym ze nie mam takiego pliku oczywiscie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli ktos ma archiwum whois z wrzesniowego hostcount'a (wszystkie domeny glowne .pl i moze .com.pl) to bardzo prosze o kontakt. Jestem sklonny zakupic takie archiwum za wzglednie duzo pieniedzy.

 

W hostcouncie był udostępniany plik strefy (pl.output), nie ma tam danych whois (chyba że coś przeoczyłem). Możesz go znaleźć choćby i na tym forum.

 

PS. Przepraszam, jeśli komuś zepsułem interes życia. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
W hostcouncie był udostępniany plik strefy (pl.output), nie ma tam danych whois (chyba że coś przeoczyłem). Możesz go znaleźć choćby i na tym forum.

 

PS. Przepraszam, jeśli komuś zepsułem interes życia. :-P

 

Nie... chodzi mi o baze danych z rekordami whois na podstawie domen z hostcounta. Sam hostcount to wiem ze jest dostepny wszedzie. Nie wierze ze nikt takiej bazy nie zrobil. Przykladowo DavidMExpert ma taki plik (przepraszam jesli przekrecilem nicka, bardzo sie spiesze)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po co Ci taka baza ?

 

Potrzebuje na wlasny uzytek. Nie do spamowania ani zbierania adresow. W zasadzie dane apropo osoby rejestrujacej w ogole mnie nie interesuja. Glownie daty utworzenia, rejestrator, daty modyfikacji. Cena do uzgodnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potrzebuje na wlasny uzytek. Nie do spamowania ani zbierania adresow. W zasadzie dane apropo osoby rejestrujacej w ogole mnie nie interesuja. Glownie daty utworzenia, rejestrator, daty modyfikacji. Cena do uzgodnienia.

 

A tak swoja droga to ciekawe jaki procent ludzi z tego forum ma taki plik.Nie mowie ze ma ochote albo zamiar ci go sprzedac bo to idywidualne decyzje .

Ale ile osob posiada taki plik .Rozumowanie jest proste jak sprzeda sie jedenj osobie to ta jedna osoba chcac minimalizowac wydatki sprzeda nastepniej itd i tak dalej .Czyli rosnie ilosc potencjalnych konkurentow :) Jesli to nie tajemnica to daj znac na forum czy udalo ci sie kupic .Nie za ile i od kogo ale czy wogole :)

Albo informuj nas czy masz ofery bo to tez arcy ciekawe .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest prawie 500 tys domen, Ty proponujesz 5 tys zl. Po podzieleniu to wychodzi 1 gr za domene.

Jak sprzedaja bazy adresów email to wolaja kolo 10-20gr za adres. Twoja cena jest bardzo niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest prawie 500 tys domen, Ty proponujesz 5 tys zl. Po podzieleniu to wychodzi 1 gr za domene.

Jak sprzedaja bazy adresów email to wolaja kolo 10-20gr za adres. Twoja cena jest bardzo niska.

 

Już nie wspominając o tym, że odpytywanie whois z zachowaniem limitów dla jednego IP (100 na dzień) zajęłoby... 5 tysięcy dni. A więc żeby przed wyłączeniem whois zebrać wszystkie dane, trzeba by to robić non stop przez 300 dni z 17 różnych IP, a i tak kilkadziesiąt tysięcy domen przez ten czas wygasło, zmieniło właściciela, czy co tam jeszcze i nie byłoby ich w bazie albo dane o nich byłyby nieaktualne. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już nie wspominając o tym, że odpytywanie whois z zachowaniem limitów dla jednego IP (100 na dzień) zajęłoby... 5 tysięcy dni. A więc żeby przed wyłączeniem whois zebrać wszystkie dane, trzeba by to robić non stop przez 300 dni z 17 różnych IP, a i tak kilkadziesiąt tysięcy domen przez ten czas wygasło, zmieniło właściciela, czy co tam jeszcze i nie byłoby ich w bazie albo dane o nich byłyby nieaktualne. ;-)

 

Nie przesadzajcie. Baze wszystkich 1-2-3 literowek mam zrobiona jeszcze kilka miesiecy temu (chyba w maju) i zajelo mi to ok 15 minut. Slyszal ktos o czyms takim jak proxy?

 

Z reszta juz nie aktualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh. Taka baza to dzis prawdziwy skarb. Jesli prawda jest to co Daniel Dryzek mowi ze ma limit 500 odpytan na dzien. To pomysl jakie sa szanse teraz taka baze zrobic. Kiedy jedyny mozliwy dostep do whoisa to przez epp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh. Taka baza to dzis prawdziwy skarb. Jesli prawda jest to co Daniel Dryzek mowi ze ma limit 500 odpytan na dzien. To pomysl jakie sa szanse teraz taka baze zrobic. Kiedy jedyny mozliwy dostep do whoisa to przez epp.

 

Takiej bazy sie nie zrobi juz bo usuneli informacje o utworzeniu domeny. Taka baza sie przeterminowuje... nawet jesli ktos zrobil ja jeszcze w maju (kiedy whois jeszcze dzialo odpowiednio) to w maju 2008 baza bedzie nieaktualna zupelnie. Ile domen uda sie upolowac przez niecaly rok? Ile bedzie sie mialo z tego zysku? Juz prawdopodobienstwo na zwrocenie sie tych 5000 jest nieduze. Pozniej niz rok po stworzeniu taka baza w ogole jest bezwartosciowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz sie. :)

 

Czemu sie myle? W czym sie myle?

 

Tak w ogole to juz mam baze ... dziekuje i pozdrawiam! (ta osoba wie o kim mowa)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez jestem zainteresowany kupnem

 

A ja chcialem troche "z innej beczki " zadac pytanie .

Czy posiadanie, sprzedaz, oferty kupna takiego pliku to calkowity legal ?:)

Bo mam sporo obaw ale moze sie myle .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawde to trudno powiedziec. Nask nie pozwala na robienie/trzymanie/udostepnianie kopii whois... jednak taka kopia sila rzeczy sie robi jak wchodzimy na strone whois i odpytujemy dana domene (cache). W zasadzie przy korzystaniu z whois u wiekszosci rejestratorow nie ma zawnej wzmianki o tym ze zeby z niego korzystac musisz na cos sie zgodzic. A kopia na wlasny uzytek strony internetowej chyba nie jest nielegalna.

 

Co do sprzedazy to juz pewnie inna kwestia... chociazby jakis praw autorskich czy czegos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie sadze zeby ktos szedl z tym problemem na policje :)

 

Jak ktos jest gotow sprzedac swoje archiwum to poprosze o PW ;)

 

A co do praw autorskich to tyczy sie to tworczych opracowan ktore maja charakter indywidualny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do praw autorskich to tyczy sie to tworczych opracowan ktore maja charakter indywidualny :)

Niby tak, ale jest też prawo dotyczące ochrony baz danych, a one nie muszą już mieć indywidualnego lub twórczego charakteru. Aczkolwiek ten zapis można w pewnych warunkach podważyć więc nie wiem jakby to było w przypadku whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Badam mozliwosci techniczne zrobienia bardziej dokladnej bazy. Baze domen mam, kwestia pociagniecia reszty danych to gora 2-3 tygodnie co jest do zrobienia, ale jesli bym mial sprzedawac taka baze to bedzie to gora 5 osob, kazda zaplaci 5 000 pln, aktualizacja bazy (co miesiac) 2000 pln. Osoba kupujaca baze podpisze mi papier, ze bedzie to baza wylacznie do uzytku wlasnego i uzytku firmy / firm, ktora jest tej osoby wlasnoscia (bez spolek, wylaczna wlasnoscia tej osoby), bez prawa do udostepniania czy odsprzedazy bazy w calosci czy w fragmentach i ta klauzla bedzie obwarowana wysokimi karami pienieznymi.

 

Jesli ktos jest rzeczywiscie zainteresowany taka baza i nie ma zamiaru rozpuszczac tego w sieci nie bedzie sie bal podpisac umowy z takimi obwarowaniami.

 

Zainteresowanych zapraszam na priva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Badam mozliwosci techniczne zrobienia bardziej dokladnej bazy. Baze domen mam, kwestia pociagniecia reszty danych to gora 2-3 tygodnie co jest do zrobienia, ale jesli bym mial sprzedawac taka baze to bedzie to gora 5 osob, kazda zaplaci 5 000 pln, aktualizacja bazy (co miesiac) 2000 pln. Osoba kupujaca baze podpisze mi papier, ze bedzie to baza wylacznie do uzytku wlasnego i uzytku firmy / firm, ktora jest tej osoby wlasnoscia (bez spolek, wylaczna wlasnoscia tej osoby), bez prawa do udostepniania czy odsprzedazy bazy w calosci czy w fragmentach i ta klauzla bedzie obwarowana wysokimi karami pienieznymi.

 

Jesli ktos jest rzeczywiscie zainteresowany taka baza i nie ma zamiaru rozpuszczac tego w sieci nie bedzie sie bal podpisac umowy z takimi obwarowaniami.

 

Zainteresowanych zapraszam na priva.

 

Widze ze niektorych nie sieja sami sie rodza :)

A ty slyszales ze sprzedaz czegos co nie nalezy do ciebie w tym wypadku baza danych to piractwo ktore jest scigane z urzedu ? Wogole takie terminy jak prawo autorskie i pokrewne to cos z tego jarzysz czy widzisz ciemnosc ?

Do uzytku wlasnego ;) Ale jazda .To wedlug ciebie czarodzieju jak masz piracikie windowsy na kompie ktory jest do urzytku prywatnego to jest OK ?;) Ale ludzie maja jednak kisiel pod deklem.

Nie dosc ze chce sprzedawac cos co zaje.....l to jeszcze sobie klauzule powymyslal i kary pieniezne .Ty na sloncu byles bez czapeczki czy ty taki bezmyslny jestes sam z siebie ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze ze niektorych nie sieja sami sie rodza :)

A ty slyszales ze sprzedaz czegos co nie nalezy do ciebie w tym wypadku baza danych to piractwo ktore jest scigane z urzedu ? Wogole takie terminy jak prawo autorskie i pokrewne to cos z tego jarzysz czy widzisz ciemnosc ?

Do uzytku wlasnego ;) Ale jazda .To wedlug ciebie czarodzieju jak masz piracikie windowsy na kompie ktory jest do urzytku prywatnego to jest OK ?;) Ale ludzie maja jednak kisiel pod deklem.

Nie dosc ze chce sprzedawac cos co zaje.....l to jeszcze sobie klauzule powymyslal i kary pieniezne .Ty na sloncu byles bez czapeczki czy ty taki bezmyslny jestes sam z siebie ?:)

 

1. Nie przypominam sobie zebysmy kiedykolwiek przechodzili na "ty".

2. Proponuje tez nauczyc sie pisac.

3. Jesli jestes taki odwazny to przeslij mi swoje dane na privie, a chetnie wystapie na droge cywilna z oskarzeniem o pomowienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Saint, a o co @kilofek Cie pomówił i w którym zdaniu ?

A ja dodam od siebie ze skoro zabierasz sie za "badanie mozliwosci technicznych" to rzeczywiscie zbadaj uwarunkowania prawne.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Badam mozliwosci techniczne zrobienia bardziej dokladnej bazy. Baze domen mam, kwestia pociagniecia reszty danych to gora 2-3 tygodnie co jest do zrobienia, ale jesli bym mial sprzedawac taka baze to bedzie to gora 5 osob, kazda zaplaci 5 000 pln, aktualizacja bazy (co miesiac) 2000 pln. Osoba kupujaca baze podpisze mi papier, ze bedzie to baza wylacznie do uzytku wlasnego i uzytku firmy / firm, ktora jest tej osoby wlasnoscia (bez spolek, wylaczna wlasnoscia tej osoby), bez prawa do udostepniania czy odsprzedazy bazy w calosci czy w fragmentach i ta klauzla bedzie obwarowana wysokimi karami pienieznymi.

 

Jesli ktos jest rzeczywiscie zainteresowany taka baza i nie ma zamiaru rozpuszczac tego w sieci nie bedzie sie bal podpisac umowy z takimi obwarowaniami.

 

Zainteresowanych zapraszam na priva.

 

Bzdura. Update 2000 PLN... a to dobre... NASK juz nie udostepnia informacji o dacie utworzenia domeny. Reszta rzeczy z whois jest bezuzyteczna. Wiec jesli juz nie masz (Pan) takiej bazy to nigdy jej nie bedziesz (Pan) mial. Nie udostepnia juz nawet hostcount... wiec nie wiem na jakiej podstawie taka baza moglaby byc updateowywana... Zaznaczam ze nie udostepnia - mam na mysli nie ma mozliwosci legalnymi kanalami dostac takich informacji nawet jesli sie jest rejestratorem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×