Jump to content
eRcu

Do palaczy, próbowaliście e - papierosa?

Recommended Posts

Wart coś ten epapieros, czy to tylko kolejny gadżet? Wyczytałem, że jest o wiele zdrowszy od normalnych papierosów, nie ma substancji smolistych, a najważniejsze jest to, że można wszędzie go palić, bo efektem ubocznym jest jedynie jakaś bezwonna para.

Wydatek 200 zł szybko podobno się zwraca ;) ale czy smakuje to jak tradycyjny papieros?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wart coś ten epapieros, czy to tylko kolejny gadżet?

 

Człowieku zlituj się! Zrozum, to że ty o czymś przeczytałeś, nie znaczy, że wszyscy na tym forum są w temacie. Rzuć jakimś linkiem, co, albo wyjaśnij, o co chodzi?

 

A poza tym tak na marginesie: palenie szkodzi palaczowi i otoczeniu. Wszyscy palacze za leczenie powinni płacić wyłącznie z własnej kieszeni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko to nazwać paleniem. Dostajesz do płuc podgrzaną glicerynę (dymek) + nikotynę. Jeśli chcesz rzucić palenie to pewnie dobre bo uzupełnia poziom nikotyny i nie czujesz efektów abstynencji ale jeśli chcesz palić to zamiast papierosów to nie ma to najmniejszego sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Człowieku zlituj się! Zrozum, to że ty o czymś przeczytałeś, nie znaczy, że wszyscy na tym forum są w temacie. Rzuć jakimś linkiem, co, albo wyjaśnij, o co chodzi?

 

A poza tym tak na marginesie: palenie szkodzi palaczowi i otoczeniu. Wszyscy palacze za leczenie powinni płacić wyłącznie z własnej kieszeni.

 

 

dlatego prosiłem o wypowiedź palaczy ;)

 

nie chce wrzucać linków, bo zostanę posądzony o jakąś kryptoreklamę, dla mnie to też nowość, dlatego grzecznie pytam

 

A sprawa wygląda tak, działa to na zasadzie inhalatora, uwalniane są małe ilości nikotyny a wydycha sie bezwonną parę, dlatego można palić go wszędzie, działa na baterie, nie potrzebna jest żadna zapalniczka, a jak się już napalisz to wsadzasz do kieszeni i tyle

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak nie palę tak takiego papierosa bym zapalił z ciekawości ;)

 

hmm, ciekawe czy po TYM newsie nadal tego chcesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie palę jakiś czas ale podejrzewam, że to kiepska zabawa. Palenie to pewnego rodzaju rytuał, palaczom ciężko się przestawić z jednej marki na drugą a co dopiero z bibułki na plastik ;) Kiedyś rzucając palenie kupiłem plastikowego papierosa w aptece (bez właściwości smakowych), nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że zasysanie plastiku jest co najmniej dziwaczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie palę jakiś czas ale podejrzewam, że to kiepska zabawa. Palenie to pewnego rodzaju rytuał, palaczom ciężko się przestawić z jednej marki na drugą a co dopiero z bibułki na plastik ;) Kiedyś rzucając palenie kupiłem plastikowego papierosa w aptece (bez właściwości smakowych), nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że zasysanie plastiku jest co najmniej dziwaczne :D

 

mój ojciec palił ponad 30 lat - pewnego dnia poszedł do kardiologa, zrobił badania, lekarz powiedział co trzeba, i tak rzucił palenie w jeden dzień. (aha, mój ojciec pracował w Wytwórni Wyrobów Tytoniowych :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
mój ojciec palił ponad 30 lat - pewnego dnia poszedł do kardiologa, zrobił badania, lekarz powiedział co trzeba, i tak rzucił palenie w jeden dzień. (aha, mój ojciec pracował w Wytwórni Wyrobów Tytoniowych :) )

 

Rzucanie palenia to kwestia bardzo indywidualna. Mi pomogły plastry które dla wielu (zwłaszcza tych którzy nie próbowali) dają efekt placebo. W przypadku mojego ojca to palenie rzuciło jego a nie odwrotnie :D Kiedyś kładąc się spać usiadł na łóżku i zaczął rozmyślać, miał wrażenie, że czegoś ważnego w tym dniu nie zrobił. Okazało się, że zapomniał sobie zapalić przez cały dzień. Potem już poszło z górki ;) Trzeba też przyznać rację, że nigdy nie był specjalnie namiętnym palaczem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie badania pokazały, że e-papieros jest równie szkodliwy dla organizmu jak normalny papieros. Tak więc na cudowny lek na rzucenie nałogu trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

Tymczasem oto po jakie środki sięgają zdesperowani palacze, żeby rzucić nałóg. Sam też o tym myślałem :)

http://deser.pl/deser/1,97052,6884283,Zami...ic_palenie.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najskuteczniejsza jest silna wola. Palę, a właściwie paliłem nałogowo przez 4 lata. Dziś upływa mi 9 dzień bez papierosa i czuję się doskonale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem najskuteczniejsza jest silna wola. Palę, a właściwie paliłem nałogowo przez 4 lata. Dziś upływa mi 9 dzień bez papierosa i czuję się doskonale :)

 

9-ty dzień?? :) Cortez, pogadamy jak to będzie twój 987 dzień bez papierosa ;)

Takich rzucanek to ja mam bez liku za sobą, raz nawet 3 miesiące wytrzymałem.

 

edit: trzymam kciuki za ciebie ;)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem najskuteczniejsza jest silna wola. Palę, a właściwie paliłem nałogowo przez 4 lata. Dziś upływa mi 9 dzień bez papierosa i czuję się doskonale :)

Gratulacje! (większe jak za znalezienie rewelacyjnej literówki :) )

Używał ktoś tabexu ?

http://www.biomedical.pl/komentarze/niepal...x-1659.html?p=1

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko pogratulować, jednak tak jak napisał przemowild to żaden wynik.

Sam nie mogę rzucić tego g**** a czasami jak pale to na wymioty zbiera.

 

Co do tematu przerzucenie się z papierosów na e-papierosy nie jest zerwaniem z nałogiem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstawa to dobra motywacja. Nie zawsze wystarczy zdrowotna ale może wystarczy rekreacyjna...

Kiedyś paliłem paczkę papierosów dziennie (HB, LM itp.) i nie jakieś lajty mentolowe. Tak przez 10 lat.

No i złapałem bakcyla nurkowego. Aby bawić się w to w pełni musiałem dysponować odpowiednią

kondycją oddechową. Poza tym, wysokie ciśnienie powoduje intensywne wtłaczanie substancji

smolistych zalegających w płucach wprost do krwi, a to jakby palić kilka paczek dziennie.

Z dnia na dzień rzuciłem palenie i od 8 lat nawet nie pociągnąłem "macha". Wspomagałem

się gumami nikoret i przetrwałem 6 miesięcy autentycznego detoksu. Tyle mnie to kosztowało

wysiłku, że teraz za nic nie wezmę papierosa do ust.

 

Co do e-papierosa, to jutro mam odebrać kupiony w Allegro za 90zł zestaw dla ojca.

Napiszę wkrótce o wrażeniach nałogowca palącego 2 paczki dziennie od 45 lat...

 

EDIT:

Jeszcze link do tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item722509585_elektr..._najtaniej.html

Edited by Perseusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam rzucilem i dwa miesiace nie palilem, wcale mnie nie ciaglo. Uzywalem niquitin.

Od tego czasu tj czerwca siadla mi watroba... I tak sie zdenerwowalem ze nie moge pic ze.... zaczalem palic.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnie badania pokazały, że e-papieros jest równie szkodliwy dla organizmu jak normalny papieros. Tak więc na cudowny lek na rzucenie nałogu trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

Idąc śladami teorii spiskowych wypada zapytać kto robił te badania, kto je zlecał, lub kto za ich wykonanie płacił... :D

 

BTW. przypomniał mi się firm "Informator"... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A poza tym tak na marginesie: palenie szkodzi palaczowi i otoczeniu. Wszyscy palacze za leczenie powinni płacić wyłącznie z własnej kieszeni.

 

A po co ich leczyć?

Na papierosy państwo powinno nałożyć jakiś podatek 100% i za tą kasę leczyć tych którzy nie palą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to ja musze dorzucic swoje trzy grosze :D

pale i rzucam nałogowo ;-)

 

od jakiegos czasu przymierzałem się do e-papierosa...

 

W tym celu przechwyciłem domenę epapierosy.com.pl, sprawdziłem na forum traktującym o tym zagadnieniu, jaka fajka jest najlepsza (jest dużo modeli ;-))

Wybór padł na model DSE901.

 

Porozsyłałem allegrowiczom sprzedającym to urządzenie propozycję, wymiany wyżej wymienionej domeny na dwa zestawy takiego papierosa. Byli chętni.

 

Papierosy zakupiłem normalnie na aukcji, jako zapłatę podałem sprzedającemu kod authinfo. Domena już u niego leży, ja czekam na razie na mój nowy nabytek ;-)

 

Jeżeli dostanę, to zamieszczę post w dziale sprzedane, hehe ;-)

 

Domenę przechwyciłem za 20 zł, wartosc dwóch zestawów dla mnie to 360 zł, dla sprzedajacego pewnie mniej, w końcu z jakąś marżą sprzedaje...

 

Jak dojdą to podzielę się wrażeniami ;-)

 

Pozdrawiam

 

d.

Edited by degone

Share this post


Link to post
Share on other sites
Resort zdrowia chce zakazać e-papierosów

 

Ministerstwo Zdrowia chce zakazać sprzedaży elektronicznych papierosów. Zabiegają o to lobbyści producentów gum i plastrów nikotynowych. Zakaz ma bardzo duże szanse wejść w życie. Wprowadzenie go popierają posłowie z sejmowej komisji zdrowia.

 

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/3525...papierosow.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×