Jump to content
bartol

notebook.pl

Recommended Posts

Pewna firma zrobila cesje na bardzo znaczaca osobe w swiecie domen nielegalnie, bez zadnego papierka ;) Po interwencji w NASK sprawa zostala wyjasniona B)

 

Witam ,

 

zostałem poinformowany przez jednego z użytkowników tego forum o toczącej się dyskusji , więc postaram się wyjaśnic pewne wątpliwosci .

Otóż nieprawdą jest to , że jakoby partner NASK-u dokonał nielegalnej cesji zmiana abonenta domeny na moją osobę . Domenę przechwycił mój system snappingowy , natomiast system rejestracji domeny (NASK?) nie odnalazł informacji o tym , iż na domenę została założona opcja . Dawid M. z firmy HRD poinformował pracowników NASK o zaistniałej sytuacji co spowodowało ich interwencję i usunięcie błędu systemowego przez techników NASK . W okresie ostatnich 10 lat , był to jedyny przypadek , gdzie system rejestracji nie zadziałał tak jak powinien . Z tego też powodu , po ustaleniu przyczyn zaistniałej sytuacji , NASK nie obarczał za nią na żadnym etapie firmy partnerskiej a domena została natychmiast przekazana Panu jako osobie , która dokonała opcji .

Ja zaś ze swojej strony , w ramach pewnej rekompensaty zaoferowałem Panu sporą kwotę za tą domenę , jednak oferty mojej Pan nie przyjął (do czego oczywiście miał Pan prawo :D

Demonizowanie tego przypadku jako swego rodzaju spisku , jest całkowicie nie na miejscu , ponieważ jest Panu bardzo dobrze wiadome , iż konsekwencje takiego , nieuczciwego działania byłyby dla partnera NASK zbyt odczuwalne i domena o nawet znacznie większej wartosci jak ta tutaj przez nas omawiana , nie byłaby w stanie z ekonomicznego punktu widzenia tym konsekwencjom zadoścuczynic .

Nie jest to zjawisko odosobnione . Niemiecki DENIC był już wielokrotnie konfrontowany z podobnymi problemami systemu rejestracji domen .

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypomniały mi się teraz filmy z Jamesem Bondem i te wielkie intrygi międzynarodowe ;)

Nie mieszaj mnie w tę sprawę B) Ani ja ani MI6 nie miało z tą domeną nic wspólnego :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

walek. pracownik nasku myslal, ze mu sie uda trzasnac kure znoszaca zlote jajka, a jak sie opcjoner polapal to zaraz przypadek wielki itd itd.

przecierz to oczywiste.

 

tyle domen spada/spadlo i akurat musialo sie cos zepsuc na notebook.pl :D

 

nie badzmy smieszni B)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, że w przypadku spadających domen, na które jest opcja, przez króciutką chwilę NASK zwraca informację, że domena jest wolna. A skoro tak, to dobry system do przechwytywania domen (szczególnie jeśli operuje głównie na komendzie domain_book bez sprawdzania dostępności) być może jest w stanie wstrzelić się z rezerwacją/rejestracją w ten moment (przy systemie najpierw sprawdzającym, a potem rezerwującym – jakiego ja używam – jest to niemożliwe, przy próbie rezerwacji domena jest już niedostępna). I raczej tego nie naprawili, bo widywałem to całkiem niedawno w logach mojego skryptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzicie, wystarczy wyjasnic sprawe, a nie bawic sie w jakies niedopowiedzenia ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otóż nieprawdą jest to , że jakoby partner NASK-u dokonał nielegalnej cesji zmiana abonenta domeny na moją osobę.

Hmm... Robert? Z tego co sie orientuje to nie Ty "zlapales" notebook.pl, albo myle osoby, w takim razie prosze o zwrocenie mi uwagi.

 

Widzialem sie z sobote z Dawidem i przypomnielismy sobie ta sprawe. Jego wersja wydarzen byla identyczna do mojej i to ona byla przyczyna interwencji w NASK. Ja absolutnie nie chce na nikogo wydawac wyroku lub pokazywac palcem, kto jest zly a kto dobry bo nie o to chodzi. Celowo nie podalem zadnych danych, ani tej osoby, ani rejestratora.

 

Z tego co mi jeszcze wiadomo, osoba, ktora dopuscila sie w/w zachowania, zostala ukarana przez NASK kara pieniezna w wysokosci 10.000 PLN.

 

Postaram sie namowic jeszcze Dawida zeby on rowniez wszedl na to forum (zadeklarowal sie, ze nie bedzie bral juz udzialu w zyciu tego forum) i opisal wersje wydarzen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rowniez znalazlem;) Swoja droga to microsystems.pl tez spadla wtedy B)

 

Wpadla do mnie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprzedalbym za 45 000pln bez namysłu .... i kupil Mazde 6 v6 3.0l ;)))))

 

a tak p.s. jestes pracownikiem Netstel z Krk ?

 

Jesli juz cokolwiek kupowac, to tylko V8 5,7 L :)

Nie sprzedal bym tej domeny za taka kwote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domainer odkopał w innym temacie to przy okazji zapytam, jak zmieniła się oferowana cena na przełomie tych kilkunastu miesięcy?

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jesli juz cokolwiek kupowac, to tylko V8 5,7 L ;)

Nie sprzedal bym tej domeny za taka kwote.

 

jedynie to 2.0 turbo lub 2.5 turbo :P 700PS :P

 

nie sprzedawaj jak nie potrzebujesz $ :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze cena 70 tys jest o osiągnięcia

 

 

Czytaj:

 

Propozycje xxx.xxx - póki co jednak domena nie jest na sprzedaż

 

No chyba, że bartol jakąś promocję zrobił w międzyczasie? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×