Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

lunchservice at co.uk

 

Decyzję o rejestracji przeważył fakt zagospodarowania przez KK/EU następujących końcówek:

- .com.pl, .eu, .biz, .wroclaw.pl, .ru,

- .fr, .ru, pl, .com.pl, .com, .net (wersje z myślnikiem).

Prawie cała reszta w rękach domainerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lunchservice at co.uk

 

Decyzję o rejestracji przeważył fakt zagospodarowania przez KK/EU następujących końcówek:

- .com.pl, .eu, .biz, .wroclaw.pl, .ru,

- .fr, .ru, pl, .com.pl, .com, .net (wersje z myślnikiem).

Prawie cała reszta w rękach domainerów.

 

Nie chcę Cię martwić, ale to chyba nie jest zbyt dobra droga, bo w UK nie istnieje taki zwrot w języku potocznym. Zwróć uwagę, że domeny, o których wspomniałeś powyżej zakupiły firmy, które nie pochodzą z krajów anglojęzycznych.

Słowo service jest rzadziej używane niż liczba mnoga, czyli services, lub czasownik servicing. Sprawdź google.co.uk na hasło "lunch service uk" i zobacz, jakie wyniki dostaniesz, a jako ciekawostkę wpisz niby topowe hasło auto service. Tutaj o wiele popularniejsze są zwroty car repairs (jeśli chodzi o samochody), a auto serwis w zrozumieniu Polaka, to po prostu... garage, przy czym samo słowo services oznacza najczęściej...stację benzynową.

 

A skąd to wiem? Bo kilka lat temu też zarejestrowałem domenę .co.uk ze słowem service w nazwie, która wydawała mi się świetnym strzałem - nawet lepszym niż Twoja LunchService...ale niestety: skutecznie mnie wyleczono z takiego kombinowania na pewnym angielskim forum o domenach twierdząc, że "service" to ma metro - good jak jeżdzi na czas i poor jak się spóźnia :) Domena spadła i...dalej leży wolna, a minęły już dobre 2-3 lata od jej spadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi coś "śmierdziało" gdy zobaczyłem, że jest wolna :) Dzięki za informację.

 

Z drugiej strony biorąc pod uwagę rzeszę 0,5 mln naszych rodaków oraz kolejne miliony innych pakistańców i hindusów w UK nie będących purystami językowymi oraz mimo Twojego wyjaśnienia, skromną ale jednak - obecność zwrotu frazeologicznego w nazewnictwie usług w UK - może jakiś chętny się trafi. Jak nie to trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ostatnie palcówki *.pl

  • medpakiet
  • otoplastyka
  • lipomastia
  • likwidacjablizn
  • smartlipo
  • polskiemłyny
  • drukodblaskowy
  • systemydrogowe
  • ofertydnia (złapana przez AM i kupiona za 70 PLN)
  • kredytykorporacyjne

Share this post


Link to post
Share on other sites

slask.org

[...]

 

Fajna.

 

Nawiasem mówiąc,

czy abonentem malopolska.pl nie jest przypadkiem NASK a nie funkcjonuje pod nią portal Urzędu Marszałkowskiego?:

 

http://sedo.com/search/details.php4?domain=malopolska.pl&trackingRequestId=38919237&tracked=&partnerid=&language=pl&fromExactMatch=1

 

Edit:

 

pomorze.pl i mazury.pl zresztą też na sprzedaż:

 

http://sedo.com/search/details.php4?domain=pomorze.pl&trackingRequestId=38919750&tracked=&partnerid=&language=pl&fromExactMatch=1

 

http://sedo.com/search/details.php4?domain=mazury.pl&trackingRequestId=38919953&tracked=&partnerid=&language=pl&fromExactMatch=1

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś było można dodać w sedo domenę waw.pl do konta, dodając jakąś subdomenę *.waw.pl, być może to jakiś podobny błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×