Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

orelo.pl - pod spółkę o tej samej nazwie zajmującą się sprzedażą samochodów i furgonetek

mirt.pl - pod artystę / muzyka, choć nie tylko

 

To z ostatniej chwili ;)

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Domeniacz napisał:

orelo.pl - pod spółkę o tej samej nazwie zajmującą się sprzedażą samochodów i furgonetek

 

 

Przypomniała mi się, zarejestrowana z palca w połowie ub.r. morelo*pl

Otrzymałem już nawet ofertę kupna za 40.000 CZK, ale w moim cenniku taka cena  "...to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka..." :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

HealthyLife(kropka)pl - trudna w pisaniu ale zwrot bardzo często funkcjonuje w sieci (w obecnych czasach fit, healthy. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

@keyword Ty jesteś stary wyjadacz, ja dopiero się rozglądam ;)

A więc biorę wszystko co da się sprzedać.

 

Kolejne znaleziska:

 

pejcze.pl wiadomo komu i po co
kredek.pl brand pod sklep z art. szkolnymi
lukimar.pl znalazłem 2 firmy budowlane o tej nazwie, niech się biją bo klientów stracą.
labutik.pl update dla labutik.sklep.pl
sterdom.pl update dla sterdom.com
modenex.pl zapomniało się odnowić - producent pościeli dziecięcej
praktim.pl pod agencję pośrednictwa pracy

 

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż za optymizm kolegi, odkryłeś swoją słabość, słabość do domen, a to nie pomaga w sprzedaży.

 

A propos domen zarejestrowanych z palca i sprzedanych: testapi.pl 

 

Rejestracja domeny
-10.95 PLN

 

Wystawienie aukcji    
-0.01 PLN  

 

Sprzedaż na aukcji     
+66.50 PLN

  
    
 

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Czyzis napisał:

Cóż za optymizm kolegi

 

Jest wiele metod sprzedaży domen, a kupowanie domen pod klienta to jedna z lepszych. Tego nauczyłem się od najlepszych domainerów na swiecie. Więc tylko wyjątkowy pesymista może stwierdzić iż z 9 domen zarejestrowanych z palca w jednym dniu nie uda się wyciągnąć ROI x10.

 

Całkowitym ROI z wczorajszego dnia podziele się w jednym z dwóch przypadków: gdy wszystko zostanie sprzedane lub gdy minie rok w zależności co będzie miało miejsce wcześniej - choć tutaj wyjątkowo optymistycznym byłoby myślenie iż sprzeda się wszystko. Tak czy owak ROI x10 dla mnie to banał dla innych kosmos.

 

Druga sprawa jest taka iż można siedzieć z założonymi rękoma a można działać aktywnie, osobiście stosuje obie metody mając do tego kompletny kanał sprzedaży od rejestracji/przechwycenia domeny aż po jej sprzedaż i pobranie opłaty / wystawienie faktury. Natomiast większość osób polega tylko i wyłącznie na zewnętrznych usługach.

 

A słabość do domen mam już od dość długiego czasu i dzięki tejże słabości ROI x10 to żaden problem. Choć to i tak bardzo słaby wynik jeśli porównam to do usług abonentowych którymi również się zajmuje. 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Domeniacz said:

@keyword Ty jesteś stary wyjadacz, ja dopiero się rozglądam ;)

A więc biorę wszystko co da się sprzedać.

 

Kolejne znaleziska:

 

pejcze.pl wiadomo komu i po co
kredek.pl brand pod sklep z art. szkolnymi
lukimar.pl znalazłem 2 firmy budowlane o tej nazwie, niech się biją bo klientów stracą.
labutik.pl update dla labutik.sklep.pl
sterdom.pl update dla sterdom.com
modenex.pl zapomniało się odnowić - producent pościeli dziecięcej
praktim.pl pod agencję pośrednictwa pracy

 

Istne Ninjago.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minut temu, szmiko napisał:

Istne Ninjago.

 

Ninjago to było pl.dev oraz MyjnieMobilne które masz w stopce :D

Że już nie wspomnę o innych Twoich wynalazkach o których wspominał @Bazyli w jednym z tematów. Możemy też przytoczyć spożywka.pl Twojego kolegi Kangura jako typową Ninje.

 

Podaj 5 domen z dowolnego dnia które zarejestrowałeś z palca, to dopiero będziemy mieć przykład Ninjago. Ponadto Twoja ocena ma się nijak do rzeczywistości a tym bardziej zrozumienia potencjału komercyjnego przytoczonych nazw. Do tego podałem 9 nazw a przytoczyłeś tylko 7.


Dlatego właśnie dla jednych ROI x10 to banał, dla Ciebie kosmos ;)

Oto przykład Twojego High-endu i rozumowania potencjału rynku:

 

 

Chesz coś jeszcze dodać @szmiko ? 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Że dużo gadasz. Piszesz o tych roi i innych bzdurach, ale zero konkretów.

 

Jakieś fajne sprzedaże, oferty miałeś?

Takich domen, które podaleś jest od ch*** i jeszcze trochę. Wystarczy ceidg sobie otworzyć i rejestrować do woli, ile Ci starczy pieniędzy. 

Do tej pory wszystkich wkoło pouczasz i medrkujesz. Trochę pokory.

Co do pl.dev zdania nie zmieniłem, nie śledzę tematu, ale może mnie oświeć, czy subdomena ta zrobiła zamieszanie na polskim rynku?

 

Na myjnie akurat miałem ofertę, ale nic Ci do tego;)

 

edit. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem też Ci kiepsko idzie. Mój post odnośnie pl.dev to była krytyka, a nie moje rejestracje...

Edited by szmiko
  • Like 3
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz @szmiko ale to nie ja na tym forum uczepiłem się tego ROI albowiem jak już pisałem, dla mnie to coś zupełnie normalnego jak ktoś ma pojęcie o biznesie. Natomiast na rynku PL sprzedaż nie została jeszcze uruchomiona. Tak czy owak podziele się wynikiem oraz tym kosmicznym ROI.

 

Natomiast pisałem wcześniej, tam gdzie powiela się oklepane schematy szału nie ma. Nie będe korzystał do tego z żadnych znanych polskich platform sprzedaży albowiem zastosuję swoje rozwiązania powielone z rynku .com a dla polskich domen z potencjałem na rynku globalnych wykorzystam SEDO.


Ponadto widzę iż krytyka idzie Ci bardzo dobrze, jednakże warto najpierw spojrzeć na swoje osiągnięcia bo i tutaj szału nie widzę. Do tego oferta to nie to samo co sprzedaż.

 

I na koniec, zapomniałeś podać listę 5 domen zarejestrowanych przez Ciebie w jednym dniu z palca aby pokazać innym jaki to z Ciebie ekspert oceniający to czego nie jesteś w stanie zrozumieć.

 

Natomiast pl.dev to kompletna katastrofa i z tą opinią zgadza się większość użytkowników w przytoczonym temacie. Nie znam statystyk pl.dev natomiast o wiele bardziej atrakcyjne co.pl Michała ma zaledwie ~ 5,000 subdomen po 10 latach. Co potwierdza iż sprzedaż subdomen idzie do lamusa i są ku temu powody. Z tego powodu osobiście nie zainwestowałbym ani 5 zł w co.pl ani żadną inną subdomenę.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymam kciuki bez ironii.

 

Od dawna nie zdarza mi się rejestrować domen z palucha, chyba że coś usłyszę w radio, czy gdzieś przeczytam. Rejestrowałem mnóstwo jak zaczynałem, wszędzie widziałem możliwość sprzedaży, klientów itp. Rzeczywistość okazała się inna, 97% paluchów po roku spadła.

Małe firmy średnio są zainteresowane swoimi stronami, a jak już mają wydać coś ponad 50 zł, to mają Cię za naciągacza.

Teraz jak na nie patrzę(na domeny), to mi sie śmiać chce.

 

Z ostatnich moich paluchów to drzewotlenowe.pl po wiadomej akcji jednego z banku. Reszta to przechwyty, rynek wtórny.

 

Pierwsza domena na premium sekswakacje pl do dzisiaj ma ojca :)

 

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

@szmiko czas pokaże czy moje założenia są słuszne i czy metody z rynku .com się sprawdzą. Tak czy owak zostając rejestratorem mogę rejestrować czy przechwytywać domeny po najniższej możliwej cenie i jeśli nie sprzedadzą się w ciągu roku wejdą miesiąc przed wygaśnięciem na LM a jeśli i to zawiedzie,  również spadną. Natomiast przez działalność pewnych Januszy Biznesu tzw. specjalistów od blefu i wciskania rezerwacji o których mowa w innych tematach będzie zapewne ciężej na tym rynku. Ale za to domeny PL można rejestrować 3x taniej niż COM

 

Natomiast przez "rejestrację z palca" mam na myśli zarejestrowanie domeny dostępnej do rejestracji dla każdego, ale do wyszukiwania tego typu domen mam odpowiedni kąsek oprogramowania tak samo jak i do wyszukiwania ciekawych opcji. I te kąski oprogramowania będą dostępne dla moich najlepszych klientów czym skutecznie zniweluje wszelakich blefiarzy używając do tego forum di.pl 

 

Na rynku domen PL widzę stagnację już od długiego czasu, więc czas aby coś tutaj zmienić a później powielić schemat na kolejnym rynku. To nazywam skalowaniem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybys znal rynek PL to bys wiedzial ze nie tedy droga, ze rynek wtorny potrzebuje czegos wiecej niz spadow. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Czyzis to na co szanowny Pan czeka ? Z tego co wiem jesteś programistą. A więc dlaczego jeszcze nie zaoferowałeś czegoś więcej niż spadów ? 

 

Zanim zdecydowałem się zostać rejestratorem domen PL przeczytałem tysiące postów na tym forum odnośnie rejestratorów oraz przechwytywaczy domen. Wiedza bezcenna.

 

A ze swojego doświadczenia wiem iż wystarczy słuchać klientów oraz obserwować to co robią na danej stronie aby następnie znacznie ułatwić im znalezienie tego czego szukają i umożliwić im sięgnąć po cel który wcześniej był dla nich nieosiągalny. Że już o standardach nie wspomnę.

 

Proste i wyjątkowo skuteczne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasz nowy forumowicz zainspirował mnie do zajrzenia do sąsiadów i uprowadziłem im taką sympatyczną parkę (reszta LL i CC była zajęta ;-)

79.lt

97.lt

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek, to już jesteś jedną nogą na Litwie.

Jak zdecydujesz się postawić i drugą to daj koniecznie znać,

pogawędzimy o rynku domen ;)

 

w 2008 roku 79.net poszła za 11,000 USD 

w 2015 roku 77.com poszła za 5 milionów USD

 

Dla chińczyka który jest głównym klientem dla NN - .lt jest mało atrakcyjne.

Ale zapewne ktoś inny się skusi może i za ładną sumkę.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vatr.pl - W sam raz na biuro rachunkowe

AutaMiejskie.pl - Popyt rośnie

CelebsForum.pl - Upgrade dla celebs-forum.com albo ruch stracą jak ktoś forum postawi

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co próżnować, bo weekend się zbliża :D

Kolejna 3-ka z liczbą wyszukiwań w Google:

 

FajneNazwy.pl              1,900

KursSEP.pl                    6,600
BluzyDamskie.pl        27,100

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnia 3-ka na dzisiaj z ilością wyszukiwań w Google:

 

NowoczesnySalon.pl     12,100
MorzeMartwe.pl              18,100
RowerDamski.pl              33,100

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb Od tego czasu trochę nam się turystyka rozrosła i jestem przekonany iż nic nie stoi na przeszkodzie abyś stał się właścicielem MorzeMartwe.pl ;) Osobiście zatrzymam sobie FajneNazwy.pl gdyż mam już wizję co zrobić z tą domeną i widzę też iż w Premium siedzą DobreNazwy.pl

 

Masz zarchiwizowane Przemek wszystkie aukcje w których brałeś udział ? Fajnie - miło później wspomnieć czy choćby porównać. Chyba wezmę z Ciebie przykład. A tymczasem trzeba się do weekendu szykować.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam zarchiwizowanych, ale znalazłem mail i kliknąłem link. Natomiast pamiętałem, że ją licytowałem. ;-)

Za 30 zł mogę wziąć, skoro proponujesz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, pb napisał:

Za 30 zł mogę wziąć, skoro proponujesz. ;-)


W tym zakresie cenowym możesz stać się właścicielem .org jak się pospieszysz :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×