Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

@PaulMott Mi osobiście PewneWakacje.pl się podobają i uważam iż mają potencjał. Albowiem już od początku budują zaufanie o które trudno dla nowych firm w branży turystycznej. Natomiast wyceny się nie podejmę

 

@Tron Wchodzę do gry z LoveZone.pl ;)

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, chłopaki, dobrze, że chociaż nie skreślacie tego na "dzień dobry". Co sugerujecie - czekać czy spamować po biurach turystycznych i ubezpieczeniowych?

Co do potencjału - to też go zauważam - oprócz tradycyjnych aspektów, dochodzą zagrożenia ze strony "śniadych" i "anomalii pogodowych". Ludziska zwyczajnie się tego boją i mocno biorą pod uwagę przy wyborach :)

Edited by PaulMott

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minut temu, Domeniacz napisał:

Wchodzę do gry z LoveZone.pl ;)

 

Weź KochamZone.pl do kompletu. ;-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb Przemek, przecież wiesz że nie lubię domen które mają odpowiednik IDN jak i również nie mieszam pol-eng. Ale za to wyhaczyłem jeszcze PortalSingli.pl z blisko 1,000 wyszukiwań w Google. A LoveZone to nic innego jak StrefaMiłości pod portal randkowy. Tyle iż polska "strefa miłości" jest z IDN ;)

 

@PaulMott Dla porównania PewnyKredyt.pl jest zarejestrowany od 2006 i ma obecnie przekierowanie na MazowieckaAgencjaFinansowa.pl Natomiast co do sposobu sprzedaży, daj na pół roku na giełdę i zobaczysz jak się sprawy będą miały.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walentynki i miziania się skończyły, wraca StanWojenny.pl punktualnie o 00:00:00 :D

Domena słaba komercyjnie choć ma blisko 30,000 wyszukiwań w Google. Świetna natomiast do szybkiego dotarcia z wszelakimi poglądami na obecną sytuację na świecie poprzez wjechanie na pierwszą stronę w Google przy minimalnej pracy nad SEO. I do tego domena banalnie prosta do zapamiętania.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Domeniacz napisał:

Walentynki i miziania się skończyły, wraca StanWojenny.pl punktualnie o 00:00:00 :D

Domena słaba komercyjnie choć ma blisko 30,000 wyszukiwań w Google. Świetna natomiast do szybkiego dotarcia z wszelakimi poglądami na obecną sytuację na świecie poprzez wjechanie na pierwszą stronę w Google przy minimalnej pracy nad SEO. I do tego domena banalnie prosta do zapamiętania.

 

 

Ostatnio na aukcji przechwyconych kupiłem powstaniewarszawskie.pl ale również uważam, że słaba komercyjnie choć wyników prawie 1,5mln.

 

A wracając do tematu to kilka ostatnich rejestracji:

lokalnirolnicy,pl - miałem już ją kiedyś ale dałem jej drugą szanse.

laseromania,pl - fajerwerki idą do lamusa ;)

zalozfirme,pl - sprzedałem kiedyś zaloz,pl więc ta nie wygląda źle.

psychologiasportowa,pl po prostu mi się podoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eUSA.pl

 

Może ktoś wypowie się na temat tej domeny i jej potencjału..... zastanawiam się nad postawieniem pod tym mini serwisu, jeśli ktoś ma jakieś pomysły co do tej domeny, albo wyraża chęć współpracy to proszę o info na priv.

 

e-usa.pl - informacja o Stanach

usa.pl -  przekierowuje na stronę ekologia.pl

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zabaco Może by było warto spojrzeć również na wszelakie fundacje i właścicieli stron historycznych, dla których zarówno PowstanieWarszawskie.pl jak i również StanWojenny.pl mogły by być dobrym kąskiem.

 

@beata Tajlandię bym chętnie przytulił z końcówką .PL Osobiście nie mam ani jednej domeny EU, chociaż z tego co widzę nazwy komercyjne (zwłaszcza w eng) nie sprzedają się źle. 

 

@szmiko pracaUSA.pl fajna, choć osobiście nie widzę sensu wyjazdu i pracy w Stanach gdy możesz legalnie pracować w całej Europie. Natomiast z tego co wiem już obowiązuje bezwizowy ruch do USA dla Polaków w ramach programu Visa Waiver. Będzie łatwiej i taniej otworzyć konto dla spółki LLC ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzimy do kuchni (z ilością wyszukiwań w Google):

 

ModneKuchnie.pl           1,000
ZestawyObiadowe.pl     2,900
SzybkiDeser.pl                5,400

 

Ostatnia nazwa również dobra na brand w epoce żywności z torebki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jak się wioski sprzedają, wytypowałem 3 nazwy które równocześnie są nazwami 40 wiosek i/lub częściami miast.

 

Sielec.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Sielec
Zaborowo.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaborowo
Budziska.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Budziska
 

Szału nie będzie, ale sprawdzić trzeba.

No i coś pod zaplecze z ruchem dla strony randkowej:

 

FajneDupy.pl    12,100 wyszukiwań w Google.

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefony i tablety z "paluszka" z ilością wyszukiwań w Google:

 

NajnowszeTelefony.pl     2,400
TelefonyDotykowe.pl       2,900

TanieTablety.pl                 1,300

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Domeniacz said:

Ciekawi mnie jak się wioski sprzedają, wytypowałem 3 nazwy które równocześnie są nazwami 40 wiosek i/lub częściami miast.

 

Sielec.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Sielec
Zaborowo.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaborowo
Budziska.pl       https://pl.wikipedia.org/wiki/Budziska
 

Szału nie będzie, ale sprawdzić trzeba.

No i coś pod zaplecze z ruchem dla strony randkowej:

 

FajneDupy.pl    12,100 wyszukiwań w Google.

 

Plus za wybór, gdzie jest sporo wioch. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie, czy ta "liczba wyszukiwań w google" przekłada się jakoś na sprzedaż (w strefie .pl), ktoś z Was ma na ten temat wyrobioną opinię popartą statystykami?

Ja się na tym nie znam, więc rejestruję po prostu to co mi wpadnie w oko, np. dziś tvkrakow.pl, jura24.pl i sushilovers.pl. Właściwie, to jak sprawdzić "liczbę wyszukiwań w google" dla tych przykładowych domen? Próbowałem google trends, ale dowiedziałem się jedynie, że najwięcej miłośników sushi mieszka we Wrocławiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb To jest "exact match" z Adwords, co oznacza iż jest jeszcze długi ogon a więc dobrze zoptymalizowana strona pod długi ogon ma znacznie więcej wyszukiwań. Natomiast jak to się przekłada na sprzedaż, zależy przede wszystkim na której pozycji jest Twoja strona i jaki masz CTR na tą frazę i frazy z długiego ogona co możesz sprawdzić w GWT dla danej strony. A jak już użytkownik trafi na Twoją stronę - tylko i wyłącznie od tej strony zależy jak to przełoży się na sprzedaż. A więc nie można podać konkretnych liczb które na każdej stronie i dla każdej pozycji i frazy się sprawdzą.

 

Największa zaletą domen EMD (exact match domain) jest fakt iż łatwiej się pozycjonują pod daną frazę, zakładając oczywiście iż pozycjonowaniem zajmuje się ktoś kto ma o nim realne pojęcie. Kiedyś EMD były same z siebie wysoko w Google, dzisiaj trzeba im "pomóc". Takie domeny w .com znacznie lepiej się sprzedają i dlatego na rynku .pl testuje to samo.

 

 

Edited by Domeniacz
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, pb said:

Ciekawi mnie, czy ta "liczba wyszukiwań w google" przekłada się jakoś na sprzedaż (w strefie .pl), ktoś z Was ma na ten temat wyrobioną opinię popartą statystykami?

Ja się na tym nie znam, więc rejestruję po prostu to co mi wpadnie w oko, np. dziś tvkrakow.pl, jura24.pl i sushilovers.pl. Właściwie, to jak sprawdzić "liczbę wyszukiwań w google" dla tych przykładowych domen? Próbowałem google trends, ale dowiedziałem się jedynie, że najwięcej miłośników sushi mieszka we Wrocławiu...

 

To jest właśnie dobre pytanie też o narzędzia, czy istnieją takie, gdzie oprócz samego słowa otrzymamy informację o kontekst wyszukiwania?

Google ma informacje o kolejnych wyszukiwaniach i co się ostatecznie wybrało/kupiło jako wynik wyszukiwania danej frazy, czyli można wysnuć do czego dana fraza prowadzi.

Z moich obserwacji wynika, że google trends tylko ułatwia rozpoznanie trendu/mody, okresowości, ale nie odpowiada na podstawowe pytanie jakie byśmy chcieli wiedzieć kto i po co szukał tej frazy, wiemy tylko gdzie i kiedy.

 

Być może są płatne narzędzia, które takie dane, pomocne w sprzedaży udostępnia, byłbym wdzięczny za wskazanie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Czyzis napisał:

Google ma informacje o kolejnych wyszukiwaniach i co się ostatecznie wybrało/kupiło jako wynik wyszukiwania danej frazy

 

Nie przesadzaj. Google może mieć informacje co się kupiło tylko i wyłącznie wtedy gdy naiwnie używa się Analitycs skonfigurowanego tak aby te informacje zapisywać. Natomiast jeśli chodzi o kontekst - Google używa wielu widgetów oraz Twojej historii wyszukiwania/kliknięć w SERP aby ustalić czego właściwie szukasz i gdzie wcześniej byłeś. Nie sądze aby kiedykolwiek tymi danymi się podzielili, bynajmniej oficjalnie i z małymi graczami.

 

Dodając do tego fakt iż webmasterzy korzystają z wielu dodatków jak fonty, analitycs, captcha czy też chrome, dns, gmail itd., Google ma ogromną przewagę nad konkurencją - do tego wszystko jest chronione patentami z których można się dowiedzieć "co w trawie piszczy" i "jak to się je". I to jest największą zaletą tychże patentów, szczególnie jeśli chodzi o SEO ;)

 

Polecam: https://patents.google.com/

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

NajlepszeRabaty*pl - rejestracja ze stycznia.

 

Szukałem domeny pod serwis z kuponami. 2 słowa, którymi opisuje się naprawdę dużo serwisów tego typu. Dopiero po jakimś czasie zobaczyłem, do kogo ta domena należała kiedyś i jakie to niby miliony były pompowane w projekt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×