Jump to content
Paulinho

rejestracje "z palca" czy jeszcze można coś fajnego znaleźć

Recommended Posts

jakie miłe zaskoczenie:-)

 

w wolnej chwili piszę opracowanie na potrzeby dotacji. w tekście mowa o serwisie rekrutacyjnym. zatem piszę dalej używając sformułowania "na potrzeby niniejszego opracowana strona będzie nosiła roboczą nazwę SerwisRekrutacyjny.pl"

 

piszę dalej a tu przebłysk, ciekawe do kogo należy tak naprawdę serwisrekrutacyjny.pl, komu robię przypadkową reklamę?

 

whois sprawdzam, brak danych aha pewnie jakiś błąd.

 

sprawdzam u rejestratora wolne.

 

zatem wyszło jak lubię : i przyjemne i pożyteczne w parze.

 

SerwisRekrutacyjny.pl jest u mnie:-)

 

 

no proszę, a domena całkiem niezła

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno udało mi się zarejestrować w ten sposób kilka perspektywicznych domen:

Lokata-Internetowa.pl

lokataonline.com

+ kilka pokrewnych

Banki dopiero zaczynają rozwijać rynek lokat online i za kilka lat takie domeny będą pewnie trochę warte.

 

Zarejestrowałem jeszcze torchlight.pl - nowy projekt od twórców Diablo/Diablo II, który może się okazać sporym hitem (tytuł niedawno ujawniony). Może postawię na niej jakieś forum, ale to dopiero w okolicach premiery gierki.

 

Tak więc, zawsze mozna ustrzelić coś ciekawego jeśli ktoś posiada zdolności jasnowidza :)

Edited by Kokoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem można jeszcze dziś zarejestrować sporo domen z palca. Poniższe są efektem ostatnich 3 tygodni, jeszcze nie wszystkie zdarzyłem opłacić

 

belarusianvodka.com

bezrecept.pl

cenamini.pl

cenoznawca.pl

ebezrecepty.pl

ekupic.pl

etargowisko.pl

galeriazakupowa.pl

izbaadwokacka.pl

konstrukcjeprzemyslowe.pl

korporacjaakademicka.pl

korporacjastudencka.pl

kupiconline.pl

lekarze.katowice.pl

motorecycling.pl

newscorporation.pl mam lekkie obawy bo zająłem domenę imperium Murdocha

nieprzeplac.pl

pasazkupiecki.pl

pasazzakupowy.pl

portalbrokerski.pl

portal.wodzislaw.pl

pozyskac.pl

productof.eu

projektowanieit.pl

siecapartamentow.pl

smsgotowka.pl

sporotaniej.pl

systemmonitorujacy.pl

systemymonitorujace.pl

takacena.pl

taniolek.pl

tanszeleki.pl

technologiainformacyjna.pl

teznia.pl

uslugiprogramistyczne.pl

wakacyjneuczucie.pl

wakacyjnyflirt.pl

wirtualnybazar.pl

wyposazeniekuchenne.pl

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że jednak warto "z palca" szukać domen, bo i czasami dobre wygasną i umkną weteranom z oczu :lol:

 

Ostatnio kilka zarejestrowanych spotkało się z ofertami w granicach 500 do 1000 zł po 1-2 dniach od zarejestrowania!

Share this post


Link to post
Share on other sites

właśnie z palca zarezerwowałem obrotwierzytelnosci.pl

 

 

Edit: i jeszcze

caribeer.com

 

literówkę strony caribber.com

w google wyniki około 8,320,000 dla zapytania carib beer

 

edit

Wyniki koło 27,500 dla zapytania "carib beer".

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
właśnie z palca zarezerwowałem obrotwierzytelnosci.pl

 

Aby wierzytelności się obracały dorejestruj jeszcze dla nich KaruzelęWierzytelności.pl

Domena to :lol: - dlatego wolna była.

Share this post


Link to post
Share on other sites

grafica3d.pl

 

była wolna

 

Wyniki w google około 547,000 dla zapytania "grafica 3d"

Share this post


Link to post
Share on other sites
grafica3d.pl

 

była wolna

 

Wyniki w google około 547,000 dla zapytania "grafica 3d"

 

Nie dziwię się, że ta domena była wolna.

Nie (tylko) na zapytaniach o wyniki mierzymy siłę domeny :lol:

Co do zapytań ... to "grafica3d" ma ich słownie piętnaście, a wspomniana "grafica 3d" 129 w tym momencie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zeszłym roku można było przebierać w rejestracjach "z palca", szczególnie dwuwyrazowych, w tym jest już kiepsko. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zarejestrowałem z palucha domenę motoquady.pl

Wiem że trochę masło maślane ale poszła do klienta tydzień po rejestracji więc się opłaciło :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na fali weselnych uniesień naszego narodu :) zarejestrowałem NiezapomnianePrzyjecie.pl

Wbrew pozorom jeszcze można moim zdaniem coś zarejestrować z palca oczywiście nie będą to domeny które pójdą za xxxxx ale takie xxx jeszcze da się zarejestrować tym bardziej że coraz więcej ludzi chce posiadać w miarę ciekawy adres dla swojej strony www a te najciekawsze domeny od dawna są w portfolio tych którzy za ten biznes wzięli się wcześniej i spokojnie sobie drzemią na parkingach

Share this post


Link to post
Share on other sites
na fali weselnych uniesień naszego narodu :) zarejestrowałem NiezapomnianePrzyjecie.pl

Wbrew pozorom jeszcze można moim zdaniem coś zarejestrować z palca oczywiście nie będą to domeny które pójdą za xxxxx ale takie xxx jeszcze da się zarejestrować tym bardziej że coraz więcej ludzi chce posiadać w miarę ciekawy adres dla swojej strony www a te najciekawsze domeny od dawna są w portfolio tych którzy za ten biznes wzięli się wcześniej i spokojnie sobie drzemią na parkingach

 

jeśli sprzedasz ją za xxx to daj znać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby nie zostać źle zrozumianym, oczywiście nie twierdzę że akurat NiezapomnianePrzyjecie.pl to domena za xxx bo domena jest tyle warta ile za nią ktoś chce zapłacić bądź tyle ile da się zarobić na parkingu a w związku z tym że świeżutka to ani ofert ani dochodów z parkingu :)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można! W przeciągu 2-3 ostatnich tygodni znalazłem sporo interesujących nazw, głównie 2-wyrazowych. A sprawdzając niektóre nazwy byłem zdumiony, że są wolne (i nie były to ninje).

Przykładowo:

domainnewsletter*pl

regnij.pl

serwisowaniekomputerow*pl

zrzutyekranu*pl

screenshoty*pl

minutaciszy*pl...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
serwisowaniekomputerow*pl

 

iconbrawa.gif

 

Sam ostatnio pod natchnieniem jednego z tematów przygarnąłem:

 

projektowaniemieszkan_pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
iconbrawa.gif

 

Sam ostatnio pod natchnieniem jednego z tematów przygarnąłem:

 

projektowaniemieszkan_pl

No i ładnie. Ale jest teraz problem ze sprzedażą, bo nie tak łatwo dotrzeć do klienta końcowego i sprzedać za godziwą cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można! W przeciągu 2-3 ostatnich tygodni znalazłem sporo interesujących nazw, głównie 2-wyrazowych. A sprawdzając niektóre nazwy byłem zdumiony, że są wolne (i nie były to ninje).

Przykładowo:

domainnewsletter*pl

regnij.pl

serwisowaniekomputerow*pl

zrzutyekranu*pl

screenshoty*pl

minutaciszy*pl...;)

 

Mam nadzieje ze wyciągnąłeś te najgorsze z rękawa.

 

Aby nie zostać źle zrozumianym, oczywiście nie twierdzę że akurat NiezapomnianePrzyjecie.pl to domena za xxx bo domena jest tyle warta ile za nią ktoś chce zapłacić bądź tyle ile da się zarobić na parkingu a w związku z tym że świeżutka to ani ofert ani dochodów z parkingu :)

 

 

Wytłumacz w takim razie w jakim celu ją zarejestrowałeś?

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena jest dopiero co zarejestrowana. Oczywiście poszła na parking i dodatkowo na aukcję i co będzie dalej to się zobaczy. Czy bedzie xxx czy 0zł czas pokaże

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście, że jest jeszcze wiele domen do zarejestrowania z palca, w innym przypadku ilość zarejestrowanych domen w rejestrze nie zwiększałaby się.

 

To co dzisiaj wydaje się nam nie warte rejestracji za miesiąc, rok znajdzie nabywcę w granicach

powiedzmy ok 1000pln, może też nie znaleźć :P , ale rejestrując dużo domen, budżet roczny wychodzi na plus.

 

dla przykładu

określamy sobie budżet roczny powiedzmy na poziomie 9 000pln tzn że miesięcznie musimy przeznaczyć na budowanie naszego portfolio zaledwie 750zł co starcza na zarejestrowanie 50 domen/mc (600 domen/rok). Aby wyjść na zero po roku, trzeba sprzedać zaledwie 9 domen po 1 000pln lub 18 domen po 500pln i reszty nie przedłużyć.

 

Jeżeli po roku wyjdziemy na zero tzn, że straciliśmy czas i być może nie mamy nosa do domen, wtedy warto sobie wziąć miesiąc urlopu przeczytać raz jeszcze forum, blogi bardziej doświadczonych domainerów, przeanalizować informacje o sprzedażach dostępne na aukcjach i przemyśleć swój biznes, bo domeny to nie tylko umiejętność wybrania nazwy i jej zarejestrowania, ale także i przede wszystkim umiejętność dotarcia do klienta końcowego, czyli sprzedaży w szerokim tego słowa znaczeniu.

 

W domenach trzeba być cierpliwym i upartym.

Po urlopie z nowymi siłami i nabytym doświadczeniem wkraczamy w nowy rok budżetowy i jeżeli drugi rok zakończymy na zero, wtedy zalecałbym zmianę biznesu lub znalezienie dobrego brokera domen, a samemu zająć się rejestracją, jeśli nadal czujemy miłość do domen. :)

 

Powodzenia w rejestracjach a przede wszystkim w sprzedażach, sobie i wszystkim życzę ;)

 

kilka ostatnio złapanych z palca moich :( - wszystkie .pl

bakszysz / biododatki / kwarki / transair / epir / cepry i ze 100 innych nie wartych wymienienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można trafić jeszcze na przyzwoite rejestracje z palca i choć nie są już one z najwyższej półki można na nich postawić poważny serwis, sklep internetowy lub chociażby wizytówkę firmy.

Co ciekawe trafia się na wolne peelki podczas gdy inne rozszerzenia są zajęte a nawet wykorzystywane.

Można też spotkać takie, gdzie gorsze rozszerzenia są wolne a krótko potem ktoś je zajmuje i zagospodarowuje.

Kilka przykładów:

swiatdomu.pl ( swiat-domu.pl )

prezenciarnia.pl ( prezenciarnia.com.pl , prezenciarnia.biz + .eu ; .com i .net zajęte )

Archive co prawda pokazuje, że to spad po kimś z Was ale trafiłem na nią przypadkowo.

i-consulting.pl ( i-consulting.com.pl ) - do niedawna .net.pl też była zajęta choć niewykorzystywana

labradoodle.pl ( labradoodle.com.pl ; .net.pl zajęta )

 

Na niektórych domenach zarejestrowanych przeze mnie z palca niejedna osoba śmiało postawiłaby serwis , np. na 'strefach":

strefaturystyki.pl

strefatypera.pl

strefamedycyny.pl

strefahoteli.pl

strefarolnictwa.pl

strefabudownictwa.pl

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja praktycznie zaprzestałem rejestrować z palca, bo nie mam czasu na szukanie - czasem znajdę coś przypadkowo. W tym miesiącu skusiłem się na rejestrację wolnej: receptory.pl - spodobała mi się i myślę, że ma jakiś potencjał.

Myśle, że parę ciekawych domen jeszcze jest do kupienia na rynku pierwotnym.

 

Ale ogólnie tak jak pisał DD - lepiej wyszukać jedną "stosunko dobrą" domenę w cenie np. 500-1000zł lub droższą, zamiast 50-100 słabych domen po 10zł. Jest to jednak model dla osób inwestujących przyszłościowo, a nie dla tych, którzy liczą na szybki zysk.

 

I powyższy model ma się nijak dla osoby, która zaczyna mając np. 100-200zł w kieszeni - dla takich osoób pozostaje szukać nowych domen, rejestrować ciekawe spady po 20-30zł, liczyć na małe, szybkie zyski, które ponownie będą inwestowane w już trochę lepsze domeny - ja przynajmnej tak zacząłem na początku zeszłego roku i trochę portfolio się rozrosło od tego czasu. Do interesu praktycznie nie dokładam, ale też nie biorę z nic z niego. Narazie domeny u mnie żyją sobie swoim życiem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×