Jump to content
Sign in to follow this  
kulas

Abonament na di.pl

Recommended Posts

Podpowiedź na przyszłość: aktualny czas forum jest w prawym dolnym rogu strony. ;-)

 

Podoba mi się ta zabawa, zaraz rzucę jakiś kąsek od siebie. ;-)

Teraz pytanie: jaka prowizja dla di.pl? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz pytanie: jaka prowizja dla di.pl? :)

 

Myślę, że forum wystarczająco na siebie zarabia. Jak jeszcze wprowadzi prowizję, to skończy się na odwoływanych aukcjach i transakcjach poza forum. :->

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że forum wystarczająco na siebie zarabia. Jak jeszcze wprowadzi prowizję, to skończy się na odwoływanych aukcjach i transakcjach poza forum. :->

Albo wszystko będzie się działo przez PW:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że forum wystarczająco na siebie zarabia.

:)

 

Prowizja dla di.pl 90% ceny, numer konta podam na PW. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

Prowizja dla di.pl 90% ceny, numer konta podam na PW. ;)

 

No tak, zapomniałem, że forum != di.pl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę ze problemem nie jest prowizja od sprzedanej domeny, tą zapewne w jakiejś procentowej postaci każdy szczęśliwy sprzedawca byłby gotów zapłacić, ale dobrym rozwiązaniem było by myślę wprowadzenie abonamentu na di.pl, chyba ze są obliczenia wskazujące że jest na to za wcześnie, możliwe ze jest za mało forumowiczów.

 

Bo aby doszło do udanej sprzedaży muszą istnieć uczciwi sprzedawcy i uczciwi kupujący. Abonament, znacznie przesiewa i jednych i drugich.

 

Dodatkowo abonament mam nadzieję mógłby pomóc na podniesieniu wartości merytorycznej forum. Oczywistym jest że wielokrotnie na niektóre zadane pytania na forum nie padają odpowiedzi... możliwe że pytania zostały uznane za lamerskie... a możliwe ze niejednokrotnie osoby które mogłyby dzielić się wiedzą nie chcą tego robić za darmo, co jest absolutnie naturalne i logiczne bo dziś za wiedzę się płaci. Rzeczą najcenniejszą jest informacja.

 

Jako przykład mogę tu podać forum Piotra Majewskiego, cneb.pl na temat e-commerce. Jego sukces jak sam wielokrotnie podkreśla polegał na tym ze od poczatku forum było silnie moderowane, (dziś ma 55 000 subskrybentów) nawet do tego stopnia że wycinane były bezwartościowe posty w postaci uśmieszków, dziękuję itp. To może przesada z jednej strony... chociaż w jego przypadku, w przypadku cneb.pl pozwoliło to na stworzenie niezwykle wartościowego forum, jak sam podkreśla gdzie każdy każdego po pewnym czasie zaczął pilnować, jedna wielka skarbnica wiedzy. Dostęp na cneb.pl kosztuje nie mało, ale w ten sposób stał sie elitarnym dość forum, do ktorego należą czolowi polscy e-biznesmeni, zapewne wielu z di.pl także.

 

Piszę o tym dlatego, że zadalem kilka pytań na forum, i nigdy na nie nie uzyskalem odpowiedzi :-) czas jest niezwykle cenny w biznesie domenowym... o czym wie każdy, często wystarczy 2 minuty :) domeny każdego dnia uciekają sprzed nosa, wiem ze na forum płatnym z odpowiedzią na zadane pytanie jest dużo mniejszy problem.

 

poddaję pod rozwagę.

 

P.S. pozdrowienia dla Daniela Dryzka, wiem że wygrałem jedynie dlatego ze mialem idealnie zsynchronizowany czas z di.pl o co postarałem się wcześniej, jeszcze raz dzięki za emocjonującą walkę, już dawno nie mialem tak szybkiego tętna w ciągu dwóch minut :-) no moze poza pewnymi wyjatkami ;-)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Tak... to jest warte rozważenia z tym abonamentem.

Może Moderacja jakąś sondę zorganizuje? Nie wiem...to chyba najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT chocaż nie wiem czy jest sens, bo w sondach brało udział 40-50 osób, a zrejestrowanych jest ponad siedemset. Może 'wyciąc' profile internautów którzy nie pojawili się od miesiąca? 'wyciąc' profile osób piszących z jednego IP na kilku profilach. to by nas zbliżyło do jakiejś realnej liczby forumowiczów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobrym rozwiązaniem było by myślę wprowadzenie abonamentu na di.pl, chyba ze są obliczenia wskazujące że jest na to za wcześnie, możliwe ze jest za mało forumowiczów.

 

Prognozuję, że wprowadzenie abonamentu zmniejszyłoby liczbę aktywnych użytkowników do 5-10 (w tym dwóch administratorów i moderator – niepłacący), a reszta poszukałaby innego forum lub założyła nowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jakoś specjalnie nie jest za abonamentem...

 

Może 'wyciąc' profile internautów którzy nie pojawili się od miesiąca?

 

a co jesli wyjade na dwumiesieczne wakacje i nie bede mial dostepu do neta, albo po prostu bede chcial odpoczać od di?

bez przesady... moim zdaniem konta użytkowników którzy nic nie piszą przez dwa, trzy lata warto trzymać... wbrew pozorom takie osoby wracają. Ni chyba, że np. ktoś od roku sie ani razu nie zalogował po rejestracji ;]

 

lekki off ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z PB, już rano chciałem napisać, że liczba userów zmaleje drastycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że nie można wprowadzać płatnego abonamentu na dostęp do forum a jedynie do jakiegoś konkretnego działu. Ramirez ma racje że odsieje się ludzi uczciwych od nieuczciwych itd. ale forum nie można "zamykać" dla nowicjuszy (których w Polsce jest coraz więcej). Była już debata o założeniu działu dla osób które wykupiły abonament (np dożywotni) bo wiele ludzi nie chce pisać niektórych rzeczy publicznie dla wszystkich.

 

Myślę że wszystko się wymyśli ale jeszcze nie teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako przykład mogę tu podać forum Piotra Majewskiego, cneb.pl na temat e-commerce. Jego sukces jak sam wielokrotnie podkreśla polegał na tym ze od poczatku forum było silnie moderowane, (dziś ma 55 000 subskrybentów) nawet do tego stopnia że wycinane były bezwartościowe posty w postaci uśmieszków, dziękuję itp.
55000 ? Haha..Byles kiedys na tamtym forum ? :) Tam sie pojawiaja 1-2 posty dziennie a forum jest martwe od dawna :) Jesli dowiedziales sie czegos naprawde wartosciowego na tamtym forum albo jakiejs mega tajemnej wiedzy ktorej nie bylbys w stanie odnalesc za pomoca prostego zapytania do google to gratuluje

 

 

wiem ze na forum płatnym z odpowiedzią na zadane pytanie jest dużo mniejszy problem.

No to skoro ktos placi zeby uzyskac odpowiedzi to trzeba placic temu kto tych odpowiedzi udziela ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
55000 ? Haha..Byles kiedys na tamtym forum ? :) Tam sie pojawiaja 1-2 posty dziennie a forum jest martwe od dawna :) Jesli dowiedziales sie czegos naprawde wartosciowego na tamtym forum albo jakiejs mega tajemnej wiedzy ktorej nie bylbys w stanie odnalesc za pomoca prostego zapytania do google to gratuluje

No to skoro ktos placi zeby uzyskac odpowiedzi to trzeba placic temu kto tych odpowiedzi udziela ;)

 

:-) a więc

 

55000 to liczba osób w bazie emailowej jaką posiada i która sam zbudował. Jest jednym z niekwestionowanych liderów jeśli chodzi o e-mailing, swego rodzaju geniusz jeśli chodzi o copywriting e-mailowy - drastyczna skuteczność sprzedaży. Gdy promował cneb.pl a później merytorium.pl wiem że płacił za dostęp do niego... Brzmi irracjonalnie ale tak było, ale jeśli dobrze pamiętam to odbywało się to na zasadzie płacenia jakimis prezentami w zamian za subskrybcję serwisu, jakies ebooki darmowe itp. Jak też pisze w swojej książce CzasNaE-Biznes - ciągle na liście bestsellerów (mam ją w Polsce świeżo kupioną i czeka aż zdjadę na urlop po nią i inne) której czytałem jedynie darmowy fragment, wszyscy na początku pukali sie w czoło nie dowierzając w to ze mu się uda. Teraz mając taką bazę klientów, stargetowanych klientów, ze względu na wiek, status, upodobania, jest w stanie z nimi robić wszystko i robi to, sprzedając z niesamowitą skutecznością. Dokładnie to samo jest w stanie srobić Di.pl kwestia reklamy, marketingu.

 

Piszesz że forum cneb.pl jest martwe i jest tam 1-2 posty dziennie. Odpowiem Ci pytaniem. Czy miarą wartości forum jest to czy jest tam zadawane 10 000 pytań dziennie ale nie ma na nim wartości merytorycznych, czy może to forum cenniejszym będzie gdzie pada 1 pytanie i jedna odpowiedź dziennie ale owe forum jest skarbnica wiedzy, wynikającą z tego że z bazy postów jakie tam padły przez lata, długie lata można by stworzyc kilka encyklopedii?

 

Zaprawdę powiadam Ci ;-) gdzie wolal byś się znaleźć, w bibliotece-księgarni gdzie siedzi cichutko 55 000 wczytanych z wypiekami na policzkach głodnych wiedzy i szukających prawdy domeniarzy i słychać jedynie brzęczenie muchy gdzieś w rogu sali, czy w grupie 500 osób które przekrzykują się i tworzy się jeden wielki harmider bądź kazdy ma mnóstwo pytań zadają je jednocześnie i pada mnóstwo odpowiedzi - niekoniecznie takich jakich szukasz, lub nie padają wcale...

 

Czas... informacja... bezcenne przynajmniej dla mnie.

 

Dlaczego sam zarzuciłem temat abonamentu... lubię płacić za wiedzę. Wiedza daje mi dochód. Wydatek na wiedzę stanowi dla mnie nie rozchód ale dochód. Tu już pojechalem Kiyosakim :-).

 

Lubię mieć miejsce gdzie mogę wczytać się na temat danej dziedziny w 100% a nie skakać z serwisu do serwisu a w każdym jest serwowana inna treść.

Piszę to wbrew powiedzą niektórzy swojej logice bo sam sie proszę o to bym stał się biedniejszy. Sęk w tym że chcę zbiednieć by stać się obrzydliwie bogatym.

 

Konkretnie.

 

Aby wprowadzić na di.pl abonament, potrzebna by była ocena tego jak unikalną bazą informacji na tle konkurencji dysponuje di.pl

Czy na tle konkurencyjnych serwisow wyróżnia sie na tyle by forumowicze chcieli płacić.

Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest ankieta jaka winna być rozesłana do forumowiczów z pytaniem:

1) czego oczekują od di.pl?

2) jakich informacji im brakuje?

3) Co chcieli by zmienić?

4) Co dodać do forum?

 

5) bardzo waznym pytaniem ostatnim było by zapytanie o kwotę podaną w jakichś przedziałach/widełkach jaką byli by w stanie zaplacić za dostęp do forum. NIE WOLNO zadawac pytania w postaci czy zapłaciłbyś za dostęp do forum x zł? Wtedy od razu pada odpowiedź NIE, ale jesli pytanie padnie zadane w ten sposób ze trzeba będzie wybrać kwotę z widelek, można będzie wyciągnąć jakieś wnioski bo takie odpowiedzi padną. I nie jeden ten który kupił już 10 bądź 100 nindży, chętnie zaplaci za wiedze dzięki której będzie kupował dochodowe domeny.

 

Wprowadził bym opłatę za pół roku jako jednorazową opłatę, z możliwością opłaty od razu całego roku na di.pl ale druga połowa już tańsza. Cała kampania wprowadzenia Abonamentu winna być przeprowadzona z jakimiś gratisami, bonusami. Wykup a otrzymasz za darmo – tu już inwencja twórców 

 

Generalnie marzy mi się aby powstał np na di.pl profesjonalny system aukcyjny dla domen, polskie sedo, z bezpiecznym polskim ESCROW, 100% bezpieczeństwa zawierania transakcji, zero handlowania zarezerwowanymi domenami przez dzieciarnię.

Aukcje z nagradzaniem gwiazdkami-punktami jak na Allegro dla aktywnych sprzedających i kupujacych, z systemem komentarzy, czego nie ma na sedo, a co też jest odzwierciedleniem tego z kim mamy do czynienia.

 

Marzy mi się by została podniesiona wartość merytoryczna tego forum.

A więc, np taki dział Prawo - winien miec moim zdaniem podkategorie, pod nimi może kolejne, jakieś akty prawne, jak przejść na dzialalnosć gospodarczą jeśli chodzi o biznes domenowy, jaki rodzaj działalności gospodarczej to ma być  na co uważać czego unikać, kruczki prawne które mogą być gwoździem do trumny, posegregować te emaile, na razie puki co MOŻNA JEDYNIE WCZYTYWAĆ SIĘ BAZUJĄC NA TYTUŁACH EMAILI wchodząc w główne działy takie jak PRAWO. Przydały by sie właśnie podkategorie, wiele może jakichś gotowych info, linków do innych stron.

 

Generalnie zasada jest taka że jeśli jakies forum/serwis zawiera wiele bezcennych informacji które daly by się spisać w postaci ebooka - 200 stron sprzedawanego po 20-30 zl to można się zastanawiać nad jakimiś abonamentami.

Jest to już jakieś kompendium wiedzy, które można sprzedawać.

 

Wiem też i to wlasnie z cneb.pl że niska kwota kilku złotowa nie powinna wchodzić w grę, bo moze pograżyć serwis. Istotne jest by nie wprowadzać wcale opłat i być całkowicie wolno dostępnym jeśli miały by być opłatami mikro, winno się wprowadzić je ale za kwotę jaką internauci wstępnie w ankiecie zadeklarowali by się zapłacić a nie będzie to kwota smieszna, która będzie odzwierciedlać marność merytoryczną serwisu. Zasada też jest taka że jak coś jest drogie to staje się to produktem ekskluzywnym.

 

Ryzykiem wprowadzenia abonamentu jest to ze jest to droga w jedną stronę... wycofanie się później z abonamentu... może pogrążyć forum... jesli nie było by zainteresowania abonamentem...

 

Kwestia kolejna to taka, jaki dzial byłby objety abonamentem, bo raczej chodziło by tu o dział nie o caly serwis choć to raczej do ustalenia. I abonamentem winien być moim zdaniem objęty dział Wiedza - lub coś w tym rodzaju, natomiast reszta cały handel domenami,(może to polskie sedo- jakie mi się marzy) gdzie dajmy na to jakis businessman zostanie skierowany zaproszony do licytaji winne być całkowicie darmowe. Ciężej wtedy będzie weryfikować na aukcjach tych nieuczciwie handlujących ale może są sposoby… a ESCROW sposobem jest na pewno, prowizyjnym ale zawsze i tak warto dać te 10% ESCROW i nie żalować niż stracić 100% w przypadku oszustwa.

 

Płatność za wiedzę, da to że posiadający ją i ściskający :-) chętniej moze się nią podzielą, a nie będzie dostępna dla szerokiego grona za darmo, posiądą ją jedynie Ci którzy chętnie za nią pragną płacić. Płatność za wiedzę da motywację twórcom di.pl na dokładniejszą kategoryzację wiedzy i dodanie nowych działów może itp itd. Np niezwykle cenny byłby myslę dział w dziale prawo gdzie były by spisane wszelkie sprawy arbitrażowe, wyroki sądów za cybersquoting itp i wiele wiele innych, jeśli będzie trzeba szczegółowo wypisze co mnie interesuje :-)

 

Forum rzedu 55000 odwiedzjących di.pl to potencjalny zysk dla di.pl... zaś dla wszstkich forumowiczów... pojawienie się ogromnej ilości konkurencji na rynku domen... zapętliłem sie w tym wszystkim... :-)

 

Uff to tak w skrócie

 

Pozdrawiam wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym się zgadzam, że jakby treść forum nie zmieniła się, to liczba userów by spadła drastycznie. Gdyż forum służy głownie do "potyczek" w tematach wyceny, ale nie tylko.

 

Jednak gdyby był dział, w którym można by zadawać pytania i dostać konkretne odpowiedzi, lub gdzie byłyby konkretne korzyści dla userów, to ja bym był za opłatą do takiego działu. Na ten moment nie widzę takiego działu, za który warto by płacić, wątpię też by chcieli to robić np. osoby dające domeny do wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55000 to liczba osób w bazie emailowej jaką posiada i która sam zbudował. Jest jednym z niekwestionowanych liderów (blablabla..)
Z czego moze ze 100 osob zdolal namowic do regularnego wykupywania abonamentu :)

 

Piszesz że forum cneb.pl jest martwe i jest tam 1-2 posty dziennie. Odpowiem Ci pytaniem. Czy miarą wartości forum jest to czy jest tam zadawane 10 000 pytań dziennie ale nie ma na nim wartości merytorycznych, czy może to forum cenniejszym będzie gdzie pada 1 pytanie i jedna odpowiedź dziennie ale owe forum jest skarbnica wiedzy, wynikającą z tego że z bazy postów jakie tam padły przez lata, długie lata można by stworzyc kilka encyklopedii?

Mowisz tak jakbys wczoraj dostal modem do neostrady. Przeciez to co bylo aktualne rok, czy dwa lata temu w wiekszosci sie zdeaktualizowalo, internet to dynamiczny twor, wiadomo - czesc rzeczy dziala zawsze, np (dla pewnych grup odbiorcow) ten charakterystyczny belkot Majewskiego., ale to sa raczej podstawy marketingu ktore lepiej czerpac z ksiazek niz z cnebu ;) Sam Majewski opiera swoja wiedza na jakis tanich,badziewiastych amerykanskich ebookach/artykulach ktore przeczytal x lat temu zamiast isc na studia.

 

Lubię mieć miejsce gdzie mogę wczytać się na temat danej dziedziny w 100% a nie skakać z serwisu do serwisu a w każdym jest serwowana inna treść.
Taa ;)

 

1) czego oczekują od di.pl?

2) jakich informacji im brakuje?

3) Co chcieli by zmienić?

4) Co dodać do forum?

Ciekaw jestem potencjalnych odpowiedzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z tych 55 tys. jest mój, ale nie logowałem się na to konto pocztowe od co najmniej pół roku. Ciekawe jaką wartość ma taka lista i ile takich adresów jak mój się na niej znajduje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeden z tych 55 tys. jest mój, ale nie logowałem się na to konto pocztowe od co najmniej pół roku. Ciekawe jaką wartość ma taka lista i ile takich adresów jak mój się na niej znajduje?

Mój też tam chyba jest bo czasami dostaje jakieś maile bym ebooka kupił, ale nawet tego nie czytam, bo os razu widać że to spam. A abonament za di to bym na pewno nie płacił, za dużo jż nindż nakupowałem by jeszcze forse płacić za dostęp do forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×