Jump to content
Sign in to follow this  
Jarek17

MapaDomen.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Proponuję wspólny temat dotyczący naszych zachcianek odnośnie serwisu MapaDomen.pl

 

Ja proszę o wprowadzenie możliwości sortowania aukcji - np. tylko te z końcówką .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że powrót do ceny wywoławczej w wysokości 20 zł (tak było na początku) dobrze by serwisowi zrobił. Domeny też takie se. Konkurencja - w cenie wyjściowej 30 zł/domenę - ma o wiele ciekawsze propozycje.

 

Tak tylko sugeruję....

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że powrót do ceny wywoławczej w wysokości 20 zł (tak było na początku) dobrze by serwisowi zrobił. Domeny też takie se. Konkurencja - w cenie wyjściowej 30 zł/domenę - ma o wiele ciekawsze propozycje.

Ja wiem czy to coś da? :)

Jak obserwuje spady i ich licytacje np. na EDIT ParkDomen.pl (raczej brak licytacji ;) ), gdzie ceny są czasem dyktowane przez właściciela, to nie ma się co wychylać. Większość domen (spadów na których będzie ciekawy ruch który się skonwertuje) po 14 dniach i tak jest w momencie łapana przez Dropped i rejestrowana. Dużo domen nie jest dodawana do przechwycenia i można je regnąć po 14 dniach za 15 zł po tych aukcjach. ;)

Edited by a-ng

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja wiem czy to coś da? :)

Też mi się wydaje, że to nic nie da. Zastanawiałem się nawet nad podniesieniem do 50 PLN, bo domeny którymi ktoś jest zainteresowany to i tak się sprzedadzą, a jeśli komuś zależy na cenie a nie na konkretnych domenach to sobie może je później sam łapać.

 

@Jarek: Pracuję nad sortowaniem list domen po rozszerzeniach.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam najpierw zastanowić się nad ideą istnienia tego serwisu...

Krótko po przechwyceniu domeny skontaktowałem się z jego przestawiecielem oraz wyraziłem chęć odkupienia domeny jeszcze przed wystawieniem jej na aukcję.

Kwota jaką proponowałem na początek negocjacji nie była zbyt wysoka: 100 PLN.

Po krótkiej wymianie e-mail kontakt się urwał, a domena została zarejestrowana na... właściciela.

Ja rozumiem, że nie wszystkie domeny są na sprzedaż, jednak postępowanie w ten sposób jest co najmniej niestosowne.

Tym samym, administracja mapadomen może już teraz usunąć moje konto z serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krótko po przechwyceniu domeny skontaktowałem się z jego przestawiecielem oraz wyraziłem chęć odkupienia domeny jeszcze przed wystawieniem jej na aukcję.

Kwota jaką proponowałem na początek negocjacji nie była zbyt wysoka: 100 PLN.

Po krótkiej wymianie e-mail kontakt się urwał, a domena została zarejestrowana na... właściciela.

Ja rozumiem, że nie wszystkie domeny są na sprzedaż, jednak postępowanie w ten sposób jest co najmniej niestosowne.

Dlaczego? Jeszcze przed tym gdy podałeś nazwę domeny odpisałem:

"Do czasu wystawienia domeny na aukcję można składać oferty. Jednak nie wszystkie domeny są na sprzedaż."

Poźniej faktycznie nie odpisałem, teraz też miałem duży problem żeby odnaleźć wiadomość od Ciebie, okazało się, że napisałeś wiadomość na forum (a powyżej piszesz, że e-mailem).

Dla czytających, chodziło o domenę polepszacze.pl

 

Czyli czy powinenem był Ci odpisać, byś nie podawał mi nazwy domeny, którą chcesz kupić bo być może Ci jej nie sprzedam? Co powinienem odpisać, nie znając jeszcze nazwy domeny, abyś po jej podaniu nie uznał, że 'postępowanie w ten sposób jest co najmniej niestosowne.', zakładając że domeny nie chcę sprzedać za 100zł?

 

pozdrawiam

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Do czasu wystawienia domeny na aukcję można składać oferty.

 

A tak można ?? :rolleyes:

 

Reszty tekstu nie bardzo rozumiem, kto, kogo, dlaczego, kiedy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak można ?? :rolleyes:

A dlaczego nie? Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkie domeny które się złapią trafią na aukcje. Inna sprawa, że większość trafia.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego nie? Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkie domeny które się złapią trafią na aukcje. Inna sprawa, że większość trafia.

a.

 

Czyli tak...

sprawdzam w "czyich rękach" jest domena a potem wysyłam ofertę na maila?

A skąd będę wiedział, że ktoś inny dał lepszą ofertę - będziesz informował, bo to już byłaby aukcja mailowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego nie? Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że wszystkie domeny które się złapią trafią na aukcje. Inna sprawa, że większość trafia.

a.

 

 

W takim razie Twoj serwis nie działa w sposób przejrzysty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tak...

sprawdzam w "czyich rękach" jest domena a potem wysyłam ofertę na maila?

A skąd będę wiedział, że ktoś inny dał lepszą ofertę - będziesz informował, bo to już byłaby aukcja mailowa

To była odpowiedź na maila od osoby, która bardzo chciała kupić domenę bez aukcji. Nie mówię, że mam ochotę tak robić, bo to dodatkowy problem, ale nie wykluczam takiej sytuacji (nie jest to niezgodne z regulaminem serwisu).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego? Jeszcze przed tym gdy podałeś nazwę domeny odpisałem:

"Do czasu wystawienia domeny na aukcję można składać oferty. Jednak nie wszystkie domeny są na sprzedaż."

Poźniej faktycznie nie odpisałem, teraz też miałem duży problem żeby odnaleźć wiadomość od Ciebie, okazało się, że napisałeś wiadomość na forum (a powyżej piszesz, że e-mailem).

Dla czytających, chodziło o domenę polepszacze.pl

 

pozdrawiam

a.

Faktycznie zależało mi na tej domenie, dlatego postanowiłem skontaktować się z Tobą bezpośrednio.

 

Czyli czy powinenem był Ci odpisać, byś nie podawał mi nazwy domeny, którą chcesz kupić bo być może Ci jej nie sprzedam?

W takim razie, po przechwyceniu przez Was domeny, nie mogę okazać najmniejszego zainteresowania w obawie przed tym, że ją sobie przygarniecie, tylko siedzieć cicho i modlić się żeby trafiła na aukcję?

 

Co powinienem odpisać, nie znając jeszcze nazwy domeny, abyś po jej podaniu nie uznał, że 'postępowanie w ten sposób jest co najmniej niestosowne.', zakładając że domeny nie chcę sprzedać za 100zł?

Podając nazwę domeny załączyłem również swoją ofertę.

Wystarczyło napisać, że ta domena jednak nie jest na sprzedaż, albo podać kwotę która by Cię usatysfakcjonowała.

Zastanawiam się tylko, czy gdybym wtedy się z Tobą nie skontaktował, domena trafiłaby na aukcję i mógłbym ją teraz kupić :rolleyes:

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domeny wytransferowane będą usuwane z panelu? Ciągle widnieją na koncie.

Aktualnie nie są usuwane. Jest to w planie, ale nie potrafię jeszcze określić kiedy.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie też nie podoba się system działania MapaDomen.pl. Co lepsze i ciekawsze domeny trafiają do portfolio AMS a reszta badziewia i ochłapy trafiają na aukcję.

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie sprawa Andrzeja, bo to jego biznes i jego sprawa jaki model działania przyjął, ale mnie on zupełnie nie odpowiada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ams wspominał o podniesieniu cen do 50 zł, widocznie jednak doszedł do wniosku, że 100 zł przyniesie jeszcze lepsze efekty.

 

Ja przyznam, że moim zdaniem obniżenie ceny do 15 zł przyniosłoby najlepszy efekt - nikt by nie czekał na koniec aukcji, aby rejestrować domenę w PPD lub Dropped, tylko by licytował. Jeśli takich "czekających" byłoby jeszcze więcej, to wtedy cena domeny by rosła. W to, że liczba sprzedanych domen by również wzrosła, to nie mam wątpliwości. Do tego na pewno, więcej osób zaglądałoby na aukcje.

 

To jednak tylko moje zdanie, nie znam kosztów, jakie ponosi ams i nie wiem, czy przy 15 zł wychodziłby w ogóle "na czysto", jeśli nie, to na pewno zmienia to trochę postać rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja przyznam, że moim zdaniem obniżenie ceny do 15 zł przyniosłoby najlepszy efekt - nikt by nie czekał na koniec aukcji, aby rejestrować domenę w PPD lub Dropped, tylko by licytował.

No dokładnie!

 

Skoro nikt nie chciał kupować za 30 zł, to jakim cudem kupi za 100 zł? Liczba licytujących nadal będzie mała, a czekających na spad rezerwacji duża. I tyle. Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracuję nad ulepszeniem serwisu. Aukcje po 100 jutro się kończą.

a.

Edited by ams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo się cieszę, bo pomimo rzadkich zakupów lubię ten serwis.

 

Wracając do cen, to ja również 2-3 domeny, na których zależało mi w mniejszym stopniu zarejestrowałem po nieopłaceniu przez ams, bez licytowania na aukcji. Przynajmniej drugie tyle ktoś zarejestrował, zanim ja zdążyłem to zrobić. W przypadku, kiedy cena byłaby bliska cenie rejestracji w Dropped / PPD, to na pewno wiele osób by nie zwlekało, tylko licytowało.

 

Pozostaje jedynie kwestia, o której już pisałem - czy byłoby to opłacalne dla Ciebie (koszty rejestracji, odebranie przelewu, przenoszenie domeny, etc.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×