Jump to content
ryskadow

jak pisac e-maila zeby nie byl potraktowany jako spam?

Recommended Posts

witam!

Czy mozna prosic znawców tematu, aby ogolnie napisali jak wysylac e-maile do potencjalnych klinetow aby nie byl to spam.

O ile wiem to gdy nie podam ceny, to jeszcze nie jest to oferta handlowa, dopiero jak klinent odpisze, to podaje mu wiecej szczegolow.

 

Czy zdaza sie Wam podawac cene domeny juz w pierwszym e-mailu wysylanym do grupy klientow?

Bo ze strony klienta, to moze byc tak ze pomysli, ze jak juz jest zainteresowany domena, to mu podam zbyt wygórowana cene.

A jesliby podac odrazu cene, to wie odrazu o jakim pulapie cenowym mowimy, i jest zainteresowany albo nie.

 

Co sadzicie na ten temat, mysle ze nie bedzie to zdradzanie waszego warsztatu pracy, a przyda sie nowym forumowiczom;)

 

pozdrawiam

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim z największą uprzejmością, bez nachalnego narzucania się, z góry przepraszając za śmiałość itp - to zawsze dobrze jest traktowane. Koniecznie trzeba załączyć swoją wizytówkę z danymi! Jak firma, to podac NIP, REGON oprócz danych kontaktowych. Pisać trzeba krótko i konkretnie, jak bajer to taki zakamuflowany... i trzeba znać dobrze firmę do której się pisze: nie może być wpadki, że im przypiszemy coś, czym się nie zamują. :)

WAżne jest by jasno napisać jakie są korzyści z naszej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
witam!

Czy mozna prosic znawców tematu, aby ogolnie napisali jak wysylac e-maile do potencjalnych klinetow aby nie byl to spam.

O ile wiem to gdy nie podam ceny, to jeszcze nie jest to oferta handlowa, dopiero jak klinent odpisze, to podaje mu wiecej szczegolow.

 

Czy zdaza sie Wam podawac cene domeny juz w pierwszym e-mailu wysylanym do grupy klientow?

Bo ze strony klienta, to moze byc tak ze pomysli, ze jak juz jest zainteresowany domena, to mu podam zbyt wygórowana cene.

A jesliby podac odrazu cene, to wie odrazu o jakim pulapie cenowym mowimy, i jest zainteresowany albo nie.

 

Co sadzicie na ten temat, mysle ze nie bedzie to zdradzanie waszego warsztatu pracy, a przyda sie nowym forumowiczom;)

 

pozdrawiam

Ryszard

Jeżeli masz duże obawy, że Twój e-mail zostanie potraktowany jako spam ( włącznie z konsekwencjami ) , po prostu zadzwoń i zapytaj o zgodę. Przedtem oczywiście postaraj się o jak najdokładniejsze ustalenie osoby, która powinna tę wiadomość otrzymać. Wiem z doświadczenia, że mniejsze - ale starannie wyselekcjonowane - grono potencjalnych klientów lepiej odpowie na ofertę niż wysyłany "na ślepo" mailing, nawet choćby był ogólnie dobrany branżowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli masz duże obawy, że Twój e-mail zostanie potraktowany jako spam ( włącznie z konsekwencjami ) , po prostu zadzwoń i zapytaj o zgodę. Przedtem oczywiście postaraj się o jak najdokładniejsze ustalenie osoby, która powinna tę wiadomość otrzymać. Wiem z doświadczenia, że mniejsze - ale starannie wyselekcjonowane - grono potencjalnych klientów lepiej odpowie na ofertę niż wysyłany "na ślepo" mailing, nawet choćby był ogólnie dobrany branżowo.

 

To czy zostanie mail potraktowany jako spam czy oferta handlowa zależy od człowieka który to przeczyta,jeśli będzie zainteresowany to się ucieszy z maila, jeśli nie to albo odpisze ze nie jest zainteresowany (normalny, kulturalny klient), albo wogóle nie odpowie lub odpisze żeby nie spamować, tak swoją drogą ja najwięcej spamu dostaję od wp i o2, reklamy rozesłane przez portale, takie propozycje sprzedaży domeny pewnie firmy dostają o wiele rzadziej , więc nie powinny specjalnie wkurzać, ja zajmuje się domenami od nie dawna, wysłałem raz maila do pewnej firmy, że mam dla nich idealną domenę, kilka zdań bajeru i żeby podali swoją ofertę jak są zainteresowani, odpowiedzieli żeby podać swoją cenę, dopiero wtedy podałem w 2 mailu i odpisali że im odpowiada, nawet się nie targowali.Miałem też kilka podobnych sytuacji, tylko w tych pozostałych po podaniu ceny w 2 mailu nastąpiła cisza, lub odpowiedź że za drogo i czekają na lepszą ofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czy zostanie mail potraktowany jako spam czy oferta handlowa zależy od człowieka który to przeczyta,jeśli będzie zainteresowany to się ucieszy z maila, jeśli nie to albo odpisze ze nie jest zainteresowany (normalny, kulturalny klient), albo wogóle nie odpowie lub odpisze żeby nie spamować, tak swoją drogą ja najwięcej spamu dostaję od wp i o2, reklamy rozesłane przez portale, takie propozycje sprzedaży domeny pewnie firmy dostają o wiele rzadziej , więc nie powinny specjalnie wkurzać, ja zajmuje się domenami od nie dawna, wysłałem raz maila do pewnej firmy, że mam dla nich idealną domenę, kilka zdań bajeru i żeby podali swoją ofertę jak są zainteresowani, odpowiedzieli żeby podać swoją cenę, dopiero wtedy podałem w 2 mailu i odpisali że im odpowiada, nawet się nie targowali.Miałem też kilka podobnych sytuacji, tylko w tych pozostałych po podaniu ceny w 2 mailu nastąpiła cisza, lub odpowiedź że za drogo i czekają na lepszą ofertę.

Jeszcze raz,bo teraz mi przyszło do głowy, trzeba w tytule maila pisać o co dokładnie chodzi, tytuł domeny i info że na sprzedaż, jak klient nie będzie zainteresowany to nawet nie otworzy maila, nie będzie marnował czasu na jego czytanie, wydaje mi się że nie można wysyłać maila z niejasnym tytułem , lub bez, ja czasami (sporadycznie) otwieram takie maile i jak jest w nich coś co zupełnie mnie nie interesuje to trochę potrafi zirytować, jak sprzedajesz domenę cebule.pl to probonował bym tytuł "cebule.pl (sprzedam domenę), od razu wiadomo o co chodzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli moge cos doradzic to proponuje wysylac maile, w ktorych oferta jest wklejona w jego tresc.

 

Nie dolaczac zadnych zalacznikow (niektorzy boja sie ich otwierac, inni nie maja programu do jego otwarcia, jeszcze inni nie maja czasu czekac az im sie otworzy jakis pdf).

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli moge cos doradzic to proponuje wysylac maile, w ktorych oferta jest wklejona w jego tresc.

 

Nie dolaczac zadnych zalacznikow (niektorzy boja sie ich otwierac, inni nie maja programu do jego otwarcia, jeszcze inni nie maja czasu czekac az im sie otworzy jakis pdf).

 

Zgadzam się jeśli chodzi o załączniki, to zawsze zalatuje virusem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi nasuwa się jeszcze jedna obawa, tzw. filtry antyspamowe na kontach pocztowych. W związku z tym moje pytanie jest nastepujące: Czy w przypadku jednoczesnego wysłania jednego listu do wielu odbiorców filtr widzi taką informację i zatrzymuje list? Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja osobiście mam taki przypadek, gdzie wysyłam zaledwie do około 5 kont na wp taką samą wiadomość to filtr odrazu mi to zatrzymuje i traktuj jako spam. (a spam to nie byl, gdyz bylo to info do moich znajomych)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja osobiście mam taki przypadek, gdzie wysyłam zaledwie do około 5 kont na wp taką samą wiadomość to filtr odrazu mi to zatrzymuje i traktuj jako spam. (a spam to nie byl, gdyz bylo to info do moich znajomych)

No cóż, trzeba liczyć na to że większość nie ma takich filtrów, ja jak seryjnie wysyłałem to może z 10% maili nie dotarło, wracały z info o jakimś błędzie, w kilku przypadkach była to przepełniona skrzynka adresata, być może kilka taki filtr nie przepuścił, wysyłałem z O2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja osobiście mam taki przypadek, gdzie wysyłam zaledwie do około 5 kont na wp taką samą wiadomość to filtr odrazu mi to zatrzymuje i traktuj jako spam. (a spam to nie byl, gdyz bylo to info do moich znajomych)

No tak ten filtr antyspamowy na wp to sobie mogą wsadzić głęboko. Normalne maile moga nie trafić a największy spam i tak przez niego przechodzi, nie wspominając juz o tym że sami wysyłają spamu od cholery

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak ten filtr antyspamowy na wp to sobie mogą wsadzić głęboko. Normalne maile moga nie trafić a największy spam i tak przez niego przechodzi, nie wspominając juz o tym że sami wysyłają spamu od cholery

 

Jeśli chodzi o o2, to maile nie są blokowane, wysyłałem seryjnie na raz na kilkadziesiąt adresów i przychodziły mi odpowiedzi, pytania o cenę, prośby o nie wysyłanie spamu itp :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w tych mailach piszecie o zaletach takiej domeny (coś w stylu tych "mistrzów" domen z allegro), czy może krótko i na temat + za ile?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w tych mailach piszecie o zaletach takiej domeny (coś w stylu tych "mistrzów" domen z allegro), czy może krótko i na temat + za ile?

 

najlepiej to żeby firma zaproponowała cenę! a na temat domeny nie pisze się pracy magisterskiej, bo jeżeli adres jest chwytliwy to bez "ubarwiaczy" ją kupią! Możesz dać info o ruchu jeżeli takowy występuje!

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest też taka możliwość:

 

 

Zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na przesyłanie ofert xxxxxx na Państwa adres e-mail.

 

Jeśli zgadzają się Państwo prosimy wysłać odpowiedź: TAK na adres zwrotny, jeśli nie prosimy o zignorowanie tego listu.

 

Niniejszy mail został wysłany zgodnie z obowiązującymi przepisami:

Zgodnie z Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o swiadczeniu uslug droga

elektroniczna (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) zwracamy się z prosba o zgode

na przeslanie informacji na temat oferowanych przez naszą firmę usług.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zazwyczaj piszę cos w stylu:

Witam! 
Jestem właścicielem domeny xxx.pl. Zauważyłem, że sprzedają Państwo xxx-y. Cena, która mnie interesuje to xxxPLN . Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem to proszę o kontakt.

albo

Jeśli są Państwo zainteresowani odkupieniem tej domeny to proszę o przesłanie swojej propozycji finansowej.

 

Nie wiem czy traktują to jako spam, ale wysyłam maile tylko do potencjalnych zainteresowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest też taka możliwość:

Zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na przesyłanie ofert xxxxxx na Państwa adres e-mail.

 

Jeśli zgadzają się Państwo prosimy wysłać odpowiedź: TAK na adres zwrotny, jeśli nie prosimy o zignorowanie tego listu.

 

Niniejszy mail został wysłany zgodnie z obowiązującymi przepisami:

Zgodnie z Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o swiadczeniu uslug droga

elektroniczna (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) zwracamy się z prosba o zgode

na przeslanie informacji na temat oferowanych przez naszą firmę usług.

 

99,9% nie odpowie na to, z czego 90% potraktuje to jako spam. Ja ignoruję takie maile, interesują mnie tylko te zawierające konkretną ofertę.

Zresztą kiedyś czytałem gdzieś na stronie UOKiK, że podpieranie się tymi przepisami przy tego typu mailach to i tak naginanie prawa. Teraz piszą inaczej – nie wiem czy zmieniła się interpretacja, czy po prostu nie mogę znaleźć tamtego.

W każdym razie, co nieco na ten temat: http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...t_w_sieci/spam/

 

Moim zdaniem, przy konkretnym targetowaniu nie musimy obawiać się uznania za spamerów, bo trzeba pamiętać, że spam to *niezamówiona i masowa* korespondencja. Oferta wysłana do kilku firm nie wyczerpuje znamion spamu. Najlepiej tytułować ją „zapytanie ofertowe” czy coś w ten deseń, a nie „super domena specjalnie dla Twojej firmy!!!111@”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgrzebuję temat, ponieważ myślę, że nie został wyczerpany. Z tego co tu widzę, to w świetle prawa większość tutaj spamuje. Mail może zostać uznany za ofertę handlową jeśli wysyłający może odnieść korzyść. Inna interpretacja z jaką się spotkałem to taka, że informacja handlowa to taka, która służy promowaniu towarów, usług lub znaków identyfikacyjnych firmy (wg której już np. załączenie loga firmy jest wystarczającym czynnikiem do potraktowania maila jako oferty handlowej). Tak więc nawet jeśli nie podamy ceny, nadal spamujemy. Wydaje mi się, że najpierw powinno zapytać się o zgodę, której pewnie nikt nie wyrazi nie wiedząc o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj wysłałem kilka propozycji. bez narzucania się, po prostu informując, że jestem w posiadaniu danej domeny.

Poprosiłem o "ewentualny" kontakt, jeżeli domena wydaje się być interesująca.

Zobaczymy, jak zostaną odebrane. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak samo dzisiaj robiłem i w trakcie nasunęły mi się wątpliwości. Najważniejsze, że spotkałem się z zainteresowaniem w jednym przypadku. Również informuję tylko, że jestem posiadaczem domeny x i w razie zainteresowania proszę o kontakt. Do tej pory nie miałem żadnych nieprzyjemności z tego powodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem zaczynać nowego tematu dlatego podpinam się tutaj.

Chcę napisać maila do dużej firmy (powiedzmy, że jest to potentat sektora paliwowego w Polsce :) ).

Co byście doradzili:

  • najpierw zadzwonić i zapytać o zgodę na przesłanie maila?
  • wysłać maila z zapytaniem o zgodę na dalszą korespondencję?
  • od razu napisać konkretnie?
  • czy może olać sektor paliwowy - przesiąść się na rower i dać sobie spokój z domenami? ;)

Wiem, że gdzieś już o tym była dyskusja ale może Wasze doświadczenia zmieniły się i macie nowe pomysły.

Wyżej nawet pisałem o rozsyłaniu maili, ale teraz to coś poważniejszego, a nie mailing do sklepów spożywczych ;)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałem zaczynać nowego tematu dlatego podpinam się tutaj.

Chcę napisać maila do dużej firmy (powiedzmy, że jest to potentat sektora paliwowego w Polsce ;) ).

Co byście doradzili:

  • najpierw zadzwonić i zapytać o zgodę na przesłanie maila?
  • wysłać maila z zapytaniem o zgodę na dalszą korespondencję?
  • od razu napisać konkretnie?
  • czy może olać sektor paliwowy - przesiąść się na rower i dać sobie spokój z domenami? :lol:

Wiem, że gdzieś już o tym była dyskusja ale może Wasze doświadczenia zmieniły się i macie nowe pomysły.

Wyżej nawet pisałem o rozsyłaniu maili, ale teraz to coś poważniejszego, a nie mailing do sklepów spożywczych ;)

Pozdrawiam

 

Ostatnio zauważyłem, że w przypadku dużych firm lepszy jest kontakt telefoniczny. Tylko swojej oferty nie należy przedstawiać sekretarce albo recepcjonistce tylko prosić o połaczenie z działem marketingu. Wcześniej trzeba również przygotować sobie mniej więcej swoją ofertę, żeby nie brzmiała "Eee... chciałem wam sprzedać domenę, eee... xxxxxx.pl, tylko nie pamiętam do kiedy jest zarejestrowana...". ;) Ważne jest również, to aby nie podać za szybko kwoty, dopiero jak osoba się zapyta.

 

W przypadku wysyłania maili, pierwszy mój mail wygląda mniej więcej tak:

"Zgodnie z artykułem takim i takim chiałbym się zapytać czy móglbym wysłać ofertę sprzedaży domeny xxxxx.pl. Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani, proszę o kontakt. Z wyrazami szacunku imię nazwisko, firma, nip, regon, telefon itp."

 

Edit:Rower to samo zdrowie, nie to co siedzenie przed komputerem i psucie sobie wzroku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Zgodnie z artykułem takim i takim chiałbym się zapytać czy móglbym wysłać ofertę sprzedaży domeny xxxxx.pl. Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani, proszę o kontakt.

 

Właśnie, czy mógłby ktoś napisać dokładnie, który to artykuł i która ustawa (o spamie)?

Jestem dziś leniwy i nie bardzo chce mi się szukać. ;)

Dzięki z góry. Pozdrawiam.

 

EDIT: Wklejam cytat, może się przydać dla wysyłających oferty:

* W przypadku zainteresowania z Państwa strony uprzejmie proszę o podanie numeru telefonu, maila do osoby, z którą powinniśmy się kontaktować w sprawie przesłania szczegółowej oferty.

 

zgodnie z Ust. z dn. 18.07.2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r, nr 144 poz.1204 ust. z dn. 18.07.2002r.) oraz dyrektywa UOKiK: "Dopuszczalne jest przesłanie na adres e-mail pytania czy adresat zgadza się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej " - materiały z konferencji nt. Bezpieczeństwa w Sieci Internet, Warszawa 14 marca 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×