Jump to content
apze

Wzór umowy Kupna/Sprzedaży

Recommended Posts

Czego brakuje, co jest zbędne, a co całkiem źle?
Przyrzeczenie cesji należy traktować jako umowę przedwstępną zawartą pomiędzy cedentem/zbywcą i cesjonariuszem/nabywcą.

Taka umowa może mieć sens w sytuacji, w której ostateczne przeniesienie prawa do domeny następuje poprzez cesję.

Lecz nie każdy rejestrator umożliwia przeprowadzenie cesji bez względu na to jak formę powinna przybrać, tzn. elektroniczną lub papierową.

Trudno więc będzie tą umowę zastosować w każdym przypadku.

 

Tak więc tytuł umowy ma prawo budzić wątpliwości.

Podobnie jak kwestie związane z działalnością gospodarczą dla osób, które jej nie prowadzą.

Dostarczanie kopii dokumentów firmowych też będzie budził spore wątpliwości i rozsądne wydaje się być zastąpienie go złożeniem pisemnego oświadczenia woli.

 

Ponadto dodałbym informacje o transferze domeny czyli o zobowiązaniu wydania kodu authinfo bezzwłocznie po przeprowadzonej cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lecz nie każdy rejestrator umożliwia przeprowadzenie cesji(...)

Tak więc tytuł umowy ma prawo budzić wątpliwości.

Cesja tak czy inaczej jest potrzebna. Jak inaczej przekazać domenę? Jakich rejestratorów masz na myśli? Ewentualnie można zadeklarować przeniesienie do innego rejestratora i od razu potem cesje.

 

Podobnie jak kwestie związane z działalnością gospodarczą dla osób, które jej nie prowadzą.

Tu chyba wystarczy zamienić fakturę na rachunek.

 

Dostarczanie kopii dokumentów firmowych też będzie budził spore wątpliwości i rozsądne wydaje się być zastąpienie go złożeniem pisemnego oświadczenia woli.

Składając wniosek o cesje muszę te dokumenty dołączyć do wniosku. Gdzieniegdzie dałoby się to rozwiązać na tej zasadzie, że ja do rejestratora wysyłam wniosek i swoje dokumenty, a przejmujący domenę wysyła swoje.

 

Ponadto dodałbym informacje o transferze domeny czyli o zobowiązaniu wydania kodu authinfo bezzwłocznie po przeprowadzonej cesji.

Racja. Albo o przeniesieniu domeny do panelu przejmującego.

 

Dzięki za komentarz. W wolnej chwili spróbuje uaktualnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cesja tak czy inaczej jest potrzebna. Jak inaczej przekazać domenę? Jakich rejestratorów masz na myśli?

Chociażby tak popularny na tym forum Dropped.pl gdzie cesja jest tylko z nazwy a faktycznie jest to transfer.

Jak przebiega cesja domeny?

 

Aby przeprowadzić cesję domeny na innego abonenta, należy wykonać następujące czynności:

 

* Jeśli domena ma być przeniesiona na osobę posiadającą już konto w serwisie Dropped.pl, cesji domeny dokonuje się za pomocą transferu wewnętrznego. Transfer wewnętrzny jest to przeniesienie domeny do innego konta. Aby wykonać taki transfer, wystarczy przejść na stronę Lista domen zarejestrowanych i kliknąć odnośnik Transferuj przy wskazanej domenie.

* Jeśli domena ma być przeniesiona do innego rejestratora niż Dropped.pl, należy pobrać kod AuthInfo i przekazać nowemu abonentowi. Kod AuthInfo jest to kod upoważniający do dokonywania zmian w danych domeny, między innymi do przeniesienia domeny między rejestratorami. Aby pobrać kod AuthInfo, wystarczy przejść na stronę ...

Składając wniosek o cesje muszę te dokumenty dołączyć do wniosku. Gdzieniegdzie dałoby się to rozwiązać na tej zasadzie, że ja do rejestratora wysyłam wniosek i swoje dokumenty, a przejmujący domenę wysyła swoje.

Wydajesz się mieć nawyki jakiegoś dużego, polskiego rejestratora :)

Jest też skuteczna prawnie opcja cesji elektronicznej.

 

edit: W poprzednim komentarzu zapomniałem dopisać, że brakuje mi też oświadczeń, które były podane we wklejonym przeze mnie wzorcu (link)

Np. o braku wad prawnych lub roszczeń osób trzecich / o braku sporu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

 

Czego brakuje, co jest zbędne, a co całkiem źle?

 

Witam po raz pierwszy!

Jak dla mnie trochę skrótowa ta umowa.

min:

 

2.Strona Przejmująca zapłaci za przeniesienie opisane w pkt. 1 umowy Stronie Przenoszącej ustalone wynagrodzenie

w wysokości 1000zł netto (1220zł brutto), na podstawie dołączonej faktury (nr XXX),

w ciągu 7 dni od otrzymania niniejszej umowy.

 

-używasz w pkt. 3 nazwy "Abonent", która wcześniej w umowie nie jest zdefiniowana, wiec wyskakuje tu jak Filip z konopi;

 

-następna sprawa, brak oznaczenia miejsca płatności (gotówka [gdzie?], przelew na konto [gdzie bank?], etc), to jest ważne dla ew. dowodzenia przyszłego a chodzi o właściwości miejscowe np. sądów;

 

-brak zapisów o podatku PCC, jeżeli transakcja nie jest między VATowcami i kwota świadczenia przekracza 1000 PLN.

 

ale ogólnie myśl niezła, do dopracowania

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
W załączniku umowa którą ja się zawsze posługuję :(

 

Wisicie mi piwo

 

Właśnie przed chwilą klient przesłał mi umowę do podpisana. Jedyne co w niej zmienił to dane i nazwę pliku, reszta jest Twoja, dosłownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem już po negocjacjach pewnej domeny, kupujący wysłał umowę, z którą chce żebym się zapoznał i jeśli nie mam zastrzeżeń przyjdzie ją podpisać. nigdy wcześniej nie spisywałem umowy i dlatego chciałbym żebyś rzucili na nią oko i powiedzieli jeśli coś w niej jest nie tak. Mi nie pasuje § 3 punkty 2,3 i 4, gdyż :

- dzwoniłem do US i powiedzieli mi, że mam przyjść z umową i zapłacić podatek w wysokości 1%

- z tego co rozumie to w pkt3. jest mowa, że zapłaci wynagrodzenie netto

- w pkt 4 jest napisane, że mam dać najpierw domenę a później otrzymam zapłatę, a cała transakcja ma przejść przez Premium - czyli jak firma ta zakupi ją na giełdzie to nie ma technicznej możliwości bym pobrał kod authinfo .

Nie mam założonej działalności więc w umowie nie powinno być kwot netto czy brutto - ma być kwotą jaką otrzymam - tak mi powiedzieli w US.

Co o tym myślicie ? Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Zawarta w dniu ……………….2012 roku w Warszawie („Umowa”), pomiędzy:

...........................................,

NIP: ........................., zwanym dalej „Zamawiający

reprezentowanym przez: D..............., wspólnika spółki z prawem do samodzielnej reprezentacji

 

a

 

………………….., PESEL: …………………….., NIP: …………………….

zam. ul. ………………………………………………………………………..

zwanym dalej „Wykonawca”

 

Dalej łącznie zwane Stronami a osobno Stroną

 

 

 

§ 1. Przedmiot umowy

 

 

Zamawiający zamawia, a Wykonawca przyjmuje do wykonania dzieło w postaci wykonania transferu wewnętrznego w serwisie Premium.pl dla nazwy domeny ................pl domeny na konto wskazane przez Zamawiającego w tym samym serwisie, czego wynikiem ma być pojawienie się danych Zamawiającego w dziale ABONENT bazy WHOIS operatora polskich nazw domen NASK, dostępnej pod adresem: http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl dla przedmiotowej nazwy („Dzieło”).

 

 

§ 2. Wykonanie Dzieła

 

 

Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Dzieła najpóźniej w dniu ……………… 2012 roku.

 

 

 

§ 3. Wynagrodzenie

 

 

1.
Za wykonane Dzieło strony ustalają wynagrodzenie w wysokości:

-
....... zł brutto
(słownie: ....................................).

 

 

 

2.
Od wyżej wymienionego wynagrodzenia Zamawiający odliczy należną zaliczkę na podatek dochodowy.

 

 

3.
Wynagrodzenie netto według przedstawionego rachunku płatne będzie gotówką w terminie 1 dnia od daty spełnienia warunku, o którym mowa w § 3 pkt. 4 Umowy, na wskazany przez Wykonawcę rachunek bankowy.

 

 

4.
Warunkiem zapłaty za Dzieło jest zrejestrowanie na koncie Zamawiającego domeny .......pl i pobraniu kodów authinfo do tej domeny.

 

 

 

§ 4. Postanowienia ogólne

 

 

 

1.
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Dzieła osobiście zgodnie z najwyższą starannością i profesjonalizmem, jaka obowiązuje dla wykonania tego typu dzieła.

 

 

 

2.
Wykonanie Dzieła nastąpi z wykorzystaniem narzędzi własnych Wykonawcy.

 

 

 

3.
Zamawiający oświadcza, że jest pełnoprawnym dysponentem nazwy domeny

 

internetowej .........pl, będącej przedmiotem transferu wewnętrznego o którym mowa w §1. Umowy.

 

 

 

4.
Zamawiający oświadcza, że nazwa s......pl i nazwa domeny ......pl w dniu zawarcia Umowy nie są objęte roszczeniami osób trzecich.

 

 

5.
Zmiana umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

 

 

6.
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

 

7.
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

 

 

 

 

 

ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz spotykam się z zawieraniem umowy o działo przy transferze domen... a zawierałem już kilka umów o przeniesienie praw własności domen internetowych - ja tak to nazywam...

 

Pamiętaj też, że podatek 1% płacimy od kwot wyższych niż 1000 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie było pytania. Kupujący zgodził się na umowę, która widnieje na pierwszej stronie w tym wątku :)

dzięki Apze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

można, o ile zapłaci się podatek :)

dziś studiowałem trochę sposoby sprzedaży domen i wcześniej tez sprzedawałem w różnych sposób,

opinie są różne, ale zasada chyba tylko jedna dla urzędów, bo jednak ja nie miałem problemów,

Ciekaw jestem czy ktoś był poszkodowany, przez nieprawidłowo sporządzoną umowę lub nieprawidłową umowę w przypadku "sprzedaży" domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

można, o ile zapłaci się podatek :)

dziś studiowałem trochę sposoby sprzedaży domen i wcześniej tez sprzedawałem w różnych sposób,

opinie są różne, ale zasada chyba tylko jedna dla urzędów, bo jednak ja nie miałem problemów,

Ciekaw jestem czy ktoś był poszkodowany, przez nieprawidłowo sporządzoną umowę lub nieprawidłową umowę w przypadku "sprzedaży" domeny.

 

Poczytaj jeszcze... domeny internetowe to nie rzecz... nie posiadają "fizyczności" (nie chce rozwijać tego tematu, dużo pisania)... można jedynie nabyć lub zbyć prawo własności do nazwy danej/konkretnej domeny internetowej...

 

PS. To moja uwaga, a nie jakaś złośliwość, ponieważ daleko mi do takich metod na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się co do istoty, tak jak wcześniej ktoś pisał, domena jest bardzo zbliżona do istoty numeru telefonicznego i abonamentu.

chciałem tylko zaznaczyć, że urzędy nie powstały po to by nam pomagać, tylko po to byśmy płacili podatki, jakiekolwiek.

Czytając wszelkie możliwe interpretacji można podążać własną drogą, ale bardziej niż prawdy na temat interpretacji i rozliczeń

warto zastanowić się nad istotą urzędu, bo to on jest decydentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak prawidłowo przenieść domenę i prawa do niej w sytuacji gdy:

  • od firmy x kupuję domenę która jest utrzymywana w NASK
  • ja ( nie posiadam działalności) chciałbym ją utrzymywać w AM

i teraz jak prawidłowo przetransferować domenę? Spisuję umowę z firmą x, płacę a oni mi podają kod AuthInfo i to wystarczy aby przenieść domenę do AM i oczywiście wszystkie prawa do domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@up

Twoje prawa do domeny wynikają z umowy, ale jak mniemam, chodzi Ci o aspekt praktyczny. Odpowiadając więc na pytanie - tak.

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam, chce sprzedac domene jednemu panu, on zamieszkuje Europe, ja australie i podeslal mi taka umowe jak ponizej

 

2my9mgy.jpg

 

czy to jest w ogole cos warta umowa? zadnego podpisu ani nic, ja oczywiscie mu ufam i moge mu przeslac dane domeny zanim dostane przelew, ale cos mi ta umowa wyglada malo profesjonalnie. Przelew ma byc na skrill

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, jeśli nie korzysta się z serwisów do sprzedaży domen z funkcją "escrow" to jaka jest przyjęta zasada jeśli chodzi o przekazanie domeny kupującemu? Tak na zdrowy rozum to wydaje mi się, że dopiero po otrzymaniu całej płatności przepisuje się domenę, czy nie tak to wszystko pojmuję?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Panowie, jeśli nie korzysta się z serwisów do sprzedaży domen z funkcją "escrow" to jaka jest przyjęta zasada jeśli chodzi o przekazanie domeny kupującemu? Tak na zdrowy rozum to wydaje mi się, że dopiero po otrzymaniu całej płatności przepisuje się domenę, czy nie tak to wszystko pojmuję?

 

Wszystkie transakcje bezpośrednie tak finalizowałem. Oczywiście po podpisaniu umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po otrzymaniu całej płatności przepisuje się domenę, czy nie tak to wszystko pojmuję?

Dobrze pojmujesz.

Wszystkie transakcje bezpośrednie tak finalizowałem. Oczywiście po podpisaniu umowy.

Mamy XXI wiek. Po co utrudniać proste sprawy?

Zawsze zostawiam elektroniczny ślad transakcji tak by kk miał jakiś komfort prawny.

Wystawiam Fvat z terminem płatności i nr konta. Gdy dojdzie przelew robię cesję i tyle.

Zero problemów ze strony dużych firm i korporacji.

Obawy średnich i małych firm wynikają tylko z braku wiedzy. Dlatego klienta zawsze warto edukować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Mamy XXI wiek. Po co utrudniać proste sprawy?

Zawsze zostawiam elektroniczny ślad transakcji tak by kk miał jakiś komfort prawny.

Wystawiam Fvat z terminem płatności i nr konta. Gdy dojdzie przelew robię cesję i tyle.

Zero problemów ze strony dużych firm i korporacji.

Obawy średnich i małych firm wynikają tylko z braku wiedzy. Dlatego klienta zawsze warto edukować ;)

 

Klient chce mieć zapewnioną tajność transakcji. Napisze mu maila "Obiecuję, że nikomu nie powiem!"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • krainaalkoholi.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:    https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604315/  
    • helpsite.pl motowork.pl motowork.pl qlki.pl robotcache.pl teaserai.pl   Grupa 6 domen od 1 zł   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2604378
    • Dominacje.pl   Aukcja BCM
    • Drodzy Partnerzy! Zachęcamy do promocji boostera testosteronu, za którego sprzedaż gwarantujemy 30% prowizji!    Prowizja: 30% Średnia prowizja: 113.99 zł Ciasteczka: dożywotnie GEOs: PL, ES, IT, DE, FR, SE, RO, GB, US, NL, GR Link do rejestracji → https://nutriprofits.com/pl/
    • tuj.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 89 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/9377/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl. Wcześniej zarejestrowana była w Aftermarket.pl od 2012 roku.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-03-27 22:41:14) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-02 godz. 19:45:00   DD
    • nieaktualne - sprzedana
    • Drodzy, zapraszam do skorzystania z promocji rejestracji domen .pl (również funkcjonalnych i regionalnych .pl) w cenie 2 PLN netto / szt. / pierwszy rok w ddregistrar.pl. Oferta promocyjna ważna jest od 26 do 29 marca 2024 (do końca dnia). Limit dla jednego konta (podmiotu) w naszym serwisie to 20 domen. Minimalne zamówienie to 5 domen. Można zamawiać wielokrotnie do wykorzystania limitu (czyli maksymalnie 4 zamówienia po 5 domen lub 2 x 10 lub 1 x 5 + 1 x 15 itd.). Pula promocyjnych domen: 500. W przypadku wyczerpania puli poinformuję w bieżącym wątku na di.pl o osiągnięciu limitu. Promocja może zostać zakończona w dowolnym momencie, również przed zamieszczeniem informacji na di.pl (choć nie powinno do tego dojść). Osoby, które złożą zamówienia a promocja nie będzie już obowiązywała, poinformujemy o takim fakcie. Liczy się moment opłacenia a nie złożenia zamówienia. Zachęcam do korzystania z płatności online, które księgowane są natychmiast.   W momencie składania zamówienia cena wyniesie 10 PLN netto za rejestrację domeny .pl na 1 rok. Cena w zamówieniu będzie musiała być przez nas uaktualniona. Dopiero po zmianie będzie możliwe opłacenie zamówienia w cenie promocyjnej. Będziemy się starać jak najszybciej uaktualniać ceny (w ciągu kilka - kilkunastu minut), jednak bez gwarancji. Może się tak zdarzyć, że zamówienie, które wpłynie o 3:00 nad ranem zostanie przetworzone dopiero o 9:00 rano. Nie ponosimy też odpowiedzialności, że zamówione domeny będą nadal dostępne w momencie opłacenia. Nie ma możliwości rezerwacji domen .pl (dla przypomnienia). Gdyby zdarzyła się sytuacja, że Klient zamówi 10 domen w promocji o 10:00, a o 10:30 tylko 9 będzie dostępnych, to taka ilość zostanie zarejestrowana w promocji (po opłaceniu). Jeśli na koncie przedpłaty Klienta będą znajdowały się środki wystarczające na opłacenie zamówienia, to zamówienie zostanie opłacone - żeby zagwarantować rejestrację dostępnych domen .pl.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.   Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Cena odnowienia domeny .pl na kolejny rok: 129 PLN netto.   Hurtowy cennik odnowień dla 10 - 49 utrzymywanych domen: .pl 59 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 39 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 39 PLN netto / rok Hurtowy cennik odnowień dla 50 i więcej utrzymywanych domen: .pl 51 PLN netto / rok .com.pl i inne funkcjonalne 31 PLN netto / rok .waw.pl i inne regionalne 31 PLN netto / rok   Pełny cennik: https://ddregistrar.pl/cennik/ Ceny netto, należy doliczyć 23% VAT.   W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o komentarz lub kontakt na naszą skrzynkę kontaktową: https://ddregistrar.pl/kontakt/   Z góry przepraszam za tak "partyzancką" formę promocji  Na przyszłość postaramy się tego typu oferty zautomatyzować.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,169
    • Most Online
      756

    Newest Member
    zaluknijtv
    Joined
×