Skocz do zawartości

Wzór umowy Kupna/Sprzedaży

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4331 postów
Witam, poniżej przedstawiam prostą propozycję umowy Kupna/Sprzedaży. Jeżel ktoś skorzysta to zachęcam do dodania swoich punktów w zależności od transakcji.

Może jakieś sugestie?

UMOWA KUPNA/SPRZEDAŻY

zawarta w dniu 00 miesiąc 0000 w Miasto roku pomiędzy:

Imię Nazwisko ul. Ulica 00m0, 00-000 Miasto, PESEL: 0000000000 zwanego dalej Sprzedawcą,
a
Firma ul. Ulica 00m0, 00-000 Miasto, REGON: 000000000 zwanego dalej Kupującym,
o treści następującej:

§ 1
Sprzedawca sprzedaje, a Kupujący kupuje prawa do dysponowania domeną „di.pl” (zwana dalej Domeną). Sprzedawca oświadcza, że Domena stanowi jego własność i nie jest obciążona prawami na rzecz osób trzecich. 

§ 2
Organem utrzymującym zarejestrowaną Domenę (registrarem) jest firma rejestrator0.pl s.c, 
Kupujący oświadcza, że zapoznał się z „Zasadami rejestracji i utrzymywania domen” obowiązującymi w rejestrator0.pl s.c oraz w NASK.

§ 3
Kupujący zapłaci Sprzedawcy za prawo do dysponowania Domeną cenę w wysokości 00,000zł (słownie zero złotych).
Zapłata ceny nastąpi w terminie do 7 dni od dnia podpisania Umowy przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy w Banku: TwojBank, nr rachunku 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000. 

§ 4
W dniu otrzymania informacji o dokonaniu zapłaty przez Kupującego, Sprzedawca dokona cesji praw do Domeny na Kupującego.

§ 5
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

Sprzedawca:						Kupujący:

Załączone pliki

• Załączony plik  wzor.rtf   18.08 KB   383 Ilość pobrań

Ekspert

Ekspert
  • Advert

Walec

Walec

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
Dzięki, właśnie skorzystałem z twojej umowy :P

Tak w ogole dziwię się, że nie ma żadnych komentarzy. Umowa fajnie zrobiona, bez zbędnych paragrafów. Naprawdę dobra robota :)

pakrol

pakrol

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
Sprzedawałem raz domene duzej znanej w Polsce firmie , ich umowa miała 5 stron, Profesionalna robota prawników.
Podany wzór moze i dobry ale do zastosowan typowo amatorskich.

biedroneczka

biedroneczka

Praktyk

• Zabanowany
  • PipPipPip
  • 244 postów
[/quote]
§ 1
Sprzedawca sprzedaje, a Kupujący kupuje prawa do dysponowania domeną „di.pl” (zwana dalej Domeną). Sprzedawca oświadcza, że Domena stanowi jego własność i nie jest obciążona prawami na rzecz osób trzecich.

§ 5
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

[/quote]

§ 1 i nie jest obciążona prawami na rzecz osób trzecich--to spore ryzyko podpisac sie pod tym- roszczen mozna nie znac...
§ 5 dobrze jest wskazac sad do rozstrzygania sporow-nie polubowny i najlepiej wlasciwy dla sprzedajacego :)
.......................

/www.hakia.com/ inteligentna konkurencja Google

.......................

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11616 postów

Sprzedawałem raz domene duzej znanej w Polsce firmie , ich umowa miała 5 stron, Profesionalna robota prawników.
Podany wzór moze i dobry ale do zastosowan typowo amatorskich.

Miałem podobnie – pewna firma medialna (wydawca kilku znanych magazynów) chciała wynająć jedną z moich domen na tydzień, podpisaliśmy z tej okazji umowę liczącą trzy albo cztery strony. ;-)

veider77

veider77

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
Witam.

Mam takie pytanie.

Podpisywaliście umowy przy świadkach oraz w ''realu'' czy było to raczej na zasadzie skanu ? i wysyłania na pocztę ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11616 postów
Nie wiem o jakim skanie mówisz, ale tak, wszystko było załatwiane przez pocztę.

veider77

veider77

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów

Nie wiem o jakim skanie mówisz, ale tak, wszystko było załatwiane przez pocztę.

Mówię tutaj że wypełniam poprawnie w/w wzór umowy kupna/sprzedaży drukuję go następnie podpisuję , skanuję i wysyłam do klienta .Ten natomiast drukuje umowę nadesłaną przeze mnie następnie sam podpisuje i wysyła mi kopię tej umowy.

Czy na takiej zasadzie to działa czy może tylko sobie coś uroiłem :) ?

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11616 postów

Mówię tutaj że wypełniam poprawnie w/w wzór umowy kupna/sprzedaży drukuję go następnie podpisuję , skanuję i wysyłam do klienta .Ten natomiast drukuje umowę nadesłaną przeze mnie następnie sam podpisuje i wysyła mi kopię tej umowy.

No bez jaj... papier zwykle się wysyła pocztą, za 2,10 zł priorytetem... :)

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Faksem umowa też ma ważność. (?)

biedroneczka

biedroneczka

Praktyk

• Zabanowany
  • PipPipPip
  • 244 postów

Faksem umowa też ma ważność. (?)

mysle , ze nie
przelalbys pieniadze za samochod komus z innego miasta na podstawie umowy z faksu?
.......................

/www.hakia.com/ inteligentna konkurencja Google

.......................

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4331 postów
To tylko wzór, sporo kupujących redaguje umowy, ich prawnicy dodają swoje punkty.

Kangur

Kangur

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6870 postów
Troszkę domen już sprzedałem ale nikt nigdy nie zażądał ode mnie umowy.
Nie licząc oczywiście faktury, którą zawsze proponuję a która sama w sobie jest umową kupna-sprzedaży.

Mark

Mark

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
To jak to jest? Sama cesja domeny nie wystarcza?

Kangur

Kangur

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6870 postów

To jak to jest? Sama cesja domeny nie wystarcza?

Cesja domeny przeprowadzona za pośrednictwem rejestratora + faktura w zupełności wystarcza.
Przecież cesja to nic innego jak zrzeczenie się praw własności na rzecz nabywcy a faktura to umowa kupna-sprzedaży potwierdzająca ten fakt także od strony fiskalnej.
Dodatkowe umowy to wg mnie wymysły prawników, którzy chcą pokazać się zarządom z jak najlepszej strony i udowodnić, że są warci tak dużych pieniędzy.

amfre

amfre

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 418 postów

Cesja domeny przeprowadzona za pośrednictwem rejestratora + faktura w zupełności wystarcza.
Przecież cesja to nic innego jak zrzeczenie się praw własności na rzecz nabywcy a faktura to umowa kupna-sprzedaży potwierdzająca ten fakt także od strony fiskalnej.
Dodatkowe umowy to wg mnie wymysły prawników, którzy chcą pokazać się zarządom z jak najlepszej strony i udowodnić, że są warci tak dużych pieniędzy.

Wszystko fajnie, ale nie zawsze sprzedający ma możliwość wystawienia faktury i wtedy komplet umowa+cesja jest nieunikniony.

Mark

Mark

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
A jak się ma tylko cesję to co?

amfre

amfre

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 418 postów
To lipa, bo gdzie na cesji masz chociazby kwotę odsprzedazy? Tylko zrzekanie sie i dane obu stron. Ja na podstawie cesji wiekszej kwoty sprzedającemu bym nie wplacił, bo moglby sie zawinac i powiedziec, ze nie ma zadnej sprzedazy.

Mark

Mark

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
No tak, ale jeśli sprzedaż przebiegła pomyślnie. Mam cesję to wszystko od strony prawnej jest ok? Tzn. nie mogę jakoś stracić domeny?

lisz55

lisz55

wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 803 postów
jak masz cesje to nie stracisz domeny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych