Jump to content

Recommended Posts

Mam jak każdy domeny dodane do monitorowania w celu przechwycenia, podejrzałem sobie jedną we whois, że wygasa powiedzmy wczoraj o określonej godzinie. Po tej godzinie sprawdziłem, że jest w kolejce do rejestracji u innego rejestratora (zmienił się status we whois), a domena wciąż jest wśród potencjalnie przechwytywanych na dropped. Czasem wśród przechwytywanych pojawia się info, że jakaś domena została przechwycona w innym serwisie, a jak jest w tej sytuacji??

 

System patrzy, czy domena zostanie zarejestrowana, czy też rezerwacja wygaśnie. Jeśli nie będzie zarejestrowana to po wygaśnięciu rezerwacji będzie ją przechwytywał ponownie. Dlatego cały czas domena wisi jako monitorowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
System patrzy, czy domena zostanie zarejestrowana, czy też rezerwacja wygaśnie. Jeśli nie będzie zarejestrowana to po wygaśnięciu rezerwacji będzie ją przechwytywał ponownie. Dlatego cały czas domena wisi jako monitorowana.

Dzięki za info.

AJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automat nie jest przestawiony na nowe procedury. Po pięciu dniach wg. Dropped nadal nie można wytransferować domeny (ostrzeżenie na czerwono przy próbie pobrania authinfo).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Automat nie jest przestawiony na nowe procedury. Po pięciu dniach wg. Dropped nadal nie można wytransferować domeny (ostrzeżenie na czerwono przy próbie pobrania authinfo).

 

Mimo ostrzeżenia można pobrać kod i transferować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mimo ostrzeżenia można pobrać kod i transferować.

 

To też tak zrobiłem - "przeszedłem na czerwonym świetle"...

W każdym razie system pomocy, opis, cenne linki itp nie idą w parze za pomysłami Dropped. Nowy użytkownik może mieć kłopoty z obsługą ale... co tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jeden post,

 

pod linkiem

'https://www.dropped.pl/domena/jakasdomena.pl'

jest straszna "kaszana" :blink:

Dla AfterMarket link

'https://www.aftermarket.pl/domena/jakasdomena.pl'

działa.

 

*jakasdomena.pl - dowolna domena wystawiona na aukcję lub w ofercie sprzedaży

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jest z aukcjami last minute?

Jeśli wygrywający aukcję nie opłaci domeny, to otrzymuje jakąś karę?

A jeśli otrzymuje, to ta kwota nie powinna ona trafić na konto sprzedającego?

 

Dwie ze sprzedanych domen nie zostały opłacone. Obie domeny wróciły na moje konto.

 

Ciekawa historia. Domena tygrysice.pl została sprzedana na aukcji, ale nie opłacona. 31.10.2009 otrzymałem komunikat, że domena wróciła na moje konto. Dzisiaj otrzymałem informację, że domena została opłacona i przeniesiona na konto kupującego. Jak to możliwe?

No i za jaką kwotę, bo w historii operacji mam: 2009-11-02 12:41:15 0.00 PLN Sprzedaż: tygrysice.pl .

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak jest z aukcjami last minute?

Jeśli wygrywający aukcję nie opłaci domeny, to otrzymuje jakąś karę?

A jeśli otrzymuje, to ta kwota nie powinna ona trafić na konto sprzedającego?

 

Przyłączam się do pytania. Też tak miałem z domeną biopak.pl.

Kto inkasuje karę? Czy poszkodowany coś dostaje?

 

Zwrócę uwagę, że nieopłacone last minute jest bardziej dotkliwe niż w przypadku zwykłej aukcji, bo domeny nie można już ponownie wystawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena tygrysice.pl zostala oplacona od razu lecz problem byl po stronie waznosci domeny - domena mimo iz byla oplacona nie przetransferowala sie bo juz zaczela wygasac (termin waznosci escrow minal i domena wrocila na Twoje konto) - jednoczesnie wtedy przedluzylem ja i automatycznie Escrow zadzialalo ;-)

 

Pozdrawiam,

Michal

 

Szybciej odpowiadacie na forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena tygrysice.pl zostala oplacona od razu lecz problem byl po stronie waznosci domeny - domena mimo iz byla oplacona nie przetransferowala sie bo juz zaczela wygasac (termin waznosci escrow minal i domena wrocila na Twoje konto) - jednoczesnie wtedy przedluzylem ja i automatycznie Escrow zadzialalo ;-)

 

Pozdrawiam,

Michal

Czyli musiało zostać zainicjowana nowa transakcja Escrow? A środki ze sprzedaży domeny trafią na moje konto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie musiala - po prostu tamta jeszcze byla wazna w systemie (mimo iz dostales juz maila) - to rowniez spowodowalo ze dostales wyplate w wysokosci 0zł - juz zmienione ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie musiala - po prostu tamta jeszcze byla wazna w systemie (mimo iz dostales juz maila) - to rowniez spowodowalo ze dostales wyplate w wysokosci 0zł - juz zmienione ;-)

 

Pozdrawiam,

Michał

dzięki za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy dropped.pl powstanie?

 

Odpowiedź: Już powstał :-)

 

Dzięki.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Małe pytanie dot AfterMarket... Gdzie sprawdzić moje obserwowane aukcje? Szukam szukam i znaleźć nie mogę.

 

EDIT: dziekujue Panowie za szybką odpowiedź :D powaznie, moze to wina poznej pory ale tego nie moglem znalezc ;)

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tymi globalnymi IDN'ami?

 

Bo zarejestrowałem sobie jednego IDNa .com i no właśnie... właściwie to chyba nie zarejestrowałem. Bo kase mi zabrało, w panelu jest napisane że mam tę domenkę a tak naprawdę jak wpisuje adres w przeglądarce to nie pojawia się strona dropped.pl (nie znaleziono serwera). W whois również nic na temat tej domeny niema. Czyli co ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Globalne IDNy rejestruja sie z malym opoznieniem - zazwyczaj w ciagu kilku h od zlecenia sa zarejestrowane - prosze napisac nazwe domeny na kontakt()dropped.pl a bedziemy mogli powiedziec na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

dostałem ok. 25 maili o przerwie technicznej - znam je na pamięć.

nie można tego już wyłączyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A możecie napisać o co chodzi w tych mailach, bo ja nie mam ani jednego? :)

 

Chyba dostaliście wszystkie dla innych. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×