Jump to content
mrx1

Zestaw do seryjnego sprawdzania wolnych domen...

Recommended Posts

Napisałem dwa programy. Pierwszy to generator kombinacji:

-dwuliterowych

-dwucyfrowych

-dwuznakowych

-trzyliterowych

-trzycyfrowych

-trzyznakowych

-czteroliterowych

-czterocyfrowych

-czteroznakowych

 

Drugi służy do sprawdzania wolnych domen eu, com, net, org, biz, info po kolei z listy w pliku tekstowym. Nie jest to jakis ultra hakerski skrypt, który daje niesamowitą szybkość, bo na jedną domenę potrzebuje pewną ilość czasu(ok 1 do 3 sekund).

 

W połączeniu z pierwszym moim programem (będę go nazywał generator) i drugim(będę go nazywał sprawdzacz domen) mogę sprawdzić wszystkie wyżej wymienione kombinacje. Nie wiem jak jest jak się sprawdza przez whois'a, ale słyszałem, że jak się wiele razy odpyta go to banuje IP na jakiś tam (krótki) czas. Mój program działa nieustająco. Sprawdziłem nim dużo kombinacji, na pewno więcej niż tysiąc i nic go nie zbanowało.

 

Czy ten zestaw jest cenny? Czy sprzedałby się na allegro? A może sprzedawałyby się listy wolnych kombinacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam podobny skrypt;) ale przy 4 literach korzystam ze slownika;) bo niewarto wszystkich kombinacji sprawdzac

 

 

No wiem, też to odkryłem. Samo generowanie czteroliterówek jest dość długie, a sprawdzanie pokazuje ze jest mnóśtwo wolnych itd. Ale przynajmniej jest w czym przebierać i ktoś doświadczony może wybrać perełkę ;)

 

PS

Twój skrypt to program na komputrze, czy coś działające online? W czym pisałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
php, dziala z przegladarki

 

Aha. Szybko działa? I czy też masz generator kombinacji, czy musisz z głowy jechać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha. Szybko działa? I czy też masz generator kombinacji, czy musisz z głowy jechać.

 

w plikach mam juz wygenerowane dane

i co jakis czas je przeglada skrypt, predkosc podobna

Share this post


Link to post
Share on other sites
przeciez generator tekstow to pryszcz, kilka petli for i juz masz wynik.....

 

Tak, ale np. w przypadku dłuższych kombinacji (5 liter i więcej) będzie działał wolniej. A jak stworzysz kilka(naście) wątków, każdy się zajmie swoim kawałkiem pracy, to wynik uzyskasz o wiele wiele szybciej.

Tak samo czteroliterówki, chociaż czteroliterówki da się jeszcze ścierpieć ;)

 

Edit:

Dobra, ale koniec OffTopu, już proszę pisać tylko opinie o moim zestawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem sprzedalbys ten program nie jednemu gosciowy na Allegro. Nie kazdy sie na tym zna i mysle ze jest pelno osob ktorzy tylko dzieki takiemu programowi beda w stanie posprawdzac sobie domeny tego typu.

 

Michal

 

Dziękuję za opinię. A jak sądzisz: Za ile by taki program się sprzedawał?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nigdy nie sprzedawalem programow na Allegro, ale mysle, ze jakies 20 PLN powinienes byc w stanie dostac.

 

Domenader chodzi po 50 PLN, tylko ze on ma liste starych domen:

http://allegro.pl/show_item.php?item=220094721

 

No to zapowiada się optymistycznie ;) Zoptymalizuję kod, dodam jakieś bajery, napiszę dokumentację i będzie dobrze.

 

Czekam na opinie innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinna być albo dobre info / faq albo pomoc na maila, bo wielu ludzi nie kupuje różnych rzeczy, z którymi ma potem tylko problem, im wyższa cena, tym większe ma to znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem dwa programy. Pierwszy to generator kombinacji:

-dwuliterowych

-dwucyfrowych

-dwuznakowych

-trzyliterowych

-trzycyfrowych

-trzyznakowych

-czteroliterowych

-czterocyfrowych

-czteroznakowych

 

Drugi służy do sprawdzania wolnych domen eu, com, net, org, biz, info po kolei z listy w pliku tekstowym. Nie jest to jakis ultra hakerski skrypt, który daje niesamowitą szybkość, bo na jedną domenę potrzebuje pewną ilość czasu(ok 1 do 3 sekund).

 

W połączeniu z pierwszym moim programem (będę go nazywał generator) i drugim(będę go nazywał sprawdzacz domen) mogę sprawdzić wszystkie wyżej wymienione kombinacje. Nie wiem jak jest jak się sprawdza przez whois'a, ale słyszałem, że jak się wiele razy odpyta go to banuje IP na jakiś tam (krótki) czas. Mój program działa nieustająco. Sprawdziłem nim dużo kombinacji, na pewno więcej niż tysiąc i nic go nie zbanowało.

 

Czy ten zestaw jest cenny? Czy sprzedałby się na allegro? A może sprzedawałyby się listy wolnych kombinacji?

Przenosze temat, bo w tym dziale się podaje narzędzia ;)

 

 

Czy ten pierwszy to generator czy także sprawdza? Jeżeli tylko generuje to jest nic nie wart, takie listy są w googlach, a program można napisać w 15 minut.

Sprawdzacz eu jest pod eu.di.pl ;)

 

I jeszcze pytanie czy obciążasz tym zewnętrzny serwis? Czy sprawdzasz po whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apze: Generator służy tylko do generowania, do sprawdzania jest druga część zestawu, mój drugi program. Generator ma dużo opcji generowania, wiele formatów do wyboru np.

Dwuznakowe:

- litera litera

- cyfra litera

- litera cyfra

 

Trzyznakowe:

- litera litera litera

- cyfra cyfra cyfra

- cyfra litera litera

- litera cyfra litera

- litera litera cyfra

- litera cyfra cyfra

- cyfra litera cyfra

- cyfra cyfra litera

 

Czteroznakowe(nie ma sensu więcej niż te dwa warianty, bo te domeny nie są aż tak cenne):

- litera litera litera litera

- cyfra cyfra cyfra cyfra

 

Może jak spędzisz 10 godzin nad google to znajdziesz wszystkie takie listy, ale ja dbam o klienta i nie chcę go zmuszać do ślęczenia przed wyszukiwarką.

 

Co do sprawdzania: Nie używam Whois, ale nic więcej nie powiem, żeby zaraz się nie pojawiły tanie podróbki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie listy to w pierwszym lepszym arkuszu kalkulacyjnym można sobie wygenerować w moment. :D

Pozatym po czasach wygląda na to że żeruje na jakimś zewnętrznym serwisie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam do zakupu programu DomenFish. Obecnie do przeszukiwania jest lista 254 domen. Można przeszukac do 5 znakowych nazw domen. Program jest stale rozwijany i dodawane są nowe opcje, które będą też dostępne dla obecnych użytkowników w darmowej aktualizacji programu. Program posiada stałą pomoc techniczną. Można też zgłaszac problemy z programem. Wszelkie błędy są na bieżąco poprawiane i wysyłane są do użytkowników poprawione wersje programu.

 

Aukcja została wycofana ze względu na opis w którym pojawiła się nazwa konkurencyjnej firmy aukcyjnej. Wkrótce link do nowej aukcji.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×