Jump to content
blaugrana

Artykuł z GW

Recommended Posts

Pytałem bo o ile dobrze pamiętam to kiedyś pisałeś do mnie w sprawie domeny family*pl i z tego co kojarzę to nie dostałem żadnej oferty, tylko pytanie o cenę. O podpisaniu się imieniem i nazwiskiem już nie wspominam. No, ale to było dawno więc zastrzegam, że może coś mi się przekręciło.

 

Z jednym natomiast muszę się zgodzić w 100%, rzeczywiście kiedy pytam się kogoś o cenę to myślę wyłącznie pod kątem własnego interesu

 

zdecydowanie przekręciło, z pewnością nie pisałem, to chyba jakaś nowa forma reklamy domen :)

 

zgoda w jednej sprawie, to pierwszy krok w zrozumieniu innego punktu widzenia, ale trzeba też pamiętać, że każda wypowiedź ma swój kontekst, a co do zakupu domen, to najlepsze efekty daje ogłoszenie w dziale kupię

Share this post


Link to post
Share on other sites
zdecydowanie przekręciło, z pewnością nie pisałem, to chyba jakaś nowa forma reklamy domen ;)

 

zgoda w jednej sprawie, to pierwszy krok w zrozumieniu innego punktu widzenia, ale trzeba też pamiętać, że każda wypowiedź ma swój kontekst, a co do zakupu domen, to najlepsze efekty daje ogłoszenie w dziale kupię

Dzięki za rady :) Te sugestie o reklamie potraktuję jako żart. ;) Pozostaje mi wierzyć na słowo, choć raczej w takich kwestiach pamięć mnie jeszcze nie zawiodła. Mniejsza z tym bo to ma drugorzędne znaczenie w całej dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za rady :) Te sugestie o reklamie potraktuję jako żart. ;) Pozostaje mi wierzyć na słowo, choć raczej w takich kwestiach pamięć mnie jeszcze nie zawiodła. Mniejsza z tym bo to ma drugorzędne znaczenie w całej dyskusji.

 

tym razem zdecydowanie zawiodła, to tak dla jasności, chyba, że jest inny cel tej wypowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena prędzej czy później zostanie odebrana i będzie po problemie. Dziwne, że trwa to tak długo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać prawnicy TP działają po omacku - zapewne złożyli zawiadomienie do prokuratury bo sami nie wiedzą jak uzyskać dane osobowe abonenta :rolleyes: Czy domena zostanie odebrana - raczej tak? ale z pewnością nie z powodów naruszenia znaków towarowych - nie wiem kto się wypowiada w tym artykule ale zwrot, że nazwa tygodnika powinna zostać potraktowana jako coś na wzór znaku towarowego mnie przeraża.

 

O wiele szybciej było założyć sprawę przed sądem powszechnym o naruszenie praw ochronnych z tyt. rejestracji nazwy czasopisma - ew. naruszenie u.z.n.k. + prawo prasowe przed Sadem Polubownym.

 

Tak czy inaczej abonent nie jest raczej na wygranej pozycji - tym bardziej że wokol domeny zrobil sie powazny szum medialny i nie liczylbym na bezstronnosc...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy domena zostanie odebrana - raczej tak? ale z pewnością nie z powodów naruszenia znaków towarowych - nie wiem kto się wypowiada w tym artykule ale zwrot, że nazwa tygodnika powinna zostać potraktowana jako coś na wzór znaku towarowego mnie przeraża.

 

O wiele szybciej było założyć sprawę przed sądem powszechnym o naruszenie praw ochronnych z tyt. rejestracji nazwy czasopisma - ew. naruszenie u.z.n.k. + prawo prasowe przed Sadem Polubownym.

 

No można chyba podciągnąć pod naruszenie znaku towarowego (słowno-graficzny). Tyle, że data zgłoszenia znaku to 2007 rok, a utworzenie domeny to 2005. Choć i to pewnie o mogłoby o niczym nie świadczyć..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak widać prawnicy TP działają po omacku...

... i nie mówią całej prawdy

 

- Wcale mnie to nie dziwi. Bardziej skłaniałbym się ku określeniu tej nazwy mianem znaku towarowego. Jeśli jednak taki znak nie jest zarejestrowany, to nie podlega ochronie. Najlepszą drogą wydaje mi się ta związana z nieuczciwą konkurencją. Ustawa o nieuczciwej konkurencji rzeczywiście mówi: kto rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o podmiocie, podlega określonej karze.

 

Jeśli się nie mylę, czynu nieuczciwej konkurencji może dopuścić się wyłącznie firma. Jednak domena TygodnikPowszechny.pl jest zarejestrowana jako na osobe prywatną, więc przepis o nieuczciwej konkurencji nie ma zastosowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórych czynów nieuczciwej konkurencji może dopuścić się także osoba fizyczna - w szczególności z art. 3 u.z.n.k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zdziwię się, kiedy jakiś internauta, uskrzydlony przykładem made in “Dziennik” zarejestruje domenę www.wielkieNic.pl, która również będzie odsyłać, tyle że nie na stronę – dajmy na to – beznadziejnych talentów i niedoważonych szansonistek, a na stronę www.dziennik.pl, bo w myśl prawa, każdy może swoją domenę odsyłać, gdzie mu się podoba, panie i panowie z gazety „Dziennik”, pardon “WielkieNic”.

 

Opis linka wielkienic.pl

a link do wielkieg.pl

 

Ciekawy sposób na reklame portfolio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×