Jump to content
Sign in to follow this  
Growli

MarketingIT*pl

Recommended Posts

Nie widziałem nigdzie informacji, że tu na forum jest cyt. "Chermetycznie zamknięte towarzystwo"

 

Niestety dział wycena stał się małym śmietnikiem i prawie wszyscy wrzucają tu każdą domeną, którą złapią lub kupią.

 

Twoja domena jest całkiem fajna i myślę, że może znaleźć kupca w postaci agencji reklamowej lub firmy SEO.

Nie podejmę się wyceny Twojej domeny ponieważ nie mam pojęcia o tej branży.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki panowie.

 

Jak już ktoś wspomniał.

Chermetycznie zamknięte towarzystwo.

 

Chyba hermetycznie

 

Ale do meritum: Ja już przestałem zasypywać dział wycen swoimi nindżami - i tak rzadko były wyceniane, częściej wcale. Tutaj jest tak: aby uruchomić "Wycenę i Opinie" musisz mieć albo b. dobrą / b. kiepską domenę albo dobry nick na forum ( :) ). Jeśli masz coś średniej jakości to często i gęsto pozostanie bez komentarza - to raczej dobry znak gdyż z własnego doświadczenia wiem, że takie domeny się potem sprzedają.

 

Czasem zdarza się i tak, że domeny są po prostu nie warte pisania czegokolwiek - po prostu takie nijakie bez żadnego pasa. Początkujące żółwie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba hermetycznie

 

Ale do meritum: Ja już przestałem zasypywać dział wycen swoimi nindżami - i tak rzadko były wyceniane, częściej wcale. Tutaj jest tak: aby uruchomić "Wycenę i Opinie" musisz mieć albo b. dobrą / b. kiepską domenę albo dobry nick na forum ( :) ). Jeśli masz coś średniej jakości to często i gęsto pozostanie bez komentarza - to raczej dobry znak gdyż z własnego doświadczenia wiem, że takie domeny się potem sprzedają.

 

Czasem zdarza się i tak, że domeny są po prostu nie warte pisania czegokolwiek - po prostu takie nijakie bez żadnego pasa. Początkujące żółwie ;)

 

Coś w tym jest. Widziałem ten wątek ale zwyczajnie nie wiedziałem jak wycenić. Zwykle wychodzę z założenia, że lepiej wypowiadać się kiedy jest coś do powiedzenia dlatego nie zabrałem głosu ;)

Ta wypowiedź też pewnie nie będzie miała większej wartości dla autora co tylko potwierdza to co napisałem wyżej, wyceny jak nie było tak nie ma :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zakładając, że w IT zawiera się wszystko co związane z oprogramowaniem, sprzętem komputerowym, internetem itp ... To wydaje się być zgrabną domeną. Co do wyceny - od 1 000 ->

 

#marketingWEB.pl

Edited by Los_Rozrabiakaneros

Share this post


Link to post
Share on other sites

O. Chłopaki poruszyli wątek, za co bardzo dziękuję.

 

Chermetycznie, heh. Mój błąd (ortograficzny, dziecinny).

 

Może i racje masz Jarek17. Lepiej mieć bez komentarza co może potwierdzić średnią jakość domeny eliminując kwestię karate.

 

Dziękuję reszcie za nawet ogólnikowe opinie.

 

Los~ tobie również dziękuję za napisanie jakiejkolwiek cyfry (mnie zadowalającej).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ofertę 300zł za tą domenę. Sprzedawać? Może ktoś chce w podobnej cenie? Jak myślicie?

 

myślę, że to dobra oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładnie wygląda, ciekawie brzmi. Aż żal oddawać za 300 zł.

 

Pracuję w branży IT właśnie w marketingu i jest to dość specyficzna branża jeśli chodzi o marketing, wymagająca i ciężka. Bo to nie jest reklamowanie czipsów czy proszku.

 

Na domenach znam się zdecydowanie mniej - więc jako "pół-laik" w tym temacie sądzę, że jest warta więcej i powinieneś poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki panowie.

 

Jak już ktoś wspomniał.

 

Chermetycznie zamknięte towarzystwo.

 

 

też coraz bardziej odnoszę takie wrażenie

A najlepsi są pseudoznawcy co maja po 1000 postów i ani jednej domeny sprzedanej

Na którymś forum obśmiano moja domenę tanszeleki.pl że niby reg fee ninja itd itp

 

http://www.allegro.pl/item705880202_tanszeleki_pl.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzicie Panowie, wycena domena na forum to bardziej zabawa niż prawdziwa wycena.

Można wycenić domenę na kilkaset zł, a właściciel będzie miał żyłkę handlowca i wyciągnie z niej kilka k. Działa to dokładnie tak samo w drugą stronę.

 

Ostatnio do tego działu trafiają prawie wszystkie nowo kupione domeny, a po kilku minutach lądują w dziale sprzedam - trochę dziecinada.

 

Radzę traktować wyceny z dużym marginesem i nie podchodzić do tego emocjonalnie.

 

Ja osobiście staram się patrzyć jak można ową domenę zagospodarować, oczywiście wszystko w zakresie mojej wiedzy i moich możliwości.

 

Jeżeli domena to jakiś dziwny słowotwór lub inny kikut to oczywiście, że powiem reg fee lub 0zł, ale to wcale nie znaczy, że nie można jej sprzedać na allegro za 200-300zł.

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie chodzi o to że jakąś domenę ktoś wyceni na 5z czy 100zł tyle tylko ze część forumowiczów mam wrażenie ma wybitne mniemanie o sobie tymczasem aukcje ich domen z reguły kończą się brakiem ofert.

Co innego gdy ktoś napisze ze domena jest słaba a co innego gdy wstawia debilne komentarze że to g...o albo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wszyscy są tacy zdolni jak Ty by zrobić cesje w parę godzin zwłaszcza że nazwa.pl wymaga xero dokumentu kupującego...

 

A kocopoły to niby co jakieś zwierzęta które co rano ganiasz w rodzinnej wsi na pastwisko i z braku kobiety okresowo p....olisz?

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
No, TanszeLeki.pl to spad po mnie, więc naturalnie nie może być to ninja ;)

 

 

dzięki :) nie ma Kolega jeszcze jakiś fajnych spadów? ;)

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może wycenicie moją? :)

 

Dziękuję za opinie dot. mojej domeny ;)

 

Za komentarze nie związane z domeną nie dziękuję i są raczej nie miłe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ofertę 300zł za tą domenę. Sprzedawać? Może ktoś chce w podobnej cenie? Jak myślicie?

 

Moim zdaniem kłamiesz jak z nut i nie masz żadnej oferty. Chciałbym abyś udowodnił że się mylę.

Ale to tego czasu na podstawie tego co napisałeś to czysty BS.

 

1. Domena której nikt nie chciał zarejestrować, zarejestrowana parę dni temu i już oferta?

2. Piszesz że masz ofertę a pytasz czy ktoś chce kupić w podobnej cenie? :) lol

 

sorry że tak besposrednio ale tutaj co drugi ma ofertę a domeny jak leżały tak leżą

 

No, TanszeLeki.pl to spad po mnie, więc naturalnie nie może być to ninja ;)

 

...jakbyś tego w ten sposób tak nie napisał to bym w życiu się nie zorientowałże to chodzi o leki.

Ja bym jej nie kupił ze względu na tą budowę własnie. Czyta się katastrofalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co pamietam to podobne sensowne domeny z serii "IT" sprzedawaly sie na allegowno od xxx do xxxx a ta do niej nalezy... choc ta stawialbym na niskie xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem kłamiesz jak z nut i nie masz żadnej oferty. Chciałbym abyś udowodnił że się mylę.

(...)

 

Mam identyczne odczucie, żeby nie powiedzieć przekonanie, nie chciałem już jednak dolewać wczoraj oliwy do ognia...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam identyczne odczucie, żeby nie powiedzieć przekonanie, nie chciałem już jednak dolewać wczoraj oliwy do ognia...

 

Koledzy, macie małą wiarę, to że większość domen przez Was świeżo zarejestrowanych nie spotkało się z odzewem to już inna sprawa (warto je zaraz wystawiać próbnie chociażby na Allegro by ktoś się o nich dowiedział - wielu laików z ambitnymi planami tam ich szuka) ale do wielu wcześniej nietkniętych domen (też było nam trudno w to uwierzyć) po kilku dniach od rejestracji pojawiły się oferty pomiędzy 500 a 1000 zł - czasami znacznie wyższe z tym, że takie propozycje i tak nie były interesujące bo akurat te domeny są dla nas cenniejsze.

 

Co do udowadniania to każdy ma prawo do tajemnic i nie podawania np. danych zainteresowanej strony - nie wiem jak sobie wyobrażacie ujawnianie tych danych!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×