Jump to content
moody

domeny24.net - problem z uzyskaniem Authinfo

Recommended Posts

Witam

Pewnie było to na forum wiele razy, ale nie zaszkodzi jak będzie jeszcze raz. Kupiłem domeny zarejestrowane w domeny24.net. Chciałem je przenieść do innego rejestratora, więc poprosiłem grzecznie o Authinfo. Dalej było tak:

 

ONI:

Witamy,

> Zgodnie z regulaminem promocji "tniemy ceny totalnie" przeniesienie domen

> wymaga uprzedniego przedłużenia ważności.

> Przedłużył Pan domeny:

> zaklady-bukmacherskie.biz

> wynajme.org

> Pozostałe domeny jeszcze nie zostały przedłużone

> Pozdrawiamy

 

JA:

 

Witam ponownie,

> Sprawdziłem dokładnie i wszystkie moje domeny, oprócz domen

> sklep-internetowy.net oraz agencjareklamowa.org, został zarejestrowane w

> latach 2005 - 2007, co oznacza, że był przedłużane i to kilkakrotnie. Punkt

> regulaminu mówiący o konieczności przedłużenia domeny przed uzyskaniem kodu

> Authinfo został więc spełniony. Proszę jeszcze raz o sprawdzenie.

> Pozdrawiam

 

ONI:

 

Witamy,

>

> Tak jak Pan pisze byłoby gdyby domeny zarejestrował Pan w latach 2005-2007

> Tymczasem nabył Pan domeny w aukcji w ostatnich dniach

>

> W treści aukcji znajdował się następujący zapis:

> Domena jest zarejestrowana w Domeny24.net w promocji "teraz za półdarmo"

>

> Pozdrawiamy

 

I na tym stanęło. Punkt w regulaminie o którym mowa brzmi:

 

"W przypadku ani razu nie prolongowanej domeny objętej promocją, w razie chęci transferu lub uzyskania kodu authinfo do domeny, dysponent zobowiązuje się do uprzedniej prolongaty domeny w systemie organizatora."

 

Moim zdaniem mam pełne prawo do kodu Authinfo, bo spełniłem warunki promocji - domeny były już przedłużane przez mojego poprzednika. Co mogę im jeszcze odpisać i gdzie ewentualnie mogę się ubiegać o swoje prawa? w NASK?

 

Chodzi o domeny z końcówkami .net .biz .org .

 

Dzięki za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, wszystkie oprócz dwóch wymienionych w moim mailu były zarejestrowane wcześniej i były już przedłużane

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, wszystkie oprócz dwóch wymienionych w moim mailu były zarejestrowane wcześniej i były już przedłużane

Upewnij się jeszcze raz, bo chyba nie robisz sobie jaj?

 

DOMENY24.NET

Creation Date: 30-Apr-2007

Expiration Date: 30-Apr-2010

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mogę im jeszcze odpisać i gdzie ewentualnie mogę się ubiegać o swoje prawa? w NASK?

 

Chodzi o domeny z końcówkami .net .biz .org .

 

NASK przy takich rozszerzeniach to ma raczej mało do powiedzenia

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upewnij się jeszcze raz, bo chyba nie robisz sobie jaj?

 

DOMENY24.NET

Creation Date: 30-Apr-2007

Expiration Date: 30-Apr-2010

 

 

hahahhahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłeś na allegro? Zdaje się, że kupiłeś od właściciela serwisu;

To konieczne przedłużenie to taki bonus dla zwycięzcy aukcji :)

Także do supportu możesz pisać, oni doskonale wiedzą co robią...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mogę im jeszcze odpisać i gdzie ewentualnie mogę się ubiegać o swoje prawa? w NASK?

 

Też kupiłem u nich 3 domeny przez Allegro. Trzeba było przeczytać regulamin. Tam było wyraźnie napisane, że domeny są obciążone warunkami promocji i przed licytacją należy te warunki przeczytać i zaakceptować. Nie przeczytałeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwróć się do rejestratora danej domeny globalnej. Partner ma obowiązek wydać kod authinfo. jeżeli to nie pomoże to pisz prosto do ICANN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też kupiłem u nich 3 domeny przez Allegro. Trzeba było przeczytać regulamin. Tam było wyraźnie napisane, że domeny są obciążone warunkami promocji i przed licytacją należy te warunki przeczytać i zaakceptować. Nie przeczytałeś?

 

Regulamin czytałem, ale jak mówiłem moim zdaniem regulamin został spełniony - domeny były przedłużane. ie doszukałem się niczego podejrzanego.

 

 

Zwróć się do rejestratora danej domeny globalnej. Partner ma obowiązek wydać kod authinfo. jeżeli to nie pomoże to pisz prosto do ICANN

 

Wygląda na to, że faktycznie domeny należały wcześniej do nich i w ich mniemaniu nie spełniłem wymogów regulaminu promocji. Czyli muszę zapłacić i nic się na to nie poradzi

 

W każdym razie wielkie dzieki za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwróć się do rejestratora danej domeny globalnej. Partner ma obowiązek wydać kod authinfo. jeżeli to nie pomoże to pisz prosto do ICANN

 

Wygląda na to, że faktycznie domeny należały wcześniej do nich i w ich mniemaniu nie spełniłem wymogów regulaminu promocji. Czyli muszę zapłacić i nic się na to nie poradzi

 

W każdym razie wielkie dzieki za pomoc ;)

 

Nie rozumiem. Dostałeś odpowiedź od fachowca co należy zrobić - a chcesz zapłacić pomimo, że nie powinieneś?

Oni nie mają prawa stosować tego typu "promocji"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwróć się do rejestratora danej domeny globalnej. Partner ma obowiązek wydać kod authinfo. jeżeli to nie pomoże to pisz prosto do ICANN

 

Wygląda na to, że faktycznie domeny należały wcześniej do nich i w ich mniemaniu nie spełniłem wymogów regulaminu promocji. Czyli muszę zapłacić i nic się na to nie poradzi

 

W każdym razie wielkie dzieki za pomoc ;)

 

Nie rozumiem. Dostałeś odpowiedź od fachowca co należy zrobić - a chcesz zapłacić pomimo, że nie powinieneś?

Oni nie mają prawa stosować tego typu "promocji"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłeś na allegro? Zdaje się, że kupiłeś od właściciela serwisu;

To konieczne przedłużenie to taki bonus dla zwycięzcy aukcji ;)

Także do supportu możesz pisać, oni doskonale wiedzą co robią...

 

 

Też kupiłem u nich 3 domeny przez Allegro. Trzeba było przeczytać regulamin. Tam było wyraźnie napisane, że domeny są obciążone warunkami promocji i przed licytacją należy te warunki przeczytać i zaakceptować. Nie przeczytałeś?

 

Oczywiście, że nie chce zapłacić, ale stosuje się do tego. Sprawdziłem, kupiłem domene od nich, nie była przedłużana, była adnotacja, że jest w promocji, pisało, że trzeba się zapoznać z regulaminem. Haczyk był w tym, że nie wiedziałem, że firma UT.pl od której kupiłem domeny jest jednocześnie właścicielem domeny24.net. Nie przedłużając łamie regulamin, któy wcześniej zaakceptowałem - a na to chyba nikt nic nie poradzi.

 

W każdym razie dzięki za fachową pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×