Jump to content
DD

MeetDomainers 2009 w Warszawie

Recommended Posts

są dostępne banery reklamujace spotkanie. :blush:

Właśnie dodałem trzy nowe bannery :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

to może właściciele domen, które zakwalifikują się na aukcję ustawią przekierowanie na stronę MD jakieś 2-3tyg wcześniej??

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
to może właściciele domen, które zakwalifikują się na aukcję ustawią przekierowanie na stronę MD jakieś 2-3tyg wcześniej??

Tak zrobiło wielu właścicieli w przypadku poprzedniej aukcji. Najlepiej przekierowanie zrobić bezpośrednio na stronę http://meetdomainers.eu/aukcja, żeby potencjalny zainteresowany nie musiał szukać domeny po całej stronie.

 

W połowie przyszłego tygodnia wyłonię już wstępną listę na podstawie dwóch pierwszych ankiet. Domeny w ten sposób wybrane znajdą się na aukcji na 90%.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak chyba było w zeszłym rok zalecone

 

a i przydałoby się odpowiednie wcześnie jedna zamknąć listę i rozesąłć do uczsetników i mediów

 

szczegolnie zagranicznych inwestorów zeby mieli czas rozeznać rynek i wartośc poszczególnych domen a nie polegali na podpowiedziach z sali, że np ta domena to shit :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
a można swoje literówki przekierować na stronę MD?

Nikt Ci nie zabroni :blush: Nie wiem tylko czy będzie z tego jakiś pozytywny efekt. Ale dopóki się nie sprawdzi ciężko to określić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
napewno popsują statystyki :blush:

jeśli nie masz nic przeciwko to mam ok 100 tys wejsc/msc do przekierowania.

Dawaj! :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
poszło na główną :blush:

Dzięki :P Google Analytics daje bardzo dużo ciekawych informacji, takich jak chociażby % odrzuceń i długość pobytu na stronie. Zobaczymy co z tego ruchu będzie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Nikt Ci nie zabroni ;) Nie wiem tylko czy będzie z tego jakiś pozytywny efekt. Ale dopóki się nie sprawdzi ciężko to określić.

 

DD

Nie wiem czy to jest do końca tak że nikt nie zabroni, gdyż podobno np. przekierowanie domeny typu pedał.pl np. na stronę jakiejś osobowości może się skończyć problematycznie :blush::P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczymy co z tego ruchu będzie.

 

pewnie niewiele bo 99,99% osób nie zrozumie o co chodzi ale przynajmniej podniesie sie pozycja w google :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewnie niewiele bo 99,99% osób nie zrozumie o co chodzi ale przynajmniej podniesie sie pozycja w google :blush:

Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jaki jest ruch ze stron, na ktorych sa banery, czy linki do MD.

Skad jest najwiecej wejsc?

 

Co ciekawe dostalem juz w Kopalni kilka maili z pytaniami o MD i aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekaw jestem jaki jest ruch ze stron, na ktorych sa banery, czy linki do MD.

Skad jest najwiecej wejsc?

 

Co ciekawe dostalem juz w Kopalni kilka maili z pytaniami o MD i aukcje.

Zrobię takie zestawienie :blush: Ruchu z Kopalni może nie ma mega dużo, ale jest bardzo produktywny :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
ZrobiÄ takie zestawienie :blush: Ruchu z Kopalni moĹźe nie ma mega duĹźo, ale jest bardzo produktywny :P

 

DD

Kopalnia dopiero od tygodnia promuje MD, mysle, ze bedzie to wartosciowy ruch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trkcie mordowania DD aby jakąkolwiek moją :blink: zmieścił na aukcji usłyszałem, że:

 

Aukcja domen na MD jest (z założenia) aukcją dla inwestorów a nie dla EU.

 

Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie w zaproszeniu EU.

 

Przyznam, że trochę inaczej do tego podchodziłem, ale skoro DD konsekwentnie realizuje taki pomysł - to jego prawo.

 

Z tego założenia wynika zarówno nacisk na niskie ceny startowe jak i dobór domen.

 

A posta piszę bo może w ten sposób ułatwię komuś zarówno ocenę listy, wystawienie - bądź nie - domen jak i oczekiwania odnośnie

 

cen. Mnie w każdym razie ta konkluzja sporo rozjaśniła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widze, ze Daniel na swoich zaparkowanych domenach umiescil baner o meetdomainers. Fajna forma autopromocji, szkoda tylko ze po kliknieciu w niego wchodze na strone active24.pl (no chyba ze tak ma byc, to przepraszam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja domen na MD jest (z założenia) aukcją dla inwestorów a nie dla EU.

Potwierdzam i podkreślam.

 

Jeśli natomiast klienci końcowi usłyszą jednak o aukcji (z wiadomości prasowych, reklam, od znajomych, od Was itd.) i zechcą wziąć udział w aukcji to będzie to z korzyścią dla inwestorów (przynajmniej tych, którzy domeny sprzedają..) jak i dla całego rynku wtórnego domen.

 

Prawda jest jednak taka, że na razie w wysoką wartość domen wierzą głównie domeniarze i mała garstka tych, co są zarówno inwestorami jak i jednocześnie klientami końcowymi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
widze, ze Daniel na swoich zaparkowanych domenach umiescil baner o meetdomainers. Fajna forma autopromocji, szkoda tylko ze po kliknieciu w niego wchodze na strone active24.pl (no chyba ze tak ma byc, to przepraszam ;-)

Wiem, wiem - ND zapomniało zmienić link i męczę ich już od piątku - dzisiaj podobno ma być poprawione :blink:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem, wiem - ND zapomniało zmienić link i męczę ich już od piątku - dzisiaj podobno ma być poprawione ;)

 

DD

 

Sorry za offtop, ale kiedyś kontaktowałem się z ND w celu ustalenia jak umiesisc banner na swoich stronach parkingowych i usłyszałem - że nie ma takiej możliwości.. :blink: To jak to w końcu jest..? ;)

 

A wracając do tematu - dobrze by było dotrzeć z informacją do głównych przedstawicieli branż, których dotyczą licytowane domeny.. To by było ciekawie.. Tyle że czasu jest już bardzo niewiele, a w firmie - tysiąc zebrań zarządu by wydać choćby złotówkę na cokolwiek a tym bardziej na coś takiego jak domena (wartego przeicież 10zł netto w rejestracji)... Ale z drugiej strony kupią czy nie - będą już bardziej świadomi ;) I może odezwą się po aukcji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry za offtop, ale kiedyś kontaktowałem się z ND w celu ustalenia jak umiesisc banner na swoich stronach parkingowych i usłyszałem - że nie ma takiej możliwości.. :blink: To jak to w końcu jest..?

 

Banner wstawia ND i nie ma takiej możliwości. Aby umieścili Twój banner musisz do nich napisać prośbę i spełnić warunek liczby wyświetleń twoich stron, niestety nie pamiętam, ile wynosiła minimalna liczba wyświetleń.

 

Odnośnie EU na aukcji MD, to chyba każdy zdawał sobie sprawę, że będą tam głównie inni inwestorzy, choć zawsze można zainteresować potencjalnych klientów końcowych swoimi domenami jeszcze przed aukcją.

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Banner wstawia ND i nie ma takiej możliwości. Aby umieścili Twój banner musisz do nich napisać prośbę i spełnić warunek liczby wyświetleń twoich stron, niestety nie pamiętam, ile wynosiła minimalna liczba wyświetleń.

 

No widzisz, a ja usłyszałem nie bo nie. Muszę te maile odkopać :blink: Nic o liczbie wyświetleń nie słyszałem. Rozumiem, że chodzi o liczbę odwiedzin na całym portfolio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja domen na MD jest (z założenia) aukcją dla inwestorów a nie dla EU.

 

Moim zdaniem to błędne założenie, ale przynajmniej już rozumiem skąd nacisk na umieszczanie dobrych domen od złotówki... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem to błędne założenie, ale przynajmniej już rozumiem skąd nacisk na umieszczanie dobrych domen od złotówki... :blink:

Jak znasz sposób na przyciągnięcie i przekonanie klientów końcowych do kupowania domen na aukcjach domen to sprzedaj go mi i każdej aukcji domen, jaka odbywa się na świecie - to bardzo cenna wiedza dla każdego organizatora takiej aukcji ;)

 

Założenie jest takie, bo takie są realia. To, że powoli na aukcjach pokazują się też klienci końcowi to fakt, ale jeszcze długo nie będą stanowili większości.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×