Jump to content
FlashT

[OT] Forum

Recommended Posts

Witam,

Tak sie zastanawiam... czemu ekipa Di wybrala IP.Board jako forum a nie np VBulletin albo darmowe PhpBB? Pytanie choc OT jest calkiem powazne i bylbym wdzieczny za wyczerpujaca odpowiedz.

Pozdrawiam,

FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

to może całkiem poważnie zapytam: a dlaczego pytasz? Podaj konkrety dla wyboru nie IP.Board, a czegoś innego. Tylko nie ośmieszaj się z phpBB. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to forum jest optymalnym rozwiązaniem.Nieśmiało pragnę zwrócić uwagę administratorom,iż szata graficzna aż prosi się żeby coś z nią zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(ostatnio troche przymulalo forum.. dzisiaj nawet przez chwilke byly jakies problemy z di.pl)

 

(Dawpi nie powiniem sie udzielac w tym temacie... Jako ''dealer'' IP. Board jest nieobiektywny :) )

 

 

Przepraszam za OT.

Zreszta cały temat jest OT ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co Wy z tym OT. Przecież pytanie jak i odpowiedzi padają w "Di.pl Domeny Internetowe > Nasze Forum > Sugestie". Sugestywne pytanie dlaczego ten silnik a nie inny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Dawpi nie powiniem sie udzielac w tym temacie... Jako ''dealer'' IP. Board jest nieobiektywny :) )

 

Heh... no tak...

 

phpBB jest darmowe... dla poczatkujacych serwisow $150 na sam skrypt forum to troche duzo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh... no tak...

 

phpBB jest darmowe... dla poczatkujacych serwisow $150 na sam skrypt forum to troche duzo...

 

jeśli startujesz z forum to spokojnie postaw je na najnowszej wersji phpBB, jeśli z czasem użytkownicy będą chcieli zmiany nie powinno być większych problemów z migracją do IP.Board :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

150$ na pół roku bez przesady ludzie :) jeśli ktoś stawia nowe forum to lepiej na darmowym phpBB a później ew. ip.board

Share this post


Link to post
Share on other sites
150$ na pół roku bez przesady ludzie ;) jeśli ktoś stawia nowe forum to lepiej na darmowym phpBB a później ew. ip.board

 

150$ dożywotnie, przez pół roku masz dostęp do darmowych aktualizacji z tego co wiem :)

 

btw. mnie bardziej podoba się starsza wersja (ta tutaj na forum) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wszystkie fora mam postawione na vBulletin.... bezkonkurencyjne jezeli chodzi o możliwości modyfikacji i ilość gotowych add-ons.

Widziałem także preview v4 (niestety tylko screenshot) i jest to wielka niespodzianka. Duuuuzo zmian.

 

phpbb... nie chciałbym nawet za darmo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa jakies fajne skinmakery czy trzeba sie babrac recznie?

 

Musze powiedziec ze sie rozczarowalem ... myslalem ze demo z oficjalnej strony bedzie instalacyjne a oni tylko zapodali jakies glupie forum na swoim wolno dzialajacym serwerze :| nadal nie wiem nic o strukturze forum i latwosci modyfikacji...

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinmakery - dobre. :)

 

Jak nic nie wiesz, a chcesz się czegoś konkretnego dowiedzieć to napisz u mnie na forum - spróbujemy wyjaśnić. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie IP.B jest najbardziej przyjaznym forum :-) Nie chcę wytykać palcami, ale na innych forach po prostu się męczę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to jest z licencja? Na co ona wlasciwie jest? Na hosta? Na serwer? Na domene? Na instalacje?

 

Na korzystanie ze skryptu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licencja jest na 'korzystanie' jak to napisał Jarek oraz na dostęp do aktualizacji i oficjalnego supportu za pomocą ticketów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Licencja jest na 'korzystanie' jak to napisał Jarek oraz na dostęp do aktualizacji i oficjalnego supportu za pomocą ticketów.

 

Czyli mozna postawic forum na 2 stronach na jedna licencje? Czy jest to niemozliwe albo nielegalne (ktore z tych dwoch)?

 

Dodatkowo jeszcze pytanie - kod zrodlowy jest w pelni modyfikowalny?

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna licencja = jedno forum główne ( i jedno testowe ).

 

Kod źródłowy możesz zmieniać do woli, pomijając kody odpowiedzialne za sprawdzanie licencji, wyświetlanie © itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedna licencja = jedno forum główne ( i jedno testowe ).

 

Kod źródłowy możesz zmieniać do woli, pomijając kody odpowiedzialne za sprawdzanie licencji, wyświetlanie © itd.

 

 

Ok a w praktyce jak sie okaze ze chce zmienic w ogole tematyke i domene i serwer forum to musze kupowac nowa licencje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×