Jump to content
tomasso

Kradzież domeny

Recommended Posts

Podejrzewam, że Home*pl właścicielowi wspomnianej przechwyconej w Dropped domeny z rozszerzeniem *eu oddali jedną ze swoich domen (perełek) i w ten sposób mogli ją oddać thomasso ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, że Home*pl właścicielowi wspomnianej przechwyconej w Dropped domeny z rozszerzeniem *eu oddali jedną ze swoich domen (perełek) i w ten sposób mogli ją oddać thomasso ;-)

Jaaaasne. Pewnie zakupy*pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź na wysłaną listem poleconym skargę.

 

W liście po raz kolejny otrzymałem informację o tym, że zawinił któryś z pracowników i że konsekwencje zostaną wyciągnięte. Jako wynagrodzenie za ponad półroczne "milczenie" domeny zaoferowano mi tym razem przedłużenie domeny do lutego 2011 r.

 

Szczerze powiedziawszy nie zadowoliła mnie taka odpowiedź i "oferta".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie się wydaje, że odzyskanie domeny (pewnie trochę ich to kosztowało) i darmowe przedłużenie nie jest złą propozycją.

 

Sam fakt, że przez pół roku nie zauważyłeś, że jej nie masz raczej świadczy o tym, że za wiele przez ten czas nie straciłeś - pozostaje tylko kwestia tego, jaki miała ruch, ale pewnie niewielki, bo to zauważyłbyś po statystykach.

 

To jednak tylko moje zdanie, a domena i dalsze decyzje, to oczywiście Twoje sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako wynagrodzenie za ponad półroczne "milczenie" domeny zaoferowano mi tym razem przedłużenie domeny do lutego 2011 r.

 

Szczerze powiedziawszy nie zadowoliła mnie taka odpowiedź i "oferta".

Wydaje mi się, że teraz nie bardzo ma sens pisanie na forum o tym jakie zadośćuczynienie Ciebie zadowala.

Sam musisz podjąć decyzję czy przyjmiesz darmową propozycję przedłużenia tej domeny na kolejne dwa lata czy nie.

Ale obawiam się, że jeśli postanowisz walczyć o więcej, to będziesz musiał oddać sprawę do sądu i tam udowadniać poniesione 'szkody'.

 

Dlatego osobiście sugerowałbym spojrzenie na to z dystansu i spuszczenie z siebie nadmiaru niepotrzebnego ciśnienia bo cel, którym było odzyskanie domeny został osiągnięty.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także uważam, że ciągnięcie tej sprawy nie ma sensu. Tym bardziej już na forum.

 

M

 

Zasugeruj im jeszcze kolejny rok przedłużenia i zapomnij o sprawie - domena w końcu odzyskana. Poza tym teraz tytuł tego wątku jest nieadekwatny do aktualnego stanu wiedzy i posiadania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi się daty nie zgadzają...

 

Cesja domeny .eu powoduje skrócenie bieżącego okresu abonamentowego domeny .eu do dnia wykonania cesji. Dla nowego Abonenta następuje ponowna rejestracja domeny na kolejny rok, licząc od dnia wykonania cesji.

 

W jaki sposób mogą przedłużyć domenę do lutego 2011?

 

W dniu dzisiejszym o godz. 12:13 uruchomili mi domenę, i należy do mnie. Zauważyłem to przez przypadek. Od Home.pl nie otrzymałem do tej pory żadnej informacji. Ciekawe jak to zrobili, ale pewnie zostanie to tajemnicą tej firmy ;)

 

 

Whois.eu :

 

Domena

Nazwa k******

Status Zarejestrowany

Zarejestrowany 10 kwiecień 2009

Ostatnia aktualizacja 28 sierpień 2009 12:13

 

Do jakiego miesiąca zarejestrowana jest ta domena? Do lutego? kwietnia? sierpnia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W liście mam napisaną datę 20.02.2011 ( 20 lutego była pierwsza rejestracja domeny). Natomiast w panelu klienta home.pl mam informację, iż domena jest opłacona do 28.08.2011.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W liście mam napisaną datę 20.02.2011 ( 20 lutego była pierwsza rejestracja domeny). Natomiast w panelu klienta home.pl mam informację, iż domena jest opłacona do 28.08.2011.

 

No to sprawa jest jasna. Domenę odkupili i przedłużyli Ci gratis. Zachowali się profesjonalnie i dla mnie sprawa jest zamknięta.

 

Ty oczywiście możesz mieć jeszcze jakieś żądania, ale dalsze wykorzystywanie forum dla osiągnięcia własnych celów jest nieeleganckie.

 

Zwłaszcza, że nie chcesz podać nazwy domeny ani nie określiłeś swoich "strat".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×