Jump to content
tomasso

Kradzież domeny

Recommended Posts

Oszustwo to celowe działanie, a tutaj pewnie zaistaniała pomyłka

 

 

Nie ma pewników w takich sprawach. Nie wiadomo jak było naprawdę. Przy wartościowych sprawach mogą zdarzać się "pomyłki"....

 

 

M

Edited by mario1973

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy potrafi filozofować, dopóki sam nie odczuje na własnej skórze skutków niekompetencji pracowników różnych firm. Gdyby to była jedna z tysiąca domen, którą sobie zarejestrowałem, to zapewne olał bym sprawę i może zarejestrował kolejną domenę jak mi zaproponowali. Ale była to domena wywalczona i od samego początku istnienia domen *eu była przeze mnie użytkowana.

 

Każdy pracując w jakiejkolwiek firmie ponosi jakąś odpowiedzialność. W związku z tym nie rozumiem, dlaczego miałbym nie domagac się swego.

 

Nie o filozofowanie chodzi, tylko czyste fakty, których też byłem uczestnikiem w starciach z niejedną firmą.

Owszem masz prawo do roszczenia w stosunku do tej firmy, nigdzie nie napisałem, że nie, także walcz o swoje, ale imho lepiej zamiast tutaj wylewać żale pisać do nich priorytetem list, udokumentować wszystko: przelew wykonany, fakturę itp. Masz do tego prawo owszem.

Z mojej strony tyle, jestem bezstronny, prawdą jest to, że w sprawach pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem, ten ostatni jest lepiej chroniony, a między przedsiębiorcami jest inaczej trochę, teoretycznie chociaż ;)

W każdym razie powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma pewników w takich sprawach. Nie wiadomo jak było naprawdę. Przy wartościowych sprawach mogą zdarzać się "pomyłki"....

 

 

M

 

 

Pardon, raczej miałem napisać wprost - zaniechanie. Po wpłacie za domenę (jak mniemam miała ona miejsce w terminie itp) bowiem, ktoś powinien podjąć działanie polegające na przedłużeniu ważności domeny, a tego zaniechał.

W skutkach to ma takie samo znaczenie, pytanie tylko z jakich pobudek, ale to już inny powód, ja się w tym nie wypowiadam, nie znam domeny ani sprawy.

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem, to w wielu firmach rejestrujących domeny działają jeszcze one przez kilka dni z nadzieją, że właściciel w końcu opłaci przedłużenie ;) Też kilka razy tak miałem ;)

 

Domeny EU w euridzie wygasają (a raczej są automatycznie odnawiane na nowy okres) z końcem miesiąca. Tym samym jeśli rejestrator jest sprytny to puści domain:delete na ostatni dzień miesiąca zamiast na faktyczny termin wygasania domeny. Automatycznie domena będzie dłużej działała.

 

Niektórzy rejestratorzy robią też tak, że w dniu "wygasania" domeny zmieniają dnsy na nieistniejące tak by domena przestała działać i klient się obudził, a usuwają domenę dopiero z końcem miesiąca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... zaoferowali mi, że zarejestrują mi każdą inną domenę .eu, która jest wolna. ;)

Jeżeli tak odpisał podmiot powszechnie uznawany za lidera rynku rejestracji domen w Polsce, to jest to przerażające.

 

Przecież to tak jakby dyrekcja szpitala powiedziała, że dziecko gdzieś zaginęło przy narodzinach ale możemy zorganizować inne, przez nikogo nie chciane !

 

Albo proszę się nie martwić tym, że popełniliśmy błąd w sztuce i pana ukochana żona nie przeżyła - znamy takie dziewczyny, których nikt nie chce - zeswatamy pana z jedną taką "śłiwką-robaczywką" w zastępstwie !

 

Nie uwierzę, że nie rozumieją, iż np. sport.eu to nie jest to samo co najpopularniejsi-sportowcy-roku.eu .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli tak odpisał podmiot powszechnie uznawany za lidera rynku rejestracji domen w Polsce, to jest to przerażające.

 

Przecież to tak jakby dyrekcja szpitala powiedziała, że dziecko gdzieś zaginęło przy narodzinach ale możemy zorganizować inne, przez nikogo nie chciane !

 

Albo proszę się nie martwić tym, że popełniliśmy błąd w sztuce i pana ukochana żona nie przeżyła - znamy takie dziewczyny, których nikt nie chce - zeswatamy pana z jedną taką "śłiwką-robaczywką" w zastępstwie !

 

Nie uwierzę, że nie rozumieją, iż np. sport.eu to nie jest to samo co najpopularniejsi-sportowcy-roku.eu .

 

 

Prawdopodobnie myśleli, że natrafili na kolejną naiwną osobę, którą da się "udobruchać" ;) a tu niestety tak nie jest ;) "Samo życie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lucrum cessans - http://pl.wikipedia.org/wiki/Lucrum_cessans

 

przeczytaj.

Jak dla mnie, żadnej szkody nie poniosłeś, bo w czasie kiedy domeny nie używałeś, żadnych korzyści z racji tego, że sobie widniała w sieci też nie odnosiłeś.

Jedyną szkodą jest to, że nie masz praw do domeny mój drogi rozmówco.

 

Pisać co nich - odzyskiwać i ewentualnie w ramach zastoju i przestoju z tym związanego ja bym ich o jakiś hosting 'ścignął', czy coś ;-)

A niech Panu dadzą hosting na rok za darmo.

Ja kiedyś w jednej większej firmie polskiej wytknąłem jakieś błędy ortograficzne w opisie na www, z żartu nawet napisałem, że mogliby mi jakiś hosting w to miejsce dać, odezwał się sam Pan właściciel i z humorem stwierdził, że mi się na pół roku należy i bez promocji dostałem ;-)

pozdrawiam

 

Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji i kompletnie nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią oraz podejściem do sprawy.

 

Równie dobrze można by takich przekrętów nasadzić od groma nie ponosząc żadnych konsekwencji łącznie z łapówkarstwem wobec rejestratorów.

 

Wartość domeny to nie tylko to co się wdanym momencie pod nią znajdowało oraz koszt rejestracji/przedłużeń ale plany oraz przedsięwzięcie a to powinno być chociażby w jakimś stopniu ocenione, więc rekompensata w postaci jakiejś niewiele wartej usług, którą to z lekką ręką winny proponuje jest co najmniej niepoważne.

 

To, że pierwsza lepsza osoba się poddaje takim "kuszącym" propozycjom, nie oznacza że każdy jest na straconej pozycji.

 

Pierwsze co powinien poszkodowany zrobić to udać się po poradę prawną ale takiej kancelarii, która w swoich referencjach posiada już tego typu sprawy.

 

Tomasso, nie poddaj się, bo to policzek nie tylko dla Ciebie ale i wszystkich abonentów, a błąd ludzki nie jest przyczyną niezależną od rejestratora (tak jak np. kataklizm - takie zapisy często bywają w tzw. regulaminach).

 

 

Jeszcze dodatkowo wrócę do linku, który podałeś. Tam jest właśnie definicja pojęcia, które idealnie pasuje do tej sytuacji a nie dyskwalifikuje poszkodowaną stronę ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach rekompensaty proponuję ugodę z Home w postaci, przekazania Tobie domeny "Home.pl", to będzie sprawiedliwe, twoja domena, za ich domenę. W jej miejsce mogą sobie przecież zarejestrować, każdą inną wolną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ramach rekompensaty proponuję ugodę z Home w postaci, przekazania Tobie domeny "Home.pl", to będzie sprawiedliwe, twoja domena, za ich domenę. W jej miejsce mogą sobie przecież zarejestrować, każdą inną wolną.

 

Hehehehe,

 

chociaż jedna ciekawa wypowiedź i poprawiająca mi humor na koniec dnia ;)

 

Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites
potrzebuję poradzić w sprawie domeny eu

 

Mianowicie od samego początku byłem właścicielem pewnej domeny EU. Domenę rejestrowałem w firmie Home.Pl . Ważność domeny kończyła się co roku 20. lutego. Tak również było w tym roku. 9.02.2009 opłaciłem przedłużenie domeny i otrzymałem fakturę. Ze względu na to, że domena czekała na akceptację projektu unijnego, nie była używana, lecz przekierowywała na inny duży serwis, który jest również moją własnością. Przed kilkoma dniami chciałem zamieścić na tej domenie serwis i wpisuję adres w internecie a tam na mojej domenie pojawia się informacja, że domena została przechwycona przez firmę dropped.pl . Po sprawdzeniu we whois.eu uzyskałem informację, że została zarejestrowana 10.04.2009 czyli ponad 2 miesiące po tym, jak opłaciłem tę domenę. W taki oto sposób zapłaciłem za przedłużenie domeny, której nie mam.

 

Co w takim przypadku robić? Czy zawiadamiać prokuraturę o przestępstwie? Iść na ugodę z Home.pl ? Żądać zwrotu domeny? Kto tu zawinił?

 

Strasznie się zawiodłem na firmie Home.pl, ponieważ przyjęła płatność za coś, czego nie zrealizowała.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Jednym z haseł reklamowych Home.pl jest "Uwalniamy Domeny"

Pewnie Twoja czuła się zniewolona skoro z niej nie korzystałeś - a przekierowałeś - więc ją uwolnili :blush:

 

A w temacie - iść oczywiście na ugodę. To znaczy domenę mają oddać + jakiś bonus jak serwer (za straty moralne) a Ty za to nie będziesz ich ścigał za okres przejściowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym o godz. 12:13 uruchomili mi domenę, i należy do mnie. Zauważyłem to przez przypadek. Od Home.pl nie otrzymałem do tej pory żadnej informacji. Ciekawe jak to zrobili, ale pewnie zostanie to tajemnicą tej firmy :blush:

 

 

Whois.eu :

 

Domena

Nazwa k******

Status Zarejestrowany

Zarejestrowany 10 kwiecień 2009

Ostatnia aktualizacja 28 sierpień 2009 12:13

Edited by tomasso

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu dzisiejszym o godz. 12:13 uruchomili mi domenę, i należy do mnie. Zauważyłem to przez przypadek. Od Home.pl nie otrzymałem do tej pory żadnej informacji. Ciekawe jak to zrobili, ale pewnie zostanie to tajemnicą tej firmy :lol:

 

 

Whois.eu :

 

Domena

Nazwa k******

Status Zarejestrowany

Zarejestrowany 10 kwiecień 2009

Ostatnia aktualizacja 28 sierpień 2009 12:13

widać potrafią naprawiać swoje błędy :blush: Tylko szkoda, że z takim tekstem wyjechali na początku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ten krok duży szacunek dla home.pl chociaż i tak ich nie lubię :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu dzisiejszym o godz. 12:13 uruchomili mi domenę, i należy do mnie. Zauważyłem to przez przypadek. Od Home.pl nie otrzymałem do tej pory żadnej informacji. Ciekawe jak to zrobili, ale pewnie zostanie to tajemnicą tej firmy :lol:

 

 

Whois.eu :

 

Domena

Nazwa k******

Status Zarejestrowany

Zarejestrowany 10 kwiecień 2009

Ostatnia aktualizacja 28 sierpień 2009 12:13

 

 

Jeśli odzyskali domenę (w sumie nieważne jaką metodą - być może odkupili) to uważam, że zachowali się fair i można im zwrócić honor :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To niepoważne. Ja bym wolał jednak wiedzieć JAKIM PRAWEM oni tak rozwiązali tę sprawę. Jak widać, rozwiązali ją tak tylko ze względu na reakcję klienta a nie z marszu, proponowali absurd. To źle a nie dobrze o nich świadczy. A samego odzyskania domeny - gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli odzyskali domenę (w sumie nieważne jaką metodą - być może odkupili) to uważam, że zachowali się fair i można im zwrócić honor :lol:

 

bardzo pozytywne i profesjonalne rozwiązanie.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profesjonalne rozegranie sprawy, home.pl to firma z klasą wiele razy miałem z nimi do czynienia więc wiem co mówie. Może teraz oni posadzą Ciebie, że osadzileś ich o kradzież domeny skoro tego nie zrobili. Zgadzam sie ze studenetem i dziwie sie ze rozniecasz tą sprawe, jeszcze w taki sposób na forum publicznym. A jaka to jest nazwa domeny , że Ci na niej tak zależy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dziwie sie ze rozniecasz tą sprawe, jeszcze w taki sposób na forum publicznym.

 

A ja się nie dziwie. To co zaproponowali początkowo to po prostu skandal. Wygląda jakby chcieli zrobić z tomasso idiotę, więc miał prawo się zbulwersować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Profesjonalne rozegranie sprawy, home.pl to firma z klasą wiele razy miałem z nimi do czynienia więc wiem co mówie. Może teraz oni posadzą Ciebie, że osadzileś ich o kradzież domeny skoro tego nie zrobili. Zgadzam sie ze studenetem i dziwie sie ze rozniecasz tą sprawe, jeszcze w taki sposób na forum publicznym. A jaka to jest nazwa domeny , że Ci na niej tak zależy?

 

Mam nadzieje, że nigdy Cie nie spotka coś podobnego. Dla mnie to jest oszustwo i nie ja tu winny jestem, lecz ten pracownik, który nie wykonał swoich zadań powierzonych przez firmę home.pl . A to, że to wina pracownika, nie oznacza, że firma home.pl jest niewinna. Jeżeli ja zatrudniam pracownika i zlecam mu jakieś zadania to równiez jestem za to odpowiedzialny, i nie do niego przyjdzie policja lecz do mnie.

 

A co do domeny, to może jest to jedna z lepszych domen na rynku, a może po prostu bardzo ważna dla mnie. Czy to takie ważne? Postanowiłem nie zdradzać nazwy domeny na forum, ponieważ nie jest to najistotniejsze w całej tej "aferze".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Profesjonalne rozegranie sprawy, home.pl to firma z klasą wiele razy miałem z nimi do czynienia więc wiem co mówie. Może teraz oni posadzą Ciebie, że osadzileś ich o kradzież domeny skoro tego nie zrobili. Zgadzam sie ze studenetem i dziwie sie ze rozniecasz tą sprawe, jeszcze w taki sposób na forum publicznym. A jaka to jest nazwa domeny , że Ci na niej tak zależy?

 

Nie przyszło ci do głowy że sprawa została porządnie załatwiona właśnie dlatego, że została opisana na forum? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przyszło ci do głowy że sprawa została porządnie załatwiona właśnie dlatego, że została opisana na forum? :)

 

Tak naprawdę to jeszcze nie została załatwiona do końca :D Domena może i działa, ale słowa przepraszam nie usłyszałem, na list odpowiedzi nie otrzymałem ... Więc nie uważam, że to jest profesjonalne postępowanie dużej i ceniącej się firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przyszło ci do głowy że sprawa została porządnie załatwiona właśnie dlatego, że została opisana na forum? :)

Dokładnie, przecież na pewno mają swoich ludzi od kreowania marki, którzy by nie pozwolili na utracenie takiej grupy klientów jak użytkownicy di.pl, może nie tyle my tam trzymamy domeny co w pewnej mierze jednak to forum posiada pewną markę opiniotwórczą, co już by mogło zrobić nie mały szum w internecie. Jak to się mówi trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja powiem jedno ze swojej strony, jest Pan odważnym człowiekiem, że publicznie 'pierze' taką sprawę.

 

właśnie po to jest te forum, by było wsparcie w podobnych sprawach, to jedyna słuszna droga, wszyscy powinni wiedzieć jaka jest obsługa i jakie niespodzianki mogą nas spotkać, oraz jak są rozwiązywane podobne sprawy, nie potrzeba tu żadnej odwagi, tylko minimum zdrowego rozsądku i zdecydowania

Share this post


Link to post
Share on other sites
Profesjonalne rozegranie sprawy, home.pl to firma z klasą wiele razy miałem z nimi do czynienia więc wiem co mówie. Może teraz oni posadzą Ciebie, że osadzileś ich o kradzież domeny skoro tego nie zrobili. Zgadzam sie ze studenetem i dziwie sie ze rozniecasz tą sprawe, jeszcze w taki sposób na forum publicznym. A jaka to jest nazwa domeny , że Ci na niej tak zależy?

 

Kiedy będą jakieś nowe promocje w home.pl ? :D

Jako pracownik powinieneś chyba wiedzieć ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×