Jump to content

Recommended Posts

Proszę o opinie na temat domeny:

 

ETF*PL

 

 

Posiadam również ETF*com.pl

Spektakularny rozwój funduszy ETF jest jedną z kluczowych tendencji odnotowanych na rynkach inwestycyjnych na przestrzeni ostatnich 10 lat. Popularność tych instrumentów nabrała jeszcze większego impetu po upadku banku Lehman Brothers, od kiedy to ETFy zaczęły być postrzegane jako jedne z najbezpieczniejszych i najtańszych w zarządzaniu instrumentów finansowych.

 

Według danych Barclays Global Investors (BGI), od roku 1999 do lutego tego roku, wartość aktywów funduszy ETF wzrosła z poziomu 39 miliardów dolarów do 593.3 miliardów dolarów - co oznacza aż 15-krotny wzrost w ciągu niespełna 10 lat.

 

Całkowita wartość rynku ETF-ów odnotowała swój szczytowy wynik w 2007, osiągając poziom 796.7 miliardów dolarów, i pomimo globalnego załamania finansowego, wartość transakcji zawartych na ETF-ach ciągle rośnie, co powoduje wszechobecne nadzieje na powrót biznesu trakerowego do czasów swojej świetności.

 

http://www.globtrex.com/ETFy/8-O+ETFach?gc...CFQoUzAodrhUzJQ

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/ETF-y-cora...ki-1781064.html

 

http://biznes.interia.pl/news/fundusze-etf...e-czasy,1157274

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie to jedna z tych domen, których długi czas się nie sprzedaje (bo odrzuca się dziesiątki ofert) aż przyjdzie jakaś słuszna.

 

Konkretna kwota? Chyba się nie da :lol: XXXXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnie z cenami ostatnio ponosi fantazja w związku z czym 120k "wyglądałoby" dla mnie OK

 

uważaj, mam na nią opcję :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMO przełom x,xxx~xx,xxx dla końcowego klienta

 

pula zainteresowanych to bardzo precyzyjnie określony klient.

Nie wiem czy istnieją jakiekolwiej inne skróty ale jak patrzyłem na etf.com to nie ma tam nic porażającego, wiecej Google Ads niż treści

 

ot taka ciekawsza 3 literówka z potencjałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak udało się przez ten czas sprzedać tę lub drugą z domen? Aktualnie widzę, że pod etf.com.pl jest postawiony serwis poświęcony ETFom, więc być może?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziekuj bylemu szefowi GPW. Masz jednego klienta - Lyxor (ktory ma wylacznosc na etfy na gpw). A to troche obniza cene...

No tak ... na zachodzie liczba ETFów idzie w tysiące i są bardzo popularnym wehikułem inwestycyjnym ... a w Polsce jest ich jak na lekarstwo ... co mnie zastanawiało. Nie wiedziałem nawet, że takie tam wchodziły "znajomościowe układziki" o jakich wspominasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A swoją drogą ETFy drastycznie zmniejszają koszty strzyżenia klientów związane z pasywnym zarządzaniem. Być może były szef GPW i wąska klika zarządzających broni się przed kompresją prowizji jaką rozwój funduszy indeksowych by spowodował. Ot taka luźna teoria ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak udało się przez ten czas sprzedać tę lub drugą z domen? Aktualnie widzę, że pod etf.com.pl jest postawiony serwis poświęcony ETFom, więc być może?

.com.pl została sprzedana, .pl się nie udało chyba zbyt sztywno trzymałem cenę. Był okres, tuż przed wprowadzeniem pierwszego ETF, że otrzymywałem kilkadziesiąt zapytań i ofert miesięcznie, teraz jest to kilka-kilkanaście, ale rocznie. W tamtym czasie niemal domknięta została sprzedaż za 50 tys. zł, ale różnica pomiędzy niemal sprzedana, a sprzedana jest taka, że nie mam tych pieniędzy w kieszeni. Czekam na lepsze czasy, być może jakieś zmiany prawne/na rynku.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To faktycznie niezła transakcja przeszła Ci koło nosa. Myślę, że lepsze czasy nadejdą ... na forach i blogach finansowych ludzie non stop dopytują się o taką formę inwestowania, więc popyt przynajmniej teoretycznie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×