Jump to content
fashion

Najlepsze literówki

Recommended Posts

Obstawiam na przesunięcie ostatniej litery w nazwie domeny i generalnie na przestawienia boczne liter. Takie literówki wydają mi się najczęstsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie najczęstsze jest zgubienie jednej z podwójnych liter, np. alegro.pl. No ale to tylko dla niewielkiej puli domen. Na drugim miejscu moim zdaniem (nie robiłem badań) jest przestawienie sąsiednich liter jeśli są na przeciwnych (lewa/prawa) stronach klawiatury, np. klawaitura, teskty itp., wynika to z nieidealnej synchronizacji pracy rąk, że tak to mądrze ujmę. Do lamusa odchodzą literówki typu wwwdomena.pl, bo ludzie już się nauczyli że mogą być leniwi i nie wpisywać www.* Gdzieś pośrodku puli umiejscowiłbym błędy polegające na wpisaniu sąsiedniej litery, np. onteria, pnet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeśli chodzi o wpisywanie sąsiedniej litery, czy litery boczne są "bardziej popularne" niż pozostałe?

 

No i zostaje jeszcze dodanie znaku, np. onety.pl (?)

Edited by fashion

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

Ja nie korzystam z żadnych skryptów generujących błędy.

 

Moja metodologia działania jest oparta na ręcznym wyszukiwaniu literówek.

Rozpoczynam od "zjadania" poszczególnych liter, np. interi*pl. W następnej fazie sprawdzam powtarzające się litery (dla każdej litery) np. interiaa*pl. Potem kombinuję z przestawianiem liter np. interai*pl (dla każdej litery). Następnie łącze domeny z rozszerzeniami np. interiacom*pl. Staram się szukać również odpowiedników w innej formie np. szukaj - szukam- szukajcie-szukamy-szukanie.

W przypadku domen dwu członowych przestawiam wyrazy np. mojadomena*pl na domenamoja*pl W przypadku domen zawierających odpowiedniki w IDN sprawdzam błędy ortograficzne. Sprawdzam również domeny dwu członowe z kreseczką i wbrew opiniom można dorwać coś ciekawego, może z małym ruch ale fajnie się konwertującym. Tak robię w przypadku dotPL.

W domenach globalnych z ciekawą Alexa dodaje nawet zamiast www http. Rzadko coś można trafić ciekawego z http, ale ostatnio grzebałem w ubierankach i coś mi się tam ustrzeliło.

 

W .com-ch nie szukajcie niczego podobnego do YouTube, tam można wyszukać masę domen z Alexa, ale to się nie konwertuje.

 

Może Ameryki tym postem nie odkryłem, ale komuś może się to przyda. :)

Jak coś to będę dopisywał swoje kolejne doświadczenia. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie korzystam z żadnych skryptów generujących błędy.

 

Moja metodologia działania jest oparta na ręcznym wyszukiwaniu literówek.

Rozpoczynam od "zjadania" poszczególnych liter, np. interi*pl. W następnej fazie sprawdzam powtarzające się litery (dla każdej litery) np.

 

recznym szukaniu??? -_-

prosty skrypt w php wyneruje Ci liste pomylek w domenie

 

mi szkoda na reczne analizy, wiec w pliku txt zapisuje liste domen do wygenerowania literowek,

zapuszczam generator, pobieram dla nich alexe, sprawdzam stan domeny - to wszystko automatycznie.

 

po jakims czasie skrypt wysyla mi emaila z lista wolnych domen do testowania, pozostaje je wrzucic na testy do az.pl (bo najtaniej) i za 2 tyg pobrac tez autmatycznie zarobki z konta ND . Najlepieje testowac paczkami po 100-200 domen;) systematycznosc jest lepsza od pracy z doskoku....

Share this post


Link to post
Share on other sites
recznym szukaniu??? -_-

prosty skrypt w php wyneruje Ci liste pomylek w domenie

 

mi szkoda na reczne analizy, wiec w pliku txt zapisuje liste domen do wygenerowania literowek,

zapuszczam generator, pobieram dla nich alexe, sprawdzam stan domeny - to wszystko automatycznie.

Zrozum, nie kazdy domainer jest programistą. Każdy orze jak może.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg
recznym szukaniu??? :)

prosty skrypt w php wyneruje Ci liste pomylek w domenie

Nie wiem czemu, ale takie szukanie "po mojemu" mnie kręci. -_-

Edited by smg

Share this post


Link to post
Share on other sites

tez aż tak zautomatyzowany nie jestem jak networker, ale oczywiście generowanie typowych pomyłek i sprawdzanie alexy ręcznie raczej odpada,

poza tym nazwa nazwie nie równa i można nie raz znaleźć ciekawe pomyłki nie tylko trzymając się podstawowych schematów jak brak litery przestawienie itp..

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×