Jump to content
thomaso

Grono.net na skraju bankructwa - wierzyciel składa wniosek o upadłość

Recommended Posts

http://webhosting.pl/Jeden.z.pierwszych.po...estanie.istniec

 

Już jutro, tj. w poniedziałek 7.09.2009, sąd w Warszawie może podjąć decyzję dotyczącą przyszłych losów pierwszego polskiego serwisu społecznościowego - Grono.net. Wniosek o upadłość złożył Aleksander Kierski, jeden z obecnych wierzycieli witryny.

 

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wniosek o upadłość został złożony już w lipcu i dotyczy kwoty 800 tys. złotych, które Grono.net jest dłużne z tytułu umów najmu. Jednak - według opinii Radosława Drozda, który w tej sprawie reprezentuje Kierskiego - suma wszystkich wierzytelności serwisu może obecnie przekraczać nawet 1,5 miliona złotych.

 

Jeśli upadnie Grono.net to padnie pewnie też jeden z mitów Internetu, że "portale społecznościowe to świetny biznes" (bo raczej tylko te największe i z dobrym planem zarabiania, którego Grono.net nie miało), no i na pewno będzie to spory cios dla użytkowników portalu.

 

Choć z drugiej strony może być to znowu reklama, teraz to warto chyba już wierzyć tylko w fakty dokonane. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie prawa rynku. Pojawili się konkurenci i dokonała się naturalna selekcja. Ja słyszałem coś o grono.net ale nigdy tego nie widziałem nawet..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie prawa rynku. Pojawili się konkurenci i dokonała się naturalna selekcja. Ja słyszałem coś o grono.net ale nigdy tego nie widziałem nawet..

 

no widzisz.. a ja zaczalem i skonczylem swoja przygode z portalami spolecznosciowymi wlasnie na grono.net (mam nawet bardzo niski czterocyfrowy numer ;-)

szkoda by bylo gdyby sie to rozsypalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja słyszałem coś o grono.net ale nigdy tego nie widziałem nawet..

Ja wszedłem tam pierwszy raz przed chwilą pod wpływem tego wątku i gdy trafiłem na wielki pop-up z jakąś Chinką czy Japonką, który nie chciał się zamknąć, to wyszedłem.

Zdążyłem wcześniej dojrzeć tylko napis "Twoje szkoły" i skojarzyłem jaki inny serwis mógł im zaszkodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg. mnie Grono.net to fajny pomysl, ale stal sie zbyt elitarny. Userzy dostajac juz tam konto niechetnie zapraszali nowych i stad ta znikoma liczba. Gdyby wprowadzono otwarta rejestracje, to NK nie miala by sensu istnienia. Po prostu - kiepski marketing spowodowal to, co bylo nieuniknione. Jakos nie zaluje ich, bo snobizmu nie trawie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no widzisz.. a ja zaczalem i skonczylem swoja przygode z portalami spolecznosciowymi wlasnie na grono.net (mam nawet bardzo niski czterocyfrowy numer ;-)

szkoda by bylo gdyby sie to rozsypalo...

 

Dla mnie to też chyba jedyny 'portal społecznościowy' w którym naprawdę uczestniczyłem. Dołączyłem w maju 2004, ale od paru lat konta używam już tylko do zajrzenia raz na miesiąc czy coś ciekawego ktoś napisał w 'moich' gronach. Niby coś tam się dzieje cały czas, ale moim zdaniem przekombinowali, szczególnie z tymi szkołami (to już dodali w okresie w którym kończyłem aktywne korzystanie z grona). Generalnie owszem, szkoda grona, ale raz że sami od początku działali chaotycznie, a dwa, to przecież nikt tego nie zamknie, co najwyżej ktoś przejmie albo kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaproszeń to już spory czas nie ma, teraz normalnie rejestrujesz się i konto założone:

 

http://grono.net/pub/join/register/

Gdy bylo glosno o tej stronie, to akurat byly jeszcze zaproszenia, ktore w dodatku trudno bylo zdobyc, nie majac nikogo znajomego tam zarejestriowanego (przypominam, ze dopiero od ok 2-3 lat mamy bum na "posiadanie neta"). 

 

 

 

 

 

Sam zatem widzisz, ze mieli beznadziejny marketing, skoro nawet tego nie wiedzialem, ze zniesiono te zaproszenia :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli uważasz, pb że na grono.net przekombinowali to nie widziałeś epuls.pl (też jedna ze starszych społecznościówek, choć niżej stargetowana wiekowo), przyznam, że to akurat był pierwszy taki portal, w którym się zarejestrowałem (choć bardzo szybko wydał mi się zbyt infantylny). Drugie było właśnie grono. Co do epuls.pl:

 

http://alexa.com/siteinfo/epuls.pl

 

Tu nawet widać na Alexie jak się chyli ku nieuchronnej upadłości finansowej. :(

 

EDIT: http://antyweb.pl/nowa-piosenka-o-epuls-pl-chyba-nie-pomoze/

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sobie dalem spokoj z gronem od kiedy wprowadzili "gronowladnych", ze mozna bylo sobie za smsa kupic jakas tam opcje admina... wtedy zrezygnowalem z tego serwisu a tez bylem chyba od 2004 albo wczesniej... nie pamietam kiedy to powstalo.

A pomysl z zaproszeniami byl dobry, wlasnie dzieki temu grono sie wybilo, jednak powinni byli wczesniej z tego zrezygnowac.

Po wykresach fotki.pl widac ze tez kiepsko z nimi, ciekawe czy to wina naszej klasy czy poprostu spadku zainteresowania serwisami spolecznosciowymi?

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem przez rok wwwgrono.net, która charakteryzowała się śladowym ruchem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po wykresach fotki.pl widac ze tez kiepsko z nimi, ciekawe czy to wina naszej klasy czy poprostu spadku zainteresowania serwisami spolecznosciowymi?

 

może po prostu użytkownicy wyrośli z tego, albo ktoś gdzieś z czymś przesadził

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskie serwisy społecznościowe będą systematycznie tracic coraz więcej ruchu na rzecz tych zagranicznych, takich jak Facebook, czy Myspace. Widac to na przykładzie Grona, Fotki, czy nawet Naszej Klasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pewno nie świadczy to źle o serwisach internetowych, tylko pokazuje, że tak samo jak można szybko odnieść duży sukces, tak samo szybko można upaść, serwisy internetowe obarczone są dużo większym ryzykiem prowadzenia działalności gospodarczej niż standardowe biznesy,

 

nasuwa się też wniosek, że śmiało można atakować liderów na rynku internetowym, jeżeli tylko ma się dobry pomysł na konkurowanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
nasuwa się też wniosek, że śmiało można atakować liderów na rynku internetowym, jeżeli tylko ma się dobry pomysł na konkurowanie

 

wystarczy spojrzeć jak Google połknęło Yahoo, MSN, i inne przystwaki :)

a jeszcze pare lat temu wydawało się że są nie do ruszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taaaa... kiedys, tak jak dzisiaj Google, AltaVista tez byla pionierem... i co? dzisiaj malo kto wie, co to wogole bylo :) kiedys i na Google przyjdzie czas, tym bardziej, ze MS ma chrapke na ten rynek, a jak MS zabierze sie za zdobywanie jakiegos rynku, to max dekada-dwie i zdobedzie spory udzial w rynku :P Przypomnij sobie np. IE vs Netscape Navigator :P Podobnie na rynku serwerow, gdzie MS zwieksza z roku na rok udzial w rynku... Podobnie wykonczyl producentow np. kompilatorow (pokonal nawet niezniszczalnego Borlanda), wykosil z rynku rewelacyjne (nawet na dzisiejsze czasy) pakiety biurowe jak Lotus SmartSuite (Lotus, IBM) i WordPerfect Office (Borland, Novell, Corel)... Apple, to tez posrednio MS, tylko malo kto o tym wie... Podobnie "otwarty" XEN, ktorego wlascicielem jest (posrednio przez Citrix) MS, dzieki czemu na rynku wirtualizacji MS ma spory udzial... Przykladow mozna mnozyc.

 

Nie lekcewazylbym MS, bo mimo wszystko, nawet najwieksze tuzy polegly (pomimo rewelacyjnych, w porownaniu z MS, produktami)

 

Coraz popularniejsze produkty wokol Live.com tez beda miec wplyw na popularnosc Bing.com Nie zmieni tego "rewelacyjny Wave".

Nie zmieni tego nawet nowy OS od Google (nomen omen, kolejna dystrybucja Linuksa, czyli nic nowego).

 

Itd Itd...

 

PS. Wspomne rewelacyjny OS/2 przy ktorym nawet dzisiaj linuksy i xp moga lizac buty IBM... i co? i rzadzi mimo wszystko MS :P

PPS. Wystarczy, ze MS zacznie placic serwisom wiecej niz Google za reklamy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaaa... kiedys, tak jak dzisiaj Google, AltaVista tez byla pionierem... i co? dzisiaj malo kto wie, co to wogole bylo :)

 

Nie wspominając o Lycos, który zamknął podwoje, czy GeoCities

 

Nie lekcewazylbym MS, bo mimo wszystko, nawet najwieksze tuzy polegly (pomimo rewelacyjnych, w porownaniu z MS, produktami)

No własnie, będzie sieciowy office, ciekawe czy wykosi Zoho.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×