Jump to content
Sign in to follow this  
Index

Dobre darmowe statystyki

Recommended Posts

Jakie statystyki polecilibyście? Głównie chodzi o raporty z wejść poprzez wyszukiwarki.

G. Anal. nie wchodzi w grę. :/

Edited by Index

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja na stronach umieszczam stat24.com i jestem zadowolony.

od jakiegoś czasu korzystając z tych statystyk wyskakuje na stronie gdzie wkleiliśmy kod statystyk pop-up, w którym często 'x' nie działa

Share this post


Link to post
Share on other sites
od jakiegoś czasu korzystając z tych statystyk wyskakuje na stronie gdzie wkleiliśmy kod statystyk pop-up, w którym często 'x' nie działa

 

Potwierdzam. Ja przez te pop-up'y zrezygnowałem z ich usług i obecnie korzystam z GA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czemu nie Google Analytics?

Bo o niektórych rzeczach nie powinno się mówić nawet Google. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

histats.com (korzystam od 3 lat jako dodatkowy skrypt do GA i stat4u i są ok)

stat4u.pl

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stat4u strasznie zawyża statystyki, można to łatwo sprawdzić ja np wrzuciłem kod na strone na której nie było w ogóle ruchu, odświeżyłem strone kilkanaście razy i wyskoczyło kilkanaście wejść, podczas gdy faktycznie tylko ja byłem na stronie. A co do stat24.com to mi te pop-upy nie wyskakują a trochę czasu mam już to zainstalowane na stronach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stat4u strasznie zawyża statystyki, można to łatwo sprawdzić ja np wrzuciłem kod na strone na której nie było w ogóle ruchu, odświeżyłem strone kilkanaście razy i wyskoczyło kilkanaście wejść, podczas gdy faktycznie tylko ja byłem na stronie. A co do stat24.com to mi te pop-upy nie wyskakują a trochę czasu mam już to zainstalowane na stronach.

 

wyskakują wyskakują tylko pewno Adblocka albo blokadę wyskakujących okienek masz. Ewentualnie korzystasz z płatnych statystyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wyskakują wyskakują tylko pewno Adblocka albo blokadę wyskakujących okienek masz. Ewentualnie korzystasz z płatnych statystyk.

 

Ja tego pop-up'a u siebie nie widziałem choć z Adblocka, ani podobnego oprogramowania nie korzystam, dostawałem zgłoszenia od użytkowników strony o "problemie z wyłączeniem reklamy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie do tej pory wyskakuje, być może w Firefoxie masz włączone blokowanie wyskakujących okienek? :(

 

Np. sprawdziłem teraz i nie jest to już tylko jeden po-pup ale pop-up reklamowy + okienko z ankietą...

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie do tej pory wyskakuje, być może w Firefoxie masz włączone blokowanie wyskakujących okienek? :(

 

Np. sprawdziłem teraz i nie jest to już tylko jeden po-pup ale pop-up reklamowy + okienko z ankietą...

 

Właśnie nie, bo na innych stronach często widzę te pop-up'y.

Share this post


Link to post
Share on other sites
piwik.org

a już myślałem że zabłysnę piwikiem, a tu xsawery mnie uprzedził ;P

 

a na poważnie - piwik to chyba najlepsze rozwiązanie jeśli już koniecznie trzeba wykluczyć ga, które dla mnie osobiście jest mimo wszystko bezkonkurencyjne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też generalnie używam GA. Nie ma chyba nic lepszego w sieci. Śledzenie konwersji jest doskonałe. I generalnie bardzo dobrze działają te staty (nie ma raczej przekłamań). Jeśli chodzi o wspomnianą przez mnie konwersję, to sprawdzałem równolegle innymi narzędziami i wyniki były identyczne. Więc można im spokojnie ufać. Tyle, że to Google i wszystko o nas wie. Choć nie popadałbym w paranoję. I tak można śledzić każdy nasz ruch w sieci nawet bez GA :D

 

piwik jako zastępstwo GA to chyba optymalne rozwiązanie. I np. do śledzenia zaplecza pozycjonerskiego sprawdzi się doskonale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stat4u strasznie zawyża statystyki, można to łatwo sprawdzić ja np wrzuciłem kod na strone na której nie było w ogóle ruchu, odświeżyłem strone kilkanaście razy i wyskoczyło kilkanaście wejść, podczas gdy faktycznie tylko ja byłem na stronie. A co do stat24.com to mi te pop-upy nie wyskakują a trochę czasu mam już to zainstalowane na stronach.

 

 

miałeś kilkanaście wyświetleń , a uu na pewno nie było kilkanaście . ja używam i pokazuje dokładnie , np. na stronie której nic jeszcze nie robię jest 1-3 użytkowników uu na dzień a niekiedy 0 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako kolejny polecam Google Analytics. Jest pewność że nie wywiną numeru, że jakieś reklamy na stronie się pojawiają. Dużo możliwości i dobra kompatybilność z innymi narzędziami wujka Googla (np. AdWrods). Do tego generuje świetne raporty w .pdf.

 

Pozdrawiam

Magnes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam stat.pl/stat24.com itp - zapuszczaja swoje, caloekranowe nachalne reklamy.

Nie polecam G. Analytics - strasznie zamulaja strone (podobne dzialanie do innego syfu - gemiusa). Wolno sie wczytuja, przez co niektore strony "stoja", az wykona sie skrypt (osobiscie wywalilem to do /dev/null, znajomi tez AdBlockiem to blokuja)

 

Czasem uzywam stat4u.pl - jedyny sensowny i niemulacy.

 

Najlepsze sa jednak staty z serwera... Nawet najzwyklejsze logi Apache + kilka skryptow w sh/perl/php i nic wiecej nie potrzeba

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×