Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

No nie żartuj nawet sobie tak, bo jeśli te pieniądze ze sprzedaży można by przeznaczyć tylko na nowe domeny to by była nindża roku. :P

 

Mocno przekoloryzowana wizja, oby nie prawdziwa.

 

Ewentualnie taka droga: sprzedajemy domenę, kupujemy lepszą i ją wysysamy do innego registra. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że raczej przy wypłacie środków będzie jakiś dodatkowy papier do podpisania przesłany ekspresową, tradycyjną drogą pocztową. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy...

 

Czy domeny rejestrowane w promocjach i wystawione na giełdę oraz sprzedane też należałoby przedłużyć. Po co jest ta minimalna kwota 100 złotych?

 

Edit:

Trzeba przyznać - tabela domen błyskawicznie się rozrasta, było 2 strony, teraz już 5!

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy...

 

Czy domeny rejestrowane w promocjach i wystawione na giełdę oraz sprzedane też należałoby przedłużyć. Po co jest ta minimalna kwota 100 złotych?

 

Edit:

Trzeba przyznać - tabela domen błyskawicznie się rozrasta, było 2 strony, teraz już 5!

 

Przy ofercie jest info czy dana domena jest rejestrowana w promocji, można się więc domyślać że ten obowiązek spada na kupującego.

Natomiast ciekaw jestem czy ktoś z was już próbował zarejestrować świeżo zarejestrowane domeny – wziąłem kilka w „promocji” po 9,90 i nie mogę wystawić, bo mi wyskakuje to co napisałem w drugim poście. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy ofercie jest info czy dana domena jest rejestrowana w promocji, można się więc domyślać że ten obowiązek spada na kupującego.

Natomiast ciekaw jestem czy ktoś z was już próbował zarejestrować świeżo zarejestrowane domeny – wziąłem kilka w „promocji” po 9,90 i nie mogę wystawić, bo mi wyskakuje to co napisałem w drugim poście. :P

Czyli co?:

1. kup Pan domenę - w promocji,

2. sprzedaj Pan domenę

3. ale najpierw ją Pan przedłuż za 122 zł

 

:P

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że raczej przy wypłacie środków będzie jakiś dodatkowy papier do podpisania przesłany ekspresową, tradycyjną drogą pocztową. :P

 

 

i przekaz pocztowy do odebrania na poczcie;))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy...

 

Czy domeny rejestrowane w promocjach i wystawione na giełdę oraz sprzedane też należałoby przedłużyć. Po co jest ta minimalna kwota 100 złotych?

 

Edit:

Trzeba przyznać - tabela domen błyskawicznie się rozrasta, było 2 strony, teraz już 5!

 

 

mylisz sie;) jest 16 stron po 100 domen :P czyli 1600, moga spokojnie dojsc do ilosci na AM, jeszcze przed MD 2009.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mylisz sie;) jest 16 stron po 100 domen :P czyli 1600, moga spokojnie dojsc do ilosci na AM, jeszcze przed MD 2009.

 

Może z automatu wystawiają wszystkim klientom domeny na sprzedaż :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
mylisz sie;) jest 16 stron po 100 domen :P czyli 1600, moga spokojnie dojsc do ilosci na AM, jeszcze przed MD 2009.

 

Tyle, że jakości domen na AM i w Netarcie to nawet nie można porównywać, oczywiście tych w wysokim pułapie cenowym.

 

Przykład:

 

rolportal.pl 25000 zł

sen.pl 25000 zł

telekreator.pl 25000 zł

 

Trzy domeny o tym samym potencjale, jedna pod drugą na liście, prawie jak trojaczki. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że jakości domen na AM i w Netarcie to nawet nie można porównywać, oczywiście tych w wysokim pułapie cenowym.

 

Przykład:

 

rolportal.pl 25000 zł

sen.pl 25000 zł

telekreator.pl 25000 zł

 

Trzy domeny o tym samym potencjale jedna pod drugą na liście prawie jak bliźniaki. :P

 

Tyle, że targetem dla tych cen maja być enduserzy

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, z tymi end userami to trochę racja, ale i tak "niektóre" ceny są mocno przeszacowane nawet jak dla end userów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że jakości domen na AM i w Netarcie to nawet nie można porównywać, oczywiście tych w wysokim pułapie cenowym.

 

Przykład:

 

rolportal.pl 25000 zł

sen.pl 25000 zł

telekreator.pl 25000 zł

 

Trzy domeny o tym samym potencjale, jedna pod drugą na liście, prawie jak trojaczki. :P

 

wg mnie ceny to nie problem, pewnie na AM tez byly inne ceny.

Czlowiek raz wystawi nie sprzeda, drugi raz obnizy,...potem bedzie sie cieszyl ze pojdzie za kilka stowek, lub ze wogole ktos chce negocjowac cene. Jak ustawi odpowiednie KT to sprzeda od reki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, czas pokaże jak będzie, ale przydałoby się jakieś ostatnio sprzedane czy coś, żeby chociaż było widać, że ktoś kupuje i sprzedaje, a nie że to tylko darmowa promocja dla wtórnego rynku domen. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekam na odpowiedz HOME, jaka gielde oni wymysla;)

 

Analizując strategię home.pl to nie sądzę, by prędko uruchomili giełdę. Powiedziałbym nawet, że gdyby ktoś przed premierą giełdy NetArtu spytał, który z dużych registrarów najszybciej uruchomi swoją giełdę - postawiłbym na... Az.pl, tym bardziej, iż Pani dyrektor bywa tu oficjalnie. Uruchomili blog poświęcony domenom.. Dziwi mnie, że skostniały biurokratycznie NetArt zrobił ten pierwszy krok.. :P

 

Wracając do NetArtu - to mam nadzieję, że stratedzy z tej firmy uważnie przejrzą ten wątek - dzięki niemu zaoszczędzą na kosztowne badania rynkowe, i testy :P

 

Seles wspominał o integracji wszystkich giełd - tak to będzie przydatne narzędzie, pod warunkiem, że powstanie jako start-up, a nie jako prozumienie największych graczy (dmuchać na zimne z monoploem :P)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa Wam ta giełda? ja cały czas dostaję:

"Chwilowy brak dostępu do podanej strony

Błąd 500 - błąd wewnętrzny serwera"

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Działa Wam ta giełda? ja cały czas dostaję:

"Chwilowy brak dostępu do podanej strony

Błąd 500 - błąd wewnętrzny serwera"

a.

 

Ja nawet do panela nie mogę się zalogować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale nie zdziwi mnie jeśli ten pomysł przyczyni się do ... zwiększenia liczby opcji na własne domeny.

 

Nie chce mi się teraz analizować wszystkich dostępnych giełd domen a tym bardziej ich regulaminów ( choć niektóre są bardzo ogólnikowe ) ale o ile się nie mylę, to można trzymać domeny w nazwa.pl i wystawiać je na ich giełdzie co nie powinno przeszkadzać w jednoczesnym wystawieniu domen na NDX , Sedo, Aftermarket, PPD oraz innych.

 

Jeśli ktoś będzie utrzymywał większą ilość domen w NetArt i nie sprzeda ich tam, to zamiast przedłużać każdą w cenie 100 zł netto, będzie wolał wykupić opcje u innego rejestratora aby po kilkunastu dniach dokonać bezpłatnego transfer ponownie do NetArt.

XX PLN oszczędności na jednej domenie rocznie dla wielu to całkiem dużo.

 

A to by oznaczało, że NetArt i tak nie zarobi na przedłużeniach tych, którzy mają więcej domen i zdecydują się na ich giełdową ofertę.

A jeśli wprowadzą opłaty za wystawienie domen na giełdę, to poprawią humor konkurentom.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle, że targetem dla tych cen maja być enduserzy

Mi to akurat na rękę, bo ja mam rzadko generyki, a częściej gotowe nazwy dla firm, na portale, serwisy, itd. z własnej bazy i od copywriterów, z jakimi współpracuję. Tacy enduserzy na tacy :P to dla mnie lepiej, bo ja mam domeny raczej dla nich, dla kogoś kto nie ma pomysłu na nazwe dla firmy, na portal, itd.

Mysle czy nie wrzucić troche swoich domen, wlasnie czytam regulamin.

Teraz też nie moge sie dostać na gieldę, ale jak przeglądałem to co było, to niektóre domeny i ich ceny powalają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nadal napis Oferta sprzedaży domeny 0n.pl

 

jest mniejszy nim kursor (na laptopie 15'4)

 

Tak jeszcze robiąc OT, nie gubiąc poruszonego wątku:

 

http://ppd.pl/svg.pl - Czy teraz jest wystarczająco czytelna prezentacja oferty/aukcji? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś coś kupi to niech napisze ile to trwało. :P

 

Miałem małą przygodę z netartem i raczej tam nic nie kupię, bo się boję, że mi później zabraknie papieru w drukarce żeby to wytransferować.

 

Ale wbrew sobie myślę, że ta giełda ma dużą szansę dzięki marketingowi, bo reszta go olewa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasa w momencie zakończenia sprzedaży trafia do sprzedającego który może wypełnić formularz zwrotu lub wykorzystać ją inaczej, także pod tym względem spoko.

 

W Home.pl za szybko bym się "giełdy" nie spodziewał - nie każdy ruch największych graczy musi być od razu kopiowany ;-)

 

Ceny, no cóż - ceny zawsze kreują sprzedający ale faktycznie wrażenie jakościowo-cenowe jak na razie = Allegro, czyli dużo krzaków o zawyżonych cenach i raz na czas jakaś "perełka" ale też cena konkret.

 

Domainerzy tam raczej się domenami nie powymieniają ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×