Jump to content
hsqva

Netart otwiera giełdę domen

Recommended Posts

zauwazyłem dziś, ze zmieniła się strona parkingowa, jeśli domena jest zaparkowana w Netarcie. Aktualnie wygląda ona tak: http://księgarnia.pl/

 

Ta.. a po 4 sekundach lądujesz na stronie głównej nazwa.pl i nawet nie zdąży się przeczytać informacji na stronie.. Co za crap...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 17.12.2009 r. zostały udostępnione m.in. następujące funkcjonalności:

 

* eksport listy domen z Panelu Klienta NetArt do pliku .csv,

* dodawanie ofert sprzedaży domen do kategorii tematycznych,

* możliwość anulowania transakcji, jeżeli kupujący nie nadesłał w wymaganym terminie odpowiednich dokumentów,

* możliwość zdefiniowania minimalnej ceny domeny, poniżej której system automatycznie odrzuca oferty zakupu domeny,

* usprawnienie procesu negocjacji kwoty sprzedaży domeny (Klienci składający ofertę zakupu będą zobligowani do podania kwoty, za jaką są gotowi nabyć domenę oraz do zabezpieczenia środków na poczet transakcji).

 

(...)

 

W celu urealnienia cen niektórych domen wprowadziliśmy także opłatę za publikację oferty sprzedaży domen wycenianych na kwotę wyższą niż 10 tys. zł. Opłata wynosi 0,1% wyceny domeny i jest jednorazowa, co zapewni możliwość publikacji oferty sprzedaży domeny do momentu wycofania przez Państwa publikacji oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W celu urealnienia cen niektórych domen wprowadziliśmy także opłatę za publikację oferty sprzedaży domen wycenianych na kwotę wyższą niż 10 tys. zł. Opłata wynosi 0,1% wyceny domeny i jest jednorazowa, co zapewni możliwość publikacji oferty sprzedaży domeny do momentu wycofania przez Państwa publikacji oferty.

 

Wreszcie poszli po rozum do głowy. Jak ktoś chce sobie robić reklamę i być na samej górze z nindżą za kilka milionów zł, to niech zapłaci za to jak za reklamę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
W celu urealnienia cen niektórych domen wprowadziliśmy także opłatę za publikację oferty sprzedaży domen wycenianych na kwotę wyższą niż 10 tys. zł. Opłata wynosi 0,1% wyceny domeny i jest jednorazowa, co zapewni możliwość publikacji oferty sprzedaży domeny do momentu wycofania przez Państwa publikacji oferty.

 

Wreszcie poszli po rozum do głowy. Jak ktoś chce sobie robić reklamę i być na samej górze z nindżą za kilka milionów zł, to niech zapłaci za to jak za reklamę!

 

Po pierwsze: fajnie, że nazwa.pl wprowadza nowe funkcjonalności, jednak na razie nie będę korzystał z ich usług, bo nie poprawili podstawowej rzeczy - uciążliwej papierkowej roboty.

Po drugie myślę, że wprowadzenie opłat od wystawienia domeny wycenianej na więcej niż 10 tys. wcale nie spowoduje zamierzonego urealnienia cen. No może trochę będzie to widoczne - wszystkie nindże będą teraz po 10 tys., ewentualnie 9900.

Po trzecie: ostatnio usunięto moim zdaniem jeden z najlepszych sposobów na urealnienie cen - listę ostatnio sprzedanych domen. Link do niej był ukryty, co moim zdaniem wskazuje na kilka rzeczy:

- nazwa zauważyła problem nierealnych cen, ale publikowanie listy ostatnio sprzedanych w połączeniu z kosmicznymi cenami oferowanych na giełdzie domen byłoby na razie jej nie na rękę

- nazwa wstydzi się ją na razie publikować, bo tych sprzedaży było dotąd niewiele, a tylko kilka na kwotę x.xxx

 

Moim zdaniem, aby ta giełda stała się bardziej wiarygodna potrzebnych jest kilka posunięć, a jednym z nich jest właśnie jawna lista ostatnio sprzedanych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł wprowadzenia opłat za wystawienie domen z ceną powyżej 10k PLN uważam za całkiem ciekawy. Lepsza nindża za 10k niż za milion <_<

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekazanie środków do depozytu możesz wykonać za pomocą jednej z poniższych form płatności

 

to znaczy że mam zapłacić depozyt za próbę negocjacji ceny domeny??

pogięło ich?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, zastanawiałem się dlaczego przy starcie giełdy nazwy większość (wszystkie?) z wystawionych domen miały abonenta MassMedia.pl Sp. z o.o. w organizacji. Myślałem że to jakaś firma która może betatestowała im tę giełdę i dlatego mieli te domeny wystawione już na starcie. Dopier dziś przypadkiem wpadłem na to, że massmedia.pl, podobnie jak komorka.pl i parę innych, jeszcze niedawno miały tego samego abonenta co netart.pl i nazwa.pl...

Nie trzeba wiele wysiłku, żeby sprawdzić, że jedynym udziałowcem massmedia.pl sp. z o.o. jest Pan Piotr Nowak, który jest de facto właścicielem NetArtu, pracuje też w wielu zarządach spółek "Grupy" i jest oczywiście również ich udziałowcem. Natomiast Pan Robert Orliński, który jest prezesem massmedia.pl sp. z o.o., w 2008 został powołany do rady nadzorczej NETART S.A.

 

Do wyszukania tych informacji sprowokował mnie artykuł w Dzienniku Internautów..

http://di.com.pl/news/32309,8.html

 

Moim zdaniem NetArt nie ma się czego wstydzić, że postanowili inwestować w domeny internetowe. To również normalne, że powołali do tego celu osobną spółkę. Z podobnego rozwiązania korzysta wielu innych międzynarodowych registrarów - np. EuroDNS. Szkodzą sobie natomiast moim zdaniem wypierając się tego oczywistego faktu, który bardzo łatwo zweryfikować. massmedia.pl sp. z o.o. jest powiązana z Grupą NetArt, więc po co zaprzeczać.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie trzeba wiele wysiłku, żeby sprawdzić, że jedynym udziałowcem massmedia.pl sp. z o.o. jest Pan Piotr Nowak, który jest de facto właścicielem NetArtu, pracuje też w wielu zarządach spółek "Grupy" i jest oczywiście również ich udziałowcem. Natomiast Pan Robert Orliński, który jest prezesem massmedia.pl sp. z o.o., w 2008 został powołany do rady nadzorczej NETART S.A.

 

Do wyszukania tych informacji sprowokował mnie artykuł w Dzienniku Internautów..

http://di.com.pl/news/32309,8.html

 

Wow, linkowali do mojego wpisu, ciekawe kiedy przyjdzie pozew. ;-) Ale z tym „wcześniejszy o niemal dwa lata” to się z deka przejęzyczyli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wow, linkowali do mojego wpisu, ciekawe kiedy przyjdzie pozew. ;-) Ale z tym „wcześniejszy o niemal dwa lata” to się z deka przejęzyczyli. :)

Jak MassMedia by sprzedawała domeny z nazwiskami za np 250 zł, to może ludzie by kupowali, ale za 2000 to wątpię, aby coś się im sprzedało poza może paroma najpopularniejszymi nazwiskami. A ktoś z was kupił jakies nazwisko na giełdzie NetArt? Ja czekam, aż jedno nazwisko kogoś ze znajomych spadnie za rok, jak sobie MassMedia odpuści tę całą bezsensowną zabawę. jak nie spadnie, trudno, nic wielkiego się nie stanie. Za 2 stówy pewnie bym kupił, ale teraz chcą irracjonalną sumę 5000 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na domeny z nazwiskami przyjdzie czas :). I nie bedzie to zbytnio zadziwjające jak schodzic beda po 5K. Wg mnie lepiej inwestowac w nazwiska niz 3 literowki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na domeny z nazwiskami przyjdzie czas :). I nie bedzie to zbytnio zadziwjające jak schodzic beda po 5K. Wg mnie lepiej inwestowac w nazwiska niz 3 literowki.

Czekam jak na zbawienie by te słowa okazały się faktem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak MassMedia by sprzedawała domeny z nazwiskami za np 250 zł, to może ludzie by kupowali, ale za 2000 to wątpię, aby coś się im sprzedało poza może paroma najpopularniejszymi nazwiskami. A ktoś z was kupił jakies nazwisko na giełdzie NetArt? Ja czekam, aż jedno nazwisko kogoś ze znajomych spadnie za rok, jak sobie MassMedia odpuści tę całą bezsensowną zabawę. jak nie spadnie, trudno, nic wielkiego się nie stanie. Za 2 stówy pewnie bym kupił, ale teraz chcą irracjonalną sumę 5000 zł.

 

Mysle, ze nie chodzilo im o sprzedawanie tychze domen z nazwiskami, tylko naglosnienie sprawy. Przypomnijmy sobie, iz o tym fakcie, ze w nazwa.pl mozna kupic swoje nazwisko za xxxx bylo w mediach glosno. Ludzie rzucili sie do sprawdzania w nazwa.pl a pozniej na rejestrowanie swoich nazwisk, ktore byly jeszcze wolne, a jesli byly zajete, to brano .eu w jakiejs promocji za 0zl. A ze ktos kupil za 3tys, to juz dodatkowy zysk NetArtu.

 

Przy okazji Nazwa miala darmowa reklame w mediach. Ze nie chcieli przyznawac sie o powiazaniach, bylo prawdopodobnie podyktowane powyzszym, o czym napisalem. Z punktu marketingowego posuniecie genialne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda giełdą, ale jak się wyszukuje domenę w nazwa.pl, a domena jest zarejestrowana w NetArt, ale nie wystawiona na giełdzie, to pojawia się taka możliwość: skontaktuj się z właścicielem ». Muszę przyznać, że przydatna funkcjonalność.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
taka możliwość: skontaktuj się z właścicielem ». Muszę przyznać, że przydatna funkcjonalność.

 

Być może i przydatna ale patrząc od drugiej strony czyli abonenta domeny w netart - nie ma możliwości skontaktowania się z "kontaktującym się" - jedyna możliwość to wystawienie domeny na giełdę co nie w każdym przypadku jest realne i opłacalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może i przydatna ale patrząc od drugiej strony czyli abonenta domeny w netart - nie ma możliwości skontaktowania się z "kontaktującym się" - jedyna możliwość to wystawienie domeny na giełdę co nie w każdym przypadku jest realne i opłacalne.

No tak - jeśli to jedyna możliwość, to mamy bardzo ograniczone możliwości dialogu (bliskie zero). Chociaż lepsza taka możliwość niż żadna..

 

Ciekawe ile osób korzystających z wyszukiwarki wolnych domen na nazwa.pl korzysta z możliwości "kontaktu z właścicielem domeny".

 

Dobrze też, że NetArt używa sformułowania "skontaktuj się z właścicielem" a nie np. "skontaktuj się z abonentem" :rolleyes: Traktowanie właścicieli domen jak właścicieli jest oczywiście jak najbardziej logiczne, czy wręcz oczywiste, no ale jak wiemy - nie dla wszystkich.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może i przydatna ale patrząc od drugiej strony czyli abonenta domeny w netart - nie ma możliwości skontaktowania się z "kontaktującym się" - jedyna możliwość to wystawienie domeny na giełdę co nie w każdym przypadku jest realne i opłacalne.

 

No właśnie, wie ktoś dlaczego netart przyjął taka politykę, zrobili to celowo czy ktoś tego nie przemyslał ? Wydaje mi się, że gdyby był normalny kontakt to byłoby o wiele więcej sprzedaży. No i kolejne utrudnienie, że trzeba się najpierw zalogować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×