Jump to content
Sign in to follow this  
Domeny_Wroclaw

Wygasanie domen

Recommended Posts

Kiedy nastąpiła zmiana okresu wygasania domen?

Dla przykładu:

DOMAIN: petroniusz.pl is undergoing verification

 

created: 2007.09.10 20:44:37

last modified: 2007.09.10 20:44:37

expiration date: 2009.10.03 20:44:37

no option

 

Chyba powinna wygasać 25... ?

Pozdrawiam

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana jest tymczasowa i jest związana z przejściem na nowy EPP w dniach 25-28.09, ma zapobiec sytuacjom gdy domena wygaśnie w czasie nieaktywności systemu. W październiku wszystko wróci do normy. Wygląda na to że faktycznie NASK nie udostępnił publicznie zakresu i czasu trwania zmian, ale w każdym razie nie ma co się martwić. W skrócie: rezerwacje, testy, wygasające domeny są przedłużone tak, by 'przeskoczyły' czas zmiany nienaruszone, natomiast dla domen zarejestrowanych będzie dodany 7-dniowy okres 'expired' w którym domena nadal będzie aktywna (nie będzie usunięta ze strefy) mimo że wygasła. Wszystkie te zmiany są przejściowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tą informacją popsułeś mi 3miesiące nadziei, może więcej :)

Chcesz powiedzieć że jeśli domena powinna wejść w stan wygasania 24 września to będzie wygasać 25 dni ????????????

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tą informacją popsułeś mi 3miesiące nadziei, może więcej :)

Chcesz powiedzieć że jeśli domena powinna wejść w stan wygasania 24 września to będzie wygasać 25 dni ????????????

 

Nie mogę ujawniać wewnętrznej dokumentacji NASK, jedyne co powiem to że wszystko jest/będzie widać w whois lub EPP (u partnerów którzy mają prawidłowo funkcjonujący panel). Mam jednak nadzieję że NASK również wyda oficjalny komunikat aby abonenci też wiedzieli co się dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie te zmiany są przejściowe.

 

Czy dobrze rozumiem? Domeny zarejestrowane w "tych dniach" będą ważne dłużej niż rok (o te kilka dni?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy dobrze rozumiem? Domeny zarejestrowane w "tych dniach" będą ważne dłużej niż rok (o te kilka dni?)

 

Nie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu czas w którym domena jest wolna do ponownej rejestracji nie zgadza się z czasem wygaśnięcia pokazanym we whois? Mam na myśli domeny, które zostały z automatu dodane do rezerwacji bo nikt nie dodał do przechwycenia. Zauważyłem, że domena jest wolna czasami po 5 min a czasami po 20 min. Są jakieś widełki tego stanu rzeczy czy nikt nic nie wie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×