Jump to content
korneliusz.com

Pomyłkowa sprzedaż.

Recommended Posts

Czy jeżeli sprzedałem przez pomyłkę domenę za bardzo niską cenę (o wiele niższą niż za nią zapłaciłem) w serwisie afternafket. To mogę się jakoś z transakcji wycofać?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo w serwisie aftermarket nie uzyskałem odpowiedzi, a sprawa jest pilna. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jeżeli sprzedałem przez pomyłkę domenę za bardzo niską cenę (o wiele niższą niż za nią zapłaciłem) w serwisie afternafket. To mogę się jakoś z transakcji wycofać?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo w serwisie aftermarket nie uzyskałem odpowiedzi, a sprawa jest pilna. :P

 

Rozumiem, że nie była to transakcja escrow ??

Ktoś na forum sprzedał 3literki za 100zł a dał 1000zł i umieścił to w dziale sprzedane i nie przeżywał tego.

Jeśli masz podać kod authinfo a tego nie zrobisz to dostaniesz karę i spadnie Ci rating.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie, że domena została od razu opłacona i przeniesiona na konto kupujacego. Kupił ją na dodatek poprzedni właściciel. I nie chce słyszeć o anulowaniu transakcji, gdyż mnie obarcza winą za przechwycenie domeny mimo, że ją kupiłem na aukcji.

 

Cena którą ustaliłem miała być ceną minimalną, umożliwiającą złożenie oferty, a pomyłka nastąpiła prawdopodobnie przez to, że aftermarket zamieniło miejscami "kup teraz" z ceną minimalną.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Załóż opcję, włam się na dropped i skasuj domenę. :P

 

Wg mnie nie ma dobrego sposobu aby to anulować, ale możesz kombinować tak jak ci co sprzedawali samochody po złotówce na allegro – też bronili się omyłkowym wpisaniem kwoty, argumentując że kupujący wiedział że cena była wpisana błędnie i skorzystał z ich błędu, część z nich pewnie się wybroniła. Ale tutaj sąd pewnie uzna że przecież rejestracja domeny to koszt 1,22 zł, wiec o co chodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie, że domena została od razu opłacona i przeniesiona na konto kupujacego. Kupił ją na dodatek poprzedni właściciel. I nie chce słyszeć o anulowaniu transakcji, gdyż mnie obarcza winą za przechwycenie domeny mimo, że ją kupiłem na aukcji.

 

 

uuuu... na to chyba nie ma ratunku, ale próbuj może bezpośrednio w dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped ma kiepskie rozwiązania, uważam, że wystawianie domen, powinno być jeszcze w jakiś sposób potwierdzane przed ostatecznym wystawieniem, coś w stylu: "upewnij się, że wszystkie dane się zgadzają" i m.in. sprawdzamy kwotę kup teraz, kwotę minimalna etc.

A jak widzę w dropped można masowo wystawiać domeny, co prowadzi do pomyłek i ew. sporów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. Nowy nabywca jest juz właścicielem domeny i Dropped.pl nie ma żadnego prawa mu jej odbierać. Chyba, że chce być ciąganym po sądach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Wg prawa niemieckiego taka umowa jest nieważna, w PL powinno być podobnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z transakcji nie można się wycofać - jest ona wiążąca. Natomiast w tym wyjątkowym wypadku mogę zaproponować rekompensatę - proszę o kontakt na PM lub support.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słyszałem, że jest możliwość odstąpienia od takiej umowy.

 

Mam nadzieję, że nie ma - bo to by podważyło sens większości transakcji.

 

Domena nie ma wartości ustalonej i zawsze można powiedzieć, że za nisko wystawiłem.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z transakcji nie można się wycofać - jest ona wiążąca. Natomiast w tym wyjątkowym wypadku mogę zaproponować rekompensatę - proszę o kontakt na PM lub support.

Michał co ty z tymi rekompensatami? Masz za dużo pieniędzy, czy koniecznie chcesz mnie kupić? :P Tu nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o zasady. Dlaczego mam być zmuszony do sprzedaży domeny za cenę, której nie akceptuje?

 

Poza tym to nie pierwszy przypadek. Więc żeby zabezpieczyć się na przyszłość. Potrzebne jest zabezpieczenie o którym pisze domainer.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

I teraz nasuwa się na język, że nie dobrze gdy jest biurokracja, jeszcze gorzej, gdy formalności ograniczone są do minimum.

 

 

Michał, dlaczego w Niemczech taka umowa byłaby nie ważna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisaliśmy o podobnych przypadkach już wcześniej ( bodajże Radek Brewka o czymś podobnym wspominał ).

Nie znam szczegółów ale wg mnie umowa jest prawnie wiążąca i nie wygrasz przed sądem.

 

Polecam DZIAŁ II. Kodeksu Cywilnego ( Art. 661 ZAWARCIE UMOWY )

 

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem i nie wiem czy popełniłem błąd. Myślałem, że włamano mi się na konto i zlikwidowałem wszystkie ceny "kup teraz", żeby to się znowu nie stało. Potwierdzenie sprzedaży nie jest praktycznie, żadną formalnością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dochodziło by do takich sytuacji, gdyby jednak była konieczność potwierdzenia transferu (w mailu). Tu nie chodzi o papiery.

 

Uważam, że z założenia popełniono błąd przekazując domeny we "władanie" AfterMarket przed ich wystawianiem na giełdzie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisaliśmy o podobnych przypadkach już wcześniej ( bodajże Radek Brewka o czymś podobnym wspominał ).

Nie znam szczegółów ale wg mnie umowa jest prawnie wiążąca i nie wygrasz przed sądem.

 

Polecam DZIAŁ II. Kodeksu Cywilnego ( Art. 661 ZAWARCIE UMOWY )

 

Właśnie artykuł na który się powołujesz, mówi zupełnie co innego.

Art. 66. (29) § 1. Oświadczenie drugiej stronie woli zawarcia umowy stanowi ofertę, jeżeli określa istotne postanowienia tej umowy.

§ 2. Jeżeli oferent nie oznaczył w ofercie terminu, w ciągu którego oczekiwać będzie odpowiedzi, oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość przestaje wiązać, gdy nie zostanie przyjęta niezwłocznie; złożona w inny sposób przestaje wiązać z upływem czasu, w którym składający ofertę mógł w zwykłym toku czynności otrzymać odpowiedź wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia.

A transakcja nie została przyjęta, bo niezwłocznie napisałem maila, że to pomyłka.

 

Czyli czekają nas w Dropped papierowe cesje?

Tak na marginesie, czy cesja bez papierowego druku jest w ogóle ważna?

Teoretycznie masz rację, ale wiesz co by to spowodowało?

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
A transakcja nie została przyjęta, bo niezwłocznie napisałem maila, że to pomyłka.

Znasz lepiej szczegóły ale jeśli piszesz, że gość nie odpuści, to licz się z tym, że spotkacie się w sądzie.

 

Poza tym Ty złożyłeś oświadczenie woli w momencie wystawienia jej z ceną "kup teraz" w formularzu serwisu a druga strona czyli nabywca zaakceptowała ją.

Gdybyś podał cenę minimalną a nie 'kup teraz', to sytuacja wyglądałaby inaczej i mógłbyś ją odrzucić.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybyś podał cenę minimalną a nie 'kup teraz', to sytuacja wyglądałaby inaczej i mógłbyś ją odrzucić.

 

Bol z podawaniem ceny "kup teraz". Zawsze jest klopot bo sprzedasz tanio albo odstraszysz potencjalnego kupca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bol z podawaniem ceny "kup teraz". Zawsze jest klopot bo sprzedasz tanio albo odstraszysz potencjalnego kupca.

Podobny 'ból' pojawia się przy wielu transakcjach tylko zastanawiam się po co wystawiać zaniżoną kwotę minimalną skoro nie ma się zamiaru sprzedawać w takiej cenie ?

Żeby sobie poodbijać piłeczkę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co powołujecie się na polskie prawo, skoro Aftermarket nie leży w zasięgu polskiej jurysdykcji. Sytuacja jest skomplikowana, ale trudno wyobrazić sobie anulowanie takiej transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem po co powołujecie się na polskie prawo, skoro Aftermarket nie leży w zasięgu polskiej jurysdykcji. Sytuacja jest skomplikowana, ale trudno wyobrazić sobie anulowanie takiej transakcji.

 

 

Aftermarket nie jest tu strona tak wiec to bez znacznia ze nie jest polskim podmiotem .

Tu ma znaczenie jaki sad jest wlasciwy dla stron lub strony a chyba obie strony transakcji sa z naszego kraju .

za reklama z cerrfura ....A z jakiego my jestesmy kraju :P)?

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×