Jump to content
Sign in to follow this  
gosciu

Gołota vs Adamek

Recommended Posts

Też myślałem, że Andrzejowi lepiej pójdzie w ringu, postawiłem na niego nawet parę złotych. B)

 

Gratulacje oczywiście dla Tomasza Adamka. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
No 100% domainera w domainerze, zamiast podziwiać walkę to on myśli o domenach ;)
Szkoda tylko ze ta strona ledwo dziala w chwili obecnej ;) chyba sobie nie poradzili z obciazeniem B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walkę (a może dwie) wcześniej ktoś latał w spodenkach z domeną *.com.pl, ale nie mogłem dojrzeć konkretnej nazwy tej domeny. Co do samej walki wieczoru to choć stawiałem na Adamka z całego serca życzyłem zwycięstwa Gołocie. Ciesze się, że ma te minimum 300'000$ na emeryturę B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak najlepszy był Krzyś Ibisz -_-

na śledziku kiedyś chwalił się, że "pakuje na siłce" - czekałem aż wskoczy między nich :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Co do samej walki wieczoru to choć stawiałem na Adamka z całego serca życzyłem zwycięstwa Gołocie. Ciesze się, że ma te minimum 300'000$ na emeryturę :)

 

Też miałem nadzieję, że los uśmiechnie się wreszcie do Andrzeja, po tych wszystkich przejściach (w końcu to była walka o pas IBF).

W zasadzie, to walczył i dla pieniędzy jak każdy bokser ale dla niego te 300 tys. USD to naprawdę niewiele. Jest multimilionerem. "Robi" pieniądze, pomnaża je z powodzeniem. Przyjechał z doskoku, nie przygotował się. Nie musiał walczyć ale zgodził się na tę walkę.

 

Sądzę, że to teraz (a nie wcześniej, gdy w różnych okolicznościach pluto na niego) nastąpi odejście na "emeryturę". To dobry moment, bo nastąpi naturalne następstwo pokoleniowe. To przepustka Adamka do wagi ciężkiej. Chyba "z automatu" po tej walce zwycięzca miał uplasować się na 15 miejscu w klasyfikacji bokserów tej wagi.

Ważne, że w dzisiejszej walce zwyciężył Polak ;) .

 

Jednak "wilka ciągnie do lasu" ... I mam nadzieję, że Andrzej powróci kiedyś za parę lat, jak nie tak znowu dawno Evander Holyfield, który natłukł Wałujewa. Każdy, kto oglądał pojedynek Wałujewa z Holyfield'em widział to. Jedynie sędzia nie widział -_- . W tym sporcie, jednak biznes odgrywa wielką rolę a "stary" Mistrz byłby "nieperspektywiczny" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak najlepszy był Krzyś Ibisz :)

 

Przyznam szczerze, że nie było u mnie w domu osoby, która nie zaśmiałaby się widząc Krzyśka w tej roli -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda patrzeć jak "Ostatnia nadziej białych" znów robi za kelnera, wychowałem się na tym facecie i smutny to widok -_- Nie powinni go już tak na siłę promować. No ale trzeba cieszyć się z sukcesów Adamka, wreszcie ktoś potrafi przezwyciężyć w sobie ten nasz polski brak pewności siebie i odnosić sukcesy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No jasne ze się cieszę :)

509 wyświetleń i 125 kliknięć dzisiaj ;)

 

AnalWabeci -_-

 

 

A na powrót Gołoty bym już nie liczył ;)

Edited by Cortez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę w 38-milionowej Polsce nie ma innych tematów do dyskusji jak walka dwóch ludzi o szemranej przeszłosci?

 

RMF FM pierwszy news o walce typów spod ciemnej gwiazdy, Gazeta.pl na głównej wielkie zdjecie z relacji walki typów spod ciemnej gwiazdy i tak w kółko.

 

Powinni zakazać boksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda patrzeć jak "Ostatnia nadziej białych" znów robi za kelnera,

 

Nadzieja?

 

Ten facet to była żenada od dłuższego czasu.

 

Pamiętam jak kiedyś wchodzę do knajpy w Chicago z kolegą który przyjechał z Polski w odwiedziny.

Patrzy a Gołota siedzi przy barze wiec pyta grzecznie ....panie Andrzeju czy można prosić o autograf

na co gburowatym tonem usłyszał ...NIEEEE

 

Żenada.

 

Dla mnie to rodeo-clown któremu płacą że dostaje po gębie.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadzieja?

 

Ten facet to była żenada od dłuższego czasu.

 

Pamiętam jak kiedyś wchodzę do knajpy w Chicago z kolegą który przyjechał z Polski w odwiedziny.

Patrzy a Gołota siedzi przy barze wiec pyta grzecznie ....panie Andrzeju czy można prosić o autograf

na co gburowatym tonem usłyszał ...NIEEEE

 

Żenada.

 

Dla mnie to rodeo-clown któremu płacą że dostaje po gębie.

Zgadzam się, że Gołota zawsze był lansowany na siłę, kiedy lepsi bokserzy nie mogli na to liczyć jak np. Michalczewski, w dużym stopniu za sprawą Dona Kinga.

Pamiętam kiedyś taki mini-wywiad w tv przed jakąś walką kiedy dziennikarz zapytał coś w stylu:

Panie Andrzeju, czy tym razem możemy liczyć na to, że nie zejdzie Pan z ringu tak jak w walce z Tysonem?

Na co Andrzej z właściwą sobie delikatnością:

"A chcesz w ryj?"

 

 

-_-

 

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] kiedy lepsi bokserzy nie mogli na to liczyć jak np. Michalczewski, w dużym stopniu za sprawą Dona Kinga.

[...]

Czy to nie było jednak tak, że Roy Jones Junior nie chciał walczyć w Europie (z Michalczewskim) co z resztą oczywiste bo kasa i prestiż w boksie to USA natomiast sztab Michalczewskiego obawiał się stanąć do walki w Stanach, kompletując tytuł Mistrza za Mistrzem (22, 24 tytuły?) walcząc z europejskimi kelnerami i średniakami?

Bardziej pytam, bo na 100% nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to nie było jednak tak, że Roy Jones Junior nie chciał walczyć w Europie (z Michalczewskim) co z resztą oczywiste bo kasa i prestiż w boksie to USA natomiast sztab Michalczewskiego obawiał się stanąć do walki w Stanach, kompletując tytuł Mistrza za Mistrzem (22, 24 tytuły?) walcząc z europejskimi kelnerami i średniakami?

Bardziej pytam, bo na 100% nie wiem.

Trudno się wypowiadać kategorycznie na temat tamtej sprawy bo nie wiadomo o co chodziło do końca. Pewnie o pieniądze -_- a wiadomo że większe są dla tego "zespołu" który organizuje walkę na swoim terenie. Tak samo trudno porównywać pięściarzy z Europy z tymi z USA, gdzie boks to show. W tamtym okresie zapewne prawdopodobnie lepsi pięściarze walczyli w USA, ale z drugiej strony kiedy teraz bokserzy z terenów WNP osiągają sukcesy w USA to widać, że w Europie jest potencjał. Wówczas pewnie walczyliby oni u siebie i z założenia uważałby się ich za gorszych bo nie walczą w USA. No ale nie to miałem na myśli, a to że A. Gołocie dawano zbyt często, zbyt wielki kredyt zaufania stawiając go w konfrontacji z bokserami, na walkę z którymi nie zasłużył. - Ale to jest tylko moje zdanie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Grzegorzu - Golota na szanse zasluzyl, choc faktycznie dawano mu ich zbyt wiele, potem juz na kredyt... Powiem tak. Kazdy wie w czym tkwi problem i ze jest to psychika. Ale calkiem serio musze napisac, ze tak dobrych technicznie bialych zawodnikow w tamtych czasach nie bylo i Andrzej naprawde mial dobry warsztat. Wystarczy chocby spojrzec na jego najlepsza walke w karierze - z Sandersem. Technicznie Golocie nie mozna absolutnie nic zarzucic i uczyc sie moze od niego niejaki Kliczko. Gdyby Andrzej mial psychike Kliczki (obojetnie ktorego), potrafil realizowac zalozenia taktyczne (Kliczko perfekcyjnie wykorzystuje zasiag ramion) ,bylby w ringu nie do zbicia.

 

Tymczasem na naszych oczach rodzi sie kolejna nadzieja Bialych. I wszystko wskazuje na to, ze Adamek osiagnie to, czego nie udalo sie Golocie. Gosc jest niesamowity. Wg mnie to bankowy przyszly mistrz - obojetnie z kim nie stanie do walki, choc moze na Kliczkow jeszcze troszke za wczesnie i niech sie troche potlucze z innymi ciezkimi.

 

Nigdy sie tego nie dowiemy, ale bardzo ciekaw bylbym konfrontacji Goloty z najlepszych lat, z obecnym Adamkiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Grzegorzu - Golota na szanse zasluzyl, choc faktycznie dawano mu ich zbyt wiele, potem juz na kredyt... Powiem tak. Kazdy wie w czym tkwi problem i ze jest to psychika. Ale calkiem serio musze napisac, ze tak dobrych technicznie bialych zawodnikow w tamtych czasach nie bylo i Andrzej naprawde mial dobry warsztat. Wystarczy chocby spojrzec na jego najlepsza walke w karierze - z Sandersem. Technicznie Golocie nie mozna absolutnie nic zarzucic i uczyc sie moze od niego niejaki Kliczko. Gdyby Andrzej mial psychike Kliczki (obojetnie ktorego), potrafil realizowac zalozenia taktyczne (Kliczko perfekcyjnie wykorzystuje zasiag ramion) ,bylby w ringu nie do zbicia.

 

Tymczasem na naszych oczach rodzi sie kolejna nadzieja Bialych. I wszystko wskazuje na to, ze Adamek osiagnie to, czego nie udalo sie Golocie. Gosc jest niesamowity. Wg mnie to bankowy przyszly mistrz - obojetnie z kim nie stanie do walki, choc moze na Kliczkow jeszcze troszke za wczesnie i niech sie troche potlucze z innymi ciezkimi.

 

Nigdy sie tego nie dowiemy, ale bardzo ciekaw bylbym konfrontacji Goloty z najlepszych lat, z obecnym Adamkiem.

To prawda, że od strony fizycznej Gołota miał niesamowity talent, niestety psychika zawodziła, Adamek jak na razie nie ma z tym problemów. Jednak chyba zbyt często ocenia się zawodników na podstawie talentu, a nie faktycznych osiągnięć. Trochę to odbiega od prawdy kiedy mówi się, że np. Tyson był najlepszym zawodnikiem wagi ciężkiej ostatnich lat biorąc tylko pod uwagę jego talent, kiedy np. patrząc na dorobek sprawa wygląda inaczej i jest w tyle za Holyfieldem i kilkoma innymi. No, ale sam nie jestem przekonany jak powinno mierzyć się takie rzeczy, więc nie upieram się przy tym, co napisałem -_-

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Golota z Adamkiem wychodza na ring ok. 23.00

 

Podziękował, faktycznie walka rozpoczęła się koło tej godziny. Udało mi się oszczędzić nawijania przez kilka godzin makaronu na uszy przez lożę ekspercką.

Co do samej walki, ciekawe było pytanie komentatora po walce. "Czy to już koniec Andrzeja Gołoty?". To pytanie słyszę odkąd dowiedziałem się, że Gołota istnieje a wszystkie walki które oglądałem przegrał. Gołota jest dobrym sparingpartnerem ale chyba nigdy nie był dość dobry aby walczyć z bokserami z górnej półki.

Krzysiu Ibisz robił fajne miny żeby tylko zmazać na ten wieczór swój wizerunek z "Jak Oni Śpiewają". "Patrzcie, zrobię minę, taki groźny ze mnie Krzyś" chciałoby się powiedzieć -_-

Tyle w kwestii walki.

Jeszcze jedna rzecz którą obserwuję od kilku miesięcy. Ilość reklam na Polsacie jest nie do przyjęcia dla normalnego człowieka. Bloki reklamowe po 20 minut (niekoniecznie podczas walki), często w trakcie filmu niespełna godzina reklam. Moim zdaniem Polsat robi przymiarkę do nowego kanału o nazwie Polsat Reklama który już niedługo zastąpi Polsat otwarty. Tak przynajmniej będzie uczciwie ;)

Uwaga! PolsatReklama.pl wolna :)

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×