Jump to content
Sign in to follow this  
gosciu

Gołota vs Adamek

Recommended Posts

... a tu następny "Mistrz":

Nie boksujesz w Stanach, nie ma Cię! .. a ten pan, 24 krotny Mistrz Świata, walczący z kelnerami, którego znają tylko chyba w Niemczech i Polsce, naprawdę nie powinien wypowiadać się w kwestii jednego z najlepszych pięściarzy w historii bosku zawodowego HW. http://sport.fakt.pl/Dariusz-Michalczewski-ostro-krytykuje-Andrzeja-Golote,artykuly,201363,1.html

 

Michalczewski wiedział kiedy skończyć i nie przyniósł nam wstydu.

 

Co do "jednego z najlepszych pięściarzy w historii bosku zawodowego HW" to w wielu przypadkach wolałbym żeby w ogóle nie wychodził do ringu, włączając w to walki z Bowe. Co więcej, sam się przyznaje, że przez wiele lat walczył z poważną kontuzją, czyli sam wiedział, że ma małe szanse, ale jednak wychodził po kasę, a ludzie się łudzili i zarywali noce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie osobiście śmieszy ta cała otoczka wobec Gołoty jako by był najlepszym Polskim bokserem wszech czasów . A czym on zasłynął ? Że walczył z utytułowanymi zawodnikami ? I co z tego jak w każdym wypadku lądował na dechy albo poddawał walkę

 

A jego ostatnie walki ( z Adamkiem czy Saletą ) tylko pokazują że powinien już z tym skończyć a nie robić z siebie pośmiewisko . No ale cóż... czego się nie zrobi dla pieniędzy

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie wczoraj nieźle zrzedła mina Solorzowi, założę się że były plany na Gołota-Bowe 3 i Gołota-Adamek 2, a tu taka niemiła niespodzianka. Z tym pierwszym może nawet byłaby jakaś szansa na wygraną bo chodzą plotki, że Bowe to już kompletny wrak. W międzyczasie można by zakontraktować Adamkowi walkę z Sosnowski bo wiadomo, że na kogoś lepszego strach wypuszczać Adamka, a 2 efektywne wygrane z rzędu nieco podpompowały by jemu popularność przed emeryturą i portfel prezesa Solorza zarazem.

Ciekawi mnie tylko jakie były zyski z PPV, że się tak przy tym upierają, szczerze wątpię żeby zarobili więcej niż na transmisji w otwartym Polsacie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
='DESiGNER' timestamp='1361723179' post='539529']

Mnie osobiście śmieszy ta cała otoczka wobec Gołoty jako by był najlepszym Polskim bokserem wszech czasów . A czym on zasłynął ? Że walczył z utytułowanymi zawodnikami ? I co z tego jak w każdym wypadku lądował na dechy albo poddawał walkę [...]

 

 

 

Chyba oglądaliśmy różne walki np. o Mistrzostwo Świata wagi cężkiej.

Dwie przegrał [Granta położył na deski i wygrawał na punkty. Później nokdaun i nie zdecydował sie kontynuować. Z Lewis'em przegrana zdecydowana to oczywiste].

Dwie walki o MŚ wg obserwatorów, wygrał ale sędziowe zadecydowali, że przegrał i ... zremisował. Jest wiele komentarzy na temat tych dwóch walk "wygranych ale przegranych". Nie czas przytaczać.

 

[Ponadto amatorsko ale to na inną historię, jest brazowym medalistą olimpijskim i Mistrzem Europy].

 

Tak. Walczył ze świetnymi zawodnikami w czasach, gdy w tej kategorii wagowej było ich zatrzęsienie a nie tylko bracia Kliczko i nikt poza nimi.

 

 

[...] A jego ostatnie walki ( z Adamkiem czy Saletą ) tylko pokazują że powinien już z tym skończyć a nie robić z siebie pośmiewisko . No ale cóż... czego się nie zrobi dla pieniędzy

 

 

 

Adamka zlekceważył, nie przygotował się i dostał bęcki.

Z Saletą ... pośmiewisko?

Do momentu nokautu i kontrowersyjnej moim zdaniem decyzji sędziego

Gołota wygrywał tę walkę na punkty [pomimo odebranych za wypluwanie ochraniacza]. Nie wiem czy jest się z czego śmiać:

http://www.bokser.org/content/2013/02/24/105626/index.jsp

 

Nie wiem co byłoby, gdyby Andrew przetrwał tę 6 rundę. Może przegrałby a może nie przegrałby. Wiem tylko, że Gołota czy przegrywał, wygrywał, remisował to był często przez Polaków opluwany. Wyśmiewany. Żadna cnota oczywiście krytyk się nie boi ale jestem zwolennikiem przywrócenia proporcji

i szacunku do postawy ... Syzyfa. Tę jego postawę zauważyły młode chłopaki z pewnej kapeli i ją muzycznie utrwalili. Pewnie wychwycili, że nie o pieniądz tutaj chodzi ...

 

... bo co do pieniędzy ... To mam wrażenie [?], że Gołota je po prostu ma. Jest milionerem [w USD].

Natomiast, to był absolutnie jedyny moment w życiu Salety na zarobienie prawdziwych i bokserskich [jak komentatorzy telewizyjni stwierdzili, niewiarygodnie wielkich jak na polskie warunki] pieniędzy. I Saleta te pieniądze zdobył. I niech się nimi cieszy.

 

... Syzyf ... Zrobi co zechce. On niczego nie musi.

 

I jednego mi tylko żal. Kibice przyszli na jego walkę. Nie potrafili wydusić z siebie nawet, "Dziękujemy!". Za te wszystkie lata ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

='guy' timestamp='1361722381' post='539527']

Michalczewski wiedział kiedy skończyć i nie przyniósł nam wstydu.

 

 

Nam? :)

W ilu pojedynkach jako pieściarz już zawodowy, walczył w barwach Niemiec a w ilu w barwach Polski? W ... jednej?

 

[...] Co do "jednego z najlepszych pięściarzy w historii bosku zawodowego HW" to w wielu przypadkach wolałbym żeby w ogóle nie wychodził do ringu, włączając w to walki z Bowe. Co więcej, sam się przyznaje, że przez wiele lat walczył z poważną kontuzją, czyli sam wiedział, że ma małe szanse, ale jednak wychodził po kasę, a ludzie się łudzili i zarywali noce.

 

 

Tak jak napisalem powyżej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziwna sprawa skoro chce walczyć z Kliczkiem o tytuł...

[...]

 

Facet mnie rozśmiesza. Pulev czeka panie Tomaszu Adamek! Gdzie pan uciekł? :): http://www.bokser.org/content/2013/02/25/214315/index.jsp

 

----------------------------

 

Nie sądziłem, że będę popularyzował program Lisa :(. Jednak, jako jedyny publicznie podziękował Andrzejowi.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

byl wycieńczony po dwoch uderzeniach w tyl głowy, jedno sądzia zaalarmował,

[...]

 

Dobrze, że chociaz to jedno. ...

 

Niestety, czasem ci sędziowie ... :(

 

Andrzej jest nie tylko dla mnie, dwukrotnym niekoronowanym Mistrzem Świata wagi cieżkiej.

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tNRFo2TdV1A#!

 

http://www.films-online.pl/kanal/30/video/20335/andrzej_go%C5%82ota:_prawdziwa_historia....html

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] i od tej pory Michalczewski najeżdza na niego przy każdej okazji

 

... a Tyson pokazuje klasę i mówi to, co jest jasne jak słońce:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na spokojnie oglądnełem powtórke, w 3 rundzie Endrju dostał mocną bombę która go osłabiła, ale Saleta też słabł coraz badziej z rundy na runde i to było widoczne, zataczał sie i nie mógł oddać silnego ciosu jak Endrju nacierał, najciekawsze bylo w 6 rundzie gdzie Saleta po przerwie w magiczny sposób odzyskał siły, bardzo zastanawiające...

i nie mówcie że to była taka jego sprytna taktyka

Edited by megalgal
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

na spokojnie oglądnełem powtórke, w 3 rundzie Endrju dostał mocną bombę która go osłabiła, ale Saleta też słabł coraz badziej z rundy na runde i to było widoczne, zataczał sie i nie mógł oddać silnego ciosu jak Endrju nacierał, najciekawsze bylo w 6 rundzie gdzie Saleta po przerwie w magiczny sposób odzyskał siły, bardzo zastanawiające...

i nie mówcie że to była taka jego sprytna taktyka

 

Jak tak nie mówię :D. Od dawna zagiąłem parol na tego pana.

 

Ciekawe spostrzeżenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jeśli Szpilka znowu pokaże się z dobrej strony, jak w poprzedniej walce ale teraz na gruncie amerykańskim, to "wielki Świat" stanie przed nim otworem.

 

 

 

 

To jest warte śmiechu :D

Niewygodne, to mogłyby być dla Kliczki buty albo David Haye.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2Promix

Sorry, że piszę tu wiecie może gdzie będzie transmitowana najnowasza gala KSW, pytam bo estem za granicą i w gre wchodzi tylko ogladanie przez neta... POZDRAWIAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dość ciekawy program z Tysonem, ciekawy oczywiście ze względu na Tysona, który pomimo swoich wad jest inteligentnym człowiekiem. Przy okazji na jego tle widać jakim żałosnym przygłupem jest Wojewódzki.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=RoFRnkPov5k&feature=player_embedded

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie gdzieś transmitowana ta walka na żywo (chodzi mi o jakąś niekodowaną/bezpłatną stację TV) ?

Chętnie bym zobaczył :)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie gdzieś transmitowana ta walka na żywo [...]

 

... wczoraj, a właściwie dzisiaj w Krakowie ...

Tomasz Adamek mam nadzieję przypomniał sobie swoją walkę z Andrzejem Gołotą. Panta rei. I Tomasz Adamek również popłynął.

Ode mnie, szacunek za mistrzostwa w wagach niższych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... wczoraj, a właściwie dzisiaj w Krakowie ...

Tomasz Adamek mam nadzieję przypomniał sobie swoją walkę z Andrzejem Gołotą. Panta rei. I Tomasz Adamek również popłynął.

Ode mnie, szacunek za mistrzostwa w wagach niższych.

Adamek będzie musiał zweryfikować swój pogląd, że poza USA nie ma boksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie ten poziom sportowy co kiedyś, wiek robi swoje. Młodzi wypierają starszych i to jest normalne. Może na innych kontynentach boks nie jest tak kasowy jak w USA, ale nie można powiedzieć, że nie jest popularny we wschodniej Europie.

Edited by projektlukas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem żadnym fanem boksu, ale ostatnio obejrzałem kilka walk wagi ciężkiej i szczerze... nuda straszna. W porównaniu, np. do innych, walk wagi ciężkiej z lat 90. Nie wiem czy obecnie tak niski jest poziom (nie jestem fanem tej dyscypliny), czy po prostu nastała moda, na techniczne walki, sztywno trzymające się z góry zaplanowanego scenariusza. Co do walki - też myślałem, że Adamek wygra, a być może nawet, że padnie remis i za rok, dwa będziemy mieli wielką powtórkę gali Polsatu. Cóż. Myliłem się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem żadnym fanem boksu, ale ostatnio obejrzałem kilka walk wagi ciężkiej i szczerze... nuda straszna. W porównaniu, np. do innych, walk wagi ciężkiej z lat 90. Nie wiem czy obecnie tak niski jest poziom (nie jestem fanem tej dyscypliny),

[...]

 

Uważam, że niższy.

 

[...] a być może nawet, że padnie remis [...]

 

W tym przypadku remis nie byłby możliwy (specyfika tej federacji).

 

Eh. Cały czas mam w pamięci jak Andrzeja Gołotę ograbili z Mistrza Świata. Raz ogłaszając remis właśnie.

 

----------------------------------

 

Edit: przypomnę jeszcze kogoś, kto się okrzyknął chyba jakimś bokserskim guru w Polsce (bo nie przejdzie mi przez klawiaturę, że polskim).

Gada ostatnio o "czystości" polskiego pięściarstwa .., pomiędzy rozprawkami o gejostwie.

 

To jest jedna z jego czystych walk.

 

 

... a to komentarze panów Gołoty i Michalczewskiego, o sobie samych :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EUoEURhjum0#t=123

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×