Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

Sedo - ceny domen

Recommended Posts

Czy Waszym zdaniem wylicytowane ceny na aukcjach domen na Sedo (a także na innych serwisach) są prawdziwe, czy też można podejrzewać ich o tworzenie nieprawdziwych aukcji, by stworzyć sztuczny rynek, tak by ktoś kupujący domenę i nie znający tematu sugerował sie dotychczasowymi cenami. Jakie są dowody na to, że ceny są wiarygodne, auckje naprawdę się odbywają i nie jest to sztuczny ruch.

 

[ Dodano: 2006-12-19, 00:40 ]

I jeszcze jedno, nawet jeżeli te aukcje sa prawdziwe: kto sprzedaje domeny na sedo ? bo najprawdopodobniej osoby znające dobrze temat "jak zarobić na domenie" > wtedy sznsa na kupienie domeny w dobrej cenie jest nieralne, bo sprzedający na pewno wyceniają domeny co najmniej rynkowo, a jezeli cena odbiega trochę w dół, to pojawia się konkurencja ze strony kupujących będących w temacie?

I jeszcze jedno: Skoro na sedo można sprzedać domenę, a jest tam duży ruch, to dlaczego, ktoś znający temat, miałby wystawić domenę na sprzedaż np. tu na forum (ps. przeglądałem oferty i znalazłem podobne oferty).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy Waszym zdaniem wylicytowane ceny na aukcjach domen na Sedo (a także na innych serwisach) są prawdziwe, czy też można podejrzewać ich o tworzenie nieprawdziwych aukcji, by stworzyć sztuczny rynek, tak by ktoś kupujący domenę i nie znający tematu sugerował sie dotychczasowymi cenami. Jakie są dowody na to, że ceny są wiarygodne, auckje naprawdę się odbywają i nie jest to sztuczny ruch.

 

Tak, sa prawdziwe. Dowodem na to jest fakt, ze je tam kupuje i sprzedaje.

 

 

I jeszcze jedno, nawet jeżeli te aukcje sa prawdziwe: kto sprzedaje domeny na sedo ?
Wszyscy ktorzy maja domeny, czy to dobre czy to slabe. Osoby znajace dobrze temat takze ;-) A cena domeny to nie jest nic z Marsa tylko cena auargumentowana czyms za co warto na nia tyle wydac. Dzialamy podczas kupna w stylu, cena $2k, zaraz zaraz, przeciez w ciagu roku mozna zarobic na niej $5k :lol:

 

 

I jeszcze jedno: Skoro na sedo można sprzedać domenę, a jest tam duży ruch, to dlaczego, ktoś znający temat, miałby wystawić domenę na sprzedaż np. tu na forum (ps. przeglądałem oferty i znalazłem podobne oferty).

 

M.in. dlatego zeby obejsc prowizje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×