Jump to content
Sign in to follow this  
arekm

Piractwo domenowe jako czyn nieuczciwej konkurencji

Recommended Posts

To po są te wszystkie TLD? Powinno być tylko "com" i tylko to jedyna skoro wystarczy jedną końcówkę mieć aby uzyskać prawo do wszystkich pozostałych - i to bez opłaty. Kolejny absurd polskiego szwindelprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nowego to postanowienie nie wnosi do tematu prawa domen internetowych - doktryna już dawno wypracowała takie stanowisko. I prawidłowo, że nie musi być stosunku konkurencji między podmiotami.

 

A w Polsce ciągle pokutuje myślenie, że jeśli mam domenę .com to jest to zupełnie coś innego niż domena .pl i w ten sposób jestem "kryty". Tu nie chodzi o to, że w ten sposób przedsiębiorca blokuje rejestrację innych domen - dochodzi swoich praw z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji po prostu.

 

Choć nie raz miałem już sprawy gdzie odbywało się to odwrotnie - czyli przedsiębiorca nadużywał swojej pozycji - reverse domain hijacking - jedna sprawa nawet z tego forum i może wkrótce opublikujemy wyrok - myślę że osobom z branży domenowej się spodoba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A w Polsce ciągle pokutuje myślenie, że jeśli mam domenę .com to jest to zupełnie coś innego niż domena .pl i w ten sposób jestem "kryty". Tu nie chodzi o to, że w ten sposób przedsiębiorca blokuje rejestrację innych domen - dochodzi swoich praw z ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji po prostu.

 

Rozumiem, ze chodzi Ci o twory typu alior, toyota? Bo chyba nie o praca.pl vs praca.info?

Wyrazenia slownikowe to chyba raczej cos innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×