Jump to content
Paweł

plus.pl

Recommended Posts

Wiecie może na jakiej zasadzie zostało przejęte plus.pl?

 

plus korzystał z domeny plusgsm.pl, teraz zdziwko i patrze przekierowanie na plus.pl, a jeszcze zimą tego roku domena stała na parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiecie może na jakiej zasadzie zostało przejęte plus.pl?

 

plus korzystał z domeny plusgsm.pl, teraz zdziwko i patrze przekierowanie na plus.pl, a jeszcze zimą tego roku domena stała na parkingu.

Uuu... ciężka kasa poszła... Abonament Plusowiczom podskoczy :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszlaki i stare informacje mówią, że sprzedane ;]

 

to sie mimo wszystko można było domyśleć...

 

a ktoś wie w jakich okolicznościach? za ile?

fajnie wiedziec, tak żeby sobie pomarzyć ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z telepolis:

2007-04-05 00:21

 

Polkomtel, wraz ze zmianą nazwy handlowej z Plus GSM na Plus, miał problemy z domeną, bo ciągle jego strona internetowa znajdowała się pod adresem www.plusgsm.pl. Teraz się to zmieniło.

 

Według danych w rejestrze domen, od 28. lutego Polkomtel ma także domenę www.plus.pl - czyli w końcu pasującą do nowej marki. Wcześniej znajdował się tam serwis należący do osób trzecich, gdzie można było kupić gadżety na komórki. Wartość transakcji nie została ujawniona.

 

Do tej pory zakupów dokonywał głównie Centertel - najpierw domeny www.idea.pl (była to podobno najdroższa polska domena) oraz www.orange.pl (kupiona za około 150 tys. euro). (WitekT)

 

źródło: wł

 

Teraz czekamy na zakup play.pl... A swoją drogą nie mogli się o to zatroszczyć przed wejściem na rynek: albo odkupić, albo zarejestrować coś zupełnie nowego. Teraz będą musieli zapłacić parę walizek pieniędzy więcej. Ale goście z tego sklepiku maja szczęście.

 

 

A może po prostu Play ma zamiar istnieć na Polskim rynku rok-dwa, a potem się sprzedać. Podobno Telepsa ma na nich już chrapkę, ale nie wiem co na to urząd antymonopolowy. A jak się sprzedadzą to zmienią nazwę więc po co inwestować w domenę??? Kilkaset tysięcy piechotą nie chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszlaki i stare informacje mówią, że sprzedane ;]

Prosze nie wprowadzac ludzi w blad.

 

Domena zostala odebrana wlascicielowi (zreszta czlowiekowi, ktorego znam osobiscie) jakis czas temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena zostala odebrana wlascicielowi (zreszta czlowiekowi, ktorego znam osobiscie) jakis czas temu.

 

Na jakiej podstawie? :(

Jeśli rzeczywiście tak było, to zapewne sam był sobie winien – wprowadzając na stronę sprzedaż gadżetów do komórek, dzięki czemu łatwo było udowodnić działanie w złej wierze. Bo wcześniej, jeśli dobrze pamiętam, nie było na tej stronie nic ciekawego parę linków. Kiedyś też chyba były sprzedawane subdomeny w plus.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jakiej podstawie? blink.gif

Czyn nieuczciwej konkurencji, czerpanie korzysci materialnych z ich znaku itd etc...

 

Poszlo glownie o to, ze osoba, ktora jakis czas temu dzierzawila ta domene, wystawila ja na aukcje allegro w celu (jak to okreslila) "sprawdzenia ile ludzie za nia dadza".

 

Sam Polkomtel wielokrotnie skladal oferty kupna tej domeny, jednak proponowane przez nich kwoty byly lekko mowiac smieszne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, spanie.pl to wlasnie osoby, ktora dzierzawila ta domene, Pana Tomasza Ł., ktorego rowniez mialem okazje poznac osobiscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze nie wprowadzac ludzi w blad.

 

Domena zostala odebrana wlascicielowi (zreszta czlowiekowi, ktorego znam osobiscie) jakis czas temu.

nie bylem pewien dla tego pisalem o poszlakach, a stare informacje to informacje o tym, że był oferty kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bylem pewien dla tego pisalem o poszlakach, a stare informacje to informacje o tym, że był oferty kupna.

Byly, wielokrotnie. Byla nawet jedna sprawa, ktora Polkomtel przegral :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
,, Hytry 2 razy traci"

Chyba Chytry ;]

Ale chyba można przypuszczać że poprzedni właściciel swoje na tej domenie zarobił, więc raczej nic nie utracił :( Wprawdzie mógł dużo, dużo więcej, no ale trudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszlo glownie o to, ze osoba, ktora jakis czas temu dzierzawila ta domene, wystawila ja na aukcje allegro w celu (jak to okreslila) "sprawdzenia ile ludzie za nia dadza".

 

Czy ja dobrze widzę? Domena została odebrana na podstawie tego, że osoba nie będąca jej prawnym właścicielem wystawiła ją na aukcję? :(

No to już jest farsa. Może zaraz wystawię aukcję domeny play.pl, dzięki czemu Play będzie mógł odebrać domenę i odpalą mi dyszkę? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a wogóle jak mogli ją odebrać, skoro była zarejestrowana o wiele wcześniej niż firma nazywała się plus :)

Dla mnie to jest bardzo, bardzo dziwne... :)

Bo to ma oznaczać, że jak ja zaraz zarejestruje firmę DI i zastrzeże sobie znak, to zabiore też domene di.pl ? Bo otworze firmę o domenach internetowych i powiem, że serwis di.pl działa na moją niekorzyścić - to by było chore, ale w polsce wszystko jest możliwe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

poprawcie mnie jeżeli błądze ale "plus" to popularne słowo użytkowe a z tego co jasno mówi regulamin UPRP takie słowa nie podlegają ochronie znaków towarowych.

Można co najwyżej chronić logo ale nie słowo. Ja myslę ze takie działanie jak odbierane domen na podstawie wróżenia z chmur jest nielegalne i wystarczy zatrudnić dobrego adwokata lub skierować sprawe do ICANN zeby ochronic się skuteczne przed takimi praktykami.

 

Rozumiem że mozna chronić ORLEN, PEPSI ale ogólne zwroty? Moim zdaniem to są deale "pod stołem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ale prawo jest prawem, tylko widze że w Polsce przejmowani edomen działa metodami zastraszania i kto ma wiecej kasy to wygrywa.

A jest to nieprawda bo wystarczy udać się wyżej albo ostro postawić.

 

Ostateczne słowo i tak nie należy do arbitrażu tylko do sadu który musi uznac orzeczenie ICANN jako jednostki nadrzednej obsługującej wszystkie domeny.

Bez względu na to czy to jest NASk czy EURID , decyzja ICANN była by tu wiążaca. Anie wsomną że słowo PLUS jest tak samo uniwersalne jak BAR czy SEX i żaden myślący urzędnik nie wspomniał by nawet o znaku towarowym.

 

Problem w tym ze ludzie się boją postawić dużej firmie nawet jeżeli prawo jest po ich stronie i rezygnują z domen bez walki.

A opłaca siębo nie zawsze "wiekszy" ma racje. Tak jak widaćna przykładzie gmail.de czy nawet naszego Polskiego gmail.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×