Jump to content
Sign in to follow this  
Viroos

sedo drobne pytanie+prośba o pomoc w wyborze słów kluczowych

Recommended Posts

Witam :-)

Gratuluje pomyslu, to forum to swietna sprawa :-)

 

Koniec wazeliny :)

dwa krotkie pytania (odpowiedzi chyba nie beda takie krótkie)

1. czy parkujac domeny w sedo i zarabiajac na kliknieciach w reklamy na stronie "mojadomena.pl" moge miec subdomene "mojasubdomena.mojadomena.pl" i miec na niej strone? albo chociaz mail "mojnick@mojadomena.pl"?

2.mam duza prosbę (wiem ze to moze zajac chwile czasu) o pomoc w dobrze key words dla nastepujacych domen (podaje tez jakie mialo byc ich pierwotne zastosowanie co moze troche ulatwi sprawe):

737.pl, 767.pl -poczatkowo mialy byc tam serwisy z alasami mailowymi dla pilotow, niestety skonczyly mi sie wakacje (stalem sie studentem :-D) i projekt upadl

klop.pl, qwas.pl - blizej nie sprecyzowane, o tyle atrakcyjne ze literki tworza "łatwy" uklad na klawiaturze, początkowo klop.pl mial byc moim blogiem, albo jakisms serwisem młodzieżowym, a qwas.pl shellownią dla ziomków

nerds.pl - shellownia

wolant.pl, lotnicy.pl -serwisy dla pilotów (piloci.pl byli zajeci przez jakas kiepsko wygladajaca strone pilotów wycieczek :-( )

aaoc.pl -aliasy dla stron klanów gry americas army

 

zarobic majatku na tych domenach nie zarobie, kasy juz penie tez nie wycofam, ale jakby czesc oplat ze rejestracje mi sie zwrocila to byloby super. dlatego bede wdzieczny za kazda pomoc.

 

Pozdrawiam Viroos

PS: jakby ktos byl zainteresowany kupnem tych domen to prosze o kontakt na pw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Emaila w tej domenie możesz mieć na pewno (korzystając z opcji przekierowania, znaczy to ze nie zmieniasz dnsów na Sedo tylko ustawiasz u swojego rejestratora przekierowanie np. na http://www.sedoparking.com/sex.com, nastepnie zmieniasz dns'y domeny gdzieś gdzie masz konto i tam już robisz emaila). Co do subdomen to nie jestem pewien, ale wydaje mi się że jednak nie można. Bo w regulaminie jest jasno i wyraźnie powiedziane że nie można reklamować swoich własnych domen. A subdomena sss.sex.pl jest już reklamą dla sex.pl.

 

Co do słów kluczowych to nie sądze być coś znalazł konkretnie sprecyzowanego. Nie dość że ruch pod tymi adresami jest niesprecyzowany to dodatkowo ciągle na Sedo jest mało polskich reklam (miejmy nadzieję że się to niebawem zmieni). Może poza domeną lotnicy.pl gdzie możesz ustawić "linie lotnicze" albo "airlines". Co do reszty to ustaw "Portal Site" - będzie to portal taki jak np. na googlr.pl. Choć wydaje mi się że za dużo to na tych domenach nie zarobisz.

 

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki za szybką odpowiedź :-)

niestety z tych wszystkich domen tylko klop.pl generuje jakis ruch...

 

około 9 wejsc dziennie, niestety clickrate wynosi 0 :-(

 

byłbym wdzięczny za jakies sensowne slowo kluczowe (teraz jest "portal site").

jakbym mial clickrate kolo 0,2 to juz bym sie cieszyl bo przynajmniej koszty utrzymania domeny by sie zwrocily :-)

 

Z góry dzięki. Pozdrawiam Viroos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy 9 wejsciach dziennie ciezko miec zyski, jest to prawie nie mozliwe :) Wydaje mi sie ze zadne slowo kluczowe w tym przypadku niestety nie pomoze. Musialbys miec cr 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet? :mrgreen:

Wierz mi, 20% to na prawde dużo.

 

Dla przykładu, moja najlepsza pod względem clickrate domena ma go na poziomie 15%, ale ona ma wręcz idealnie dobrane słowa kluczowe, a co za tym idzie, linki wyświetlane na stronie są bardzo atrakcyjne i zachęcające dla osób ją odwiedzających.

 

Pozdrawiam,

petr0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domena nie przynosi zysku (nie ma praktycznie ruchu) to jedyną szansą na zarobek lub chociaz odzyskanie pieniędzy wydanych na rejestrację jest sprzedaż.

Polecam umieszczenie osobnego tematu w dziale 'domeny stron internetowych' oraz wystawienie na sprzedaż w jednym z serwisów parkujących domeny.

W serwisach aukcyjnych jak np. allegro.pl ciężko jest uzyskać jakąś zadowalającą cenę.

 

Pozdrawiam,

gosel

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie bede tworzyl nowego postu i zwroce sie tutaj.. pomozcie mi dobrac slowa kluczowe do moto-tuning.info :) i jeszcze jedno w regulaminie sedo jest ze nie moge swojej domenki reklamowac tak ? czyli rozumiem ze pozostawiam ją na pastwe sedo... skoro wczesniej jej nie wypromuje, nie pododaje do wyszukiwarek itp to naprawde będzie ciezko o ruch czy nie tak ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla moto-tuning.info slowa kluczowe to 'tuning' czy 'moto tuning'. Zgadza sie, nie mozna reklamowac swojej domeny. Wcale nie tak ciezko o ruch, wystarczy np. miec dobrego type-in'a np. auto.pl, albo jakas literowke np. gogle.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako, że to mój pierwszy post, to chciałem serdecznie się z wszystkimi przywitać :)

 

Jeśli mogę to podepnę się do tematu. Zaparkowałem na Sedo dwie domeny: wygrywaj.com i sexchat.com.pl.

 

Mam jednak problem z doborem słów kluczowych. Do domeny sexchat.com.pl mam obecnie słowa: sexchat, sex, chat.

 

Natomiast przy wygrywaj.com win,money.

 

I tu mam dylemat. Czy do strony z polskojęzyczną nazwą lepiej dać słowa polskie czy angielskie? Narazie mam angielskie, ale nie wiem czy to dobrze.

 

Jeśli miałby ktoś jakieś sugestie, co do tych dwóch domen, to bardzo proszę je przedstawić .

 

Z góry dziękuję :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×