Jump to content
Sign in to follow this  
przemowild

Jak wygenerować listę domen 5 literowych

Recommended Posts

11881376

 

oczywiscie nazwa "permutacyjny" jest zla :lol: ale wszyscy wiedza o co chodzi

 

//edit

zaraz przygotuje cos szybszego :)

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwość otrzymania 5 literowych kombinacji z 26 znaków (bez powtórzeń): 26*25*24*23*22 = 7 893 600 możliwości

Możliwość otrzymania 5 literowych kombinacji z 26 znaków (z powtórzeniami): 26^5 = 11 881 376 możliwości

Możliwość otrzymania 5 literowych kombinacji z 21 znaków (pomijamy znaki: q,y,z,x) - (bez powtórzeń): 21*20*19*18*17 = 2 441 880 możliwości

Możliwość otrzymania 5 literowych kombinacji z 21 znaków (pomijamy znaki: q,y,z,x) - (z powtórzeniami): 21^5 = 4 084 101

 

Prosty generator, można napisać w C++ lub PHP, BASH (lub też innym języku programowania)

Share this post


Link to post
Share on other sites

warto tez zauwazyc, ze nawet zaokraglajac w dol do 40 sekund generowanie juz 6-znakowych domen przy 26 literowym alfabecie bez uwzglednienia dodatkowego zwolnienia systemu trwaloby troche ponad 17 minut.

 

Przy zalozeniu, ze do kazdej linii dopisalibysmy koncowke .pl to taki plik zajmowal by:

 

(6 + 3) * (26^6) czyli 2780241984 bajtów czyli 2.58930 Gigabajta!

 

Stąd bez sensu jest tworzenie, a tymbardziej sprawdzanie domen dłużyszch od 5 znaków.

 

Przy założeniu, że każdą z nich sprawdzalibyśmy (przy 6 znakach) pół sekundy (nierealne w NASKu ^^,) trwałoby to 154457888 sekund, czyli ponad 4 lata :lol:

 

 

Przy 21 znakach mamy:

(6 + 3) * (21^6) czyli 771895089 bajtów czyli 736 Megabajty.

 

Przy założeniu, że każdą z nich sprawdzalibyśmy (przy 6 znakach) pół sekundy trwałoby to 42883060.5 sekund, czyi ~1.35 roku.

 

---

wprowadzilem mala zmiane w programie, dzieki czemu jeszcze kilka sekund da sie zaoszczedzic.

 

---

jesli gdzies tutaj sie pomylilem to prosze o wybaczenie :) - bylo pozno jak to pisalem

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc. Mnie wyszło 5 mln bo pominąłem część literek typu x,y,z,q czy h. :lol:

A szukam jakiejś ciekawej, dźwięcznej 5 literówki w .com (4 literówki wszystkie zajęte od dawna) więc na szczęście nie muszę korzystać z NASKowego whois :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki wszystkim za pomoc. Mnie wyszło 5 mln bo pominąłem część literek typu x,y,z,q czy h. :lol:

A szukam jakiejś ciekawej, dźwięcznej 5 literówki w .com (4 literówki wszystkie zajęte od dawna) więc na szczęście nie muszę korzystać z NASKowego whois :)

 

Tak właśnie myślałem, dlatego te listy Ci podesłałem (cvcvc i vcvcv). Ale jak parę lat temu sprawdzałem to i tak były dość przeczesane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×