Jump to content
Dj_Hit

Portfolia!

Recommended Posts

Nie wnikam w jakość domen i grafikę (to wszystko da się poprawić) ale jedna rzecz dla mnie jest denerwująca - ekran mam dość szeroki ale mimo to przeglądarka nie mieści wszystkiego. Pojawia się pozioma listwa przewijania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak, ale to strona na szybko zrobiona "na kolanie" ;)

mi chodzi jednak o domeny, bo strona dzisiaj jest taka u jutro może być inna

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, ale to strona na szybko zrobiona "na kolanie" ;)

mi chodzi jednak o domeny, bo strona dzisiaj jest taka u jutro może być inna

No to co mogę Ci odpowiedzieć. Gdzie dwóch domainerów tam trzy różne zdania na temat jakości domen.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, ale to strona na szybko zrobiona "na kolanie" ;)

mi chodzi jednak o domeny, bo strona dzisiaj jest taka u jutro może być inna

 

 

Moim zdaniem szału niestety nie ma...

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak, chcę

wszyscy uważacie że to taka straszna kupa? jak przeglądam inne portfolia to raczej chyba nie powinno aż tak razić, wiekszość z tych nazw ma jakieś znaczenie, jakiś sens więc to chyba plus. Nie mówię o rynku d2d bo ten mnie nie interesuje-tutaj no to rzeczywiście...nie da się ukryć ;)

Ale jakoś nie sądzę aby były to bezwartościowe domeny dla KK, nigdy nie chodziło mi o parkingi, literówki, itp...

 

nie wiem jak długo utrzymujesz te domeny, ale jak minie rok lub trochę dłużej to sam dojdziesz do wniosku, że nie warto ołacać tak dużej ilości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, ale to strona na szybko zrobiona "na kolanie" ;)

mi chodzi jednak o domeny, bo strona dzisiaj jest taka u jutro może być inna

 

SELES tak pewnie napisał, bo domeny zdrowie / uroda to masz raczej dużo, dużo gorsze od niego- większość osób ma. Mi kilka nawet się podoba (to nie dział wycena oczywiście), co najmniej te dwie są bardzo ok:

 

sklepwyprzedazowy.pl

carassistance.pl

 

ale niektóre to przestrzelone jak kulą w płot jak np.

 

ciupcianko.pl

gasipragnienie.pl

 

Mam nadzieję, że trochę widać pomiędzy nimi różnicę, na pewno większość z tego "drugiego sortu" spadnie po roku, bo trochę szkoda pieniędzy na ich utrzymywanie. ;) Ale to sam ocenisz po liczbie zapytań etc. co jest ninją, a co nie, w każdym razie zgadzam się z przedmówcami - są ninje w tym porfolio i nie ma ich mało.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

oczywiście zdaję sobie sprawę że z niektórymi to mnie poniosło ;), ale opinia SELES była miażdżąca (ale i za nią dzięki:) ). Z pewnością części z nich bym nie zarejestrował, ale uważam że jest co najmniej kilka wartych uwagi i "rokujących" ;)

Weźcie jeszcze jedną rzecz pod uwagę; wszystkie te domeny bez wyjątku są domenami z palca, zacząłem budować to "portfolio" ok. 2 miesiące temu a wcześniej nie miałem z tym doczynienia - myślę że biorąc to pod uwagę, a także to że otrzymuję zapytania to chyba nie jest tak źle - jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

 

Nie zamierzam porównywać swoich domen do domen kogoś kto zaczął budowanie portfolia kilka lat temu kiedy było nieco więcej miejsca :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, ale to strona na szybko zrobiona "na kolanie" ;)

A później wielkie firmy bez zarejestrowanej działalności gospdoarczej oferują profesjonalną stronę www z autorskim systemem zarzadzania treści na allegro za 9,90 PLN + gratis pozytyw. Takie strony powinny lezec na localhoscie, a juz napewno nie straszyc innych ludzi nimi. Tak to widze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A później wielkie firmy bez zarejestrowanej działalności gospdoarczej oferują profesjonalną stronę www z autorskim systemem zarzadzania treści na allegro za 9,90 PLN + gratis pozytyw. Takie strony powinny lezec na localhoscie, a juz napewno nie straszyc innych ludzi nimi. Tak to widze.

poddałem ocenie ZAWARTOŚĆ ... po co wogóle cokolwiek piszesz o stronie, masz zły dzień ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
poddałem ocenie ZAWARTOŚĆ ... po co wogóle cokolwiek piszesz o stronie, masz zły dzień ?

Dając portfolio w tym dziale oceniana jest także przejrzystość i szata graficzna portfolia .

Share this post


Link to post
Share on other sites
poddałem ocenie ZAWARTOŚĆ ... po co wogóle cokolwiek piszesz o stronie, masz zły dzień ?

 

Jak chcesz aby oceniana była tylko zawartość, to umieść domeny w dziale Wycena i Opinia...

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak chcesz aby oceniana była tylko zawartość, to umieść domeny w dziale Wycena i Opinia...

 

 

I masz rozwiązanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie nie będę wrzucał takiej ilości do wyceny, poza tym nie chodzi mi o dokładne wyceny poszczególnych domen bo na takie patrzę z bardzo dużą rezerwą-zresztą sam widziałem w dziale wyceny teksty "nie zarejestrowałbym" po czym za jakiś czas w dziale sprzedane ta sama domena za xxxx ;)

Chyba bardziej chodziło mi o to czy idę w dobrym kierunku ;) bo tak jak pisałem wszystkie te nazwy są z palca...no to może oceńcie moje palce :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie nie będę wrzucał takiej ilości do wyceny, poza tym nie chodzi mi o dokładne wyceny poszczególnych domen bo na takie patrzę z bardzo dużą rezerwą-zresztą sam widziałem w dziale wyceny teksty "nie zarejestrowałbym" po czym za jakiś czas w dziale sprzedane ta sama domena za xxxx ;)

Chyba bardziej chodziło mi o to czy idę w dobrym kierunku ;) bo tak jak pisałem wszystkie te nazwy są z palca...no to może oceńcie moje palce :o

 

 

 

To tak jak już napisałem wyżej jak dla mnie szału niestety nie ma ...

 

 

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tak wogóle to przeglądałem i przeglądam porftofia innych użytkowników, zarówno "starych wyjadaczy" jak i osób z mniejszym doświadczeniem i jedno co jest pewne to to że mamy jedną wspólną rzecz; każdy ma w swoim portfolio ;) , jedni więcej inni mniej, ale jeszcze nie spotkałem takiego portfolia gdzie takich by nie było, a przeglądnąłem ich naprawdę ogromną ilość :o, myślę że moment odnowień to czas odsiewu ale i tak każdy miał, ma i miał będzie ;) , kwestia tylko proporcji w stosunku do innych domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Chyba bardziej chodziło mi o to czy idę w dobrym kierunku :) bo tak jak pisałem wszystkie te nazwy są z palca...no to może oceńcie moje palce ;)

W mojej skromnej ocenie, opieranie domenowego biznesu wyłącznie na masowych rejestracjach z palca, to zły kierunek.

Co więcej, jak twierdzisz, masz świadomość, że to domeny tylko dla KK, bo dla osób zajmujących się obrotem nie mają wartości. Znalezienie KK, który wpadnie na taki sam pomysł wykorzystania domeny może graniczyć z cudem. Nie oznacza to jednak, że nie można sprzedać różnych tworów w dobrych cenach, mam wiele własnych przykładów, warto jednak mieć zróżnicowany portfel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W mojej skromnej ocenie, opieranie domenowego biznesu wyłącznie na masowych rejestracjach z palca, to zły kierunek.

 

Generalnie tak, ale my, dopiero zaczynający mamy ograniczone pole działania bo budowanie portfolio tylko poprzez zakupy D2D to spory wydatek a też można kupić sporo :) (bo jeszcze nie mamy wyczucia co za ile itp.)

Natomiast budowa pierwszego portfolio "z palca" kosztuje relatywnie mniej i mimo iż rokuje o wiele mniejsze zyski (albo i stratę) ale za to daje coś cennego: doświadczenie. W miarę nabierania doświadczenia powinno się przechodzić w zakupy D2D i zmniejszać zakupy "palcowe". No i zawsze pozostaje nadzieja, że któraś z pierwszych domen "z palca" sie kiedyś sprzeda i zwróci nakłady... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie tak, ale my, dopiero zaczynający mamy ograniczone pole działania bo budowanie portfolio tylko poprzez zakupy D2D to spory wydatek a też można kupić sporo :) (bo jeszcze nie mamy wyczucia co za ile itp.)

Natomiast budowa pierwszego portfolio "z palca" kosztuje relatywnie mniej i mimo iż rokuje o wiele mniejsze zyski (albo i stratę) ale za to daje coś cennego: doświadczenie. W miarę nabierania doświadczenia powinno się przechodzić w zakupy D2D i zmniejszać zakupy "palcowe". No i zawsze pozostaje nadzieja, że któraś z pierwszych domen "z palca" sie kiedyś sprzeda i zwróci nakłady... ;)

Myślę, że obecnie lepiej jest się uczyć na błędach innych. Kiedyś nie było tak dużo informacji jak teraz na di.pl.

Według mnie lepiej poświęcić tydzień na przeczytanie wszystkich tematów, dokonać własnej analizy i dopiero wybrać się na zakupy, nawet te z palca. ;)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

czytam i czytam , ale błędów nie popełniają tylko ci którzy nic nie robią ;), zresztą każdy kto jest na bieżąco na forum zna historię stropy.pl a później literówkę bieliznaerotczna.pl jednego z najbardziej doświadczonego domainera :), a tak na marginesie moja kolekcja właśnie wzbogaciła się o ampicylina.pl i ampicillin.pl ;) i nawet jeżeli wszyscy zgodnym chórem powiedzą ;) to ja powiem; za to jaka piękna !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że obecnie lepiej jest się uczyć na błędach innych. Kiedyś nie było tak dużo informacji jak teraz na di.pl.

Według mnie lepiej poświęcić tydzień na przeczytanie wszystkich tematów, dokonać własnej analizy i dopiero wybrać się na zakupy, nawet te z palca. ;)

 

Pełna zgoda. Ja niestety jestem niecierpliwy i czytając forum już rejestrowałem... więc za rok się trochę posypie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie tak, ale my, dopiero zaczynający mamy ograniczone pole działania bo budowanie portfolio tylko poprzez zakupy D2D to spory wydatek a też można kupić sporo ;) (bo jeszcze nie mamy wyczucia co za ile itp.)

Natomiast budowa pierwszego portfolio "z palca" kosztuje relatywnie mniej i mimo iż rokuje o wiele mniejsze zyski (albo i stratę) ale za to daje coś cennego: doświadczenie. W miarę nabierania doświadczenia powinno się przechodzić w zakupy D2D i zmniejszać zakupy "palcowe". No i zawsze pozostaje nadzieja, że któraś z pierwszych domen "z palca" sie kiedyś sprzeda i zwróci nakłady... :)

 

zgadzam się z tym całkowicie jednak radzę poczytać dość solidnie forum przed palcowaniem perełek ;)

 

Doświadczenie gdy nie trąca rutyną jest tym czego nie kupisz nigdzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślę, że na początek patrzcie po prostu na ilość wyszukiwań w trybie ścisłym w narzędziu propozycji słów kluczowych , kupujcie wszystkie powyżej 3000/m-c, wtedy myślę że będzie dobrze i przestaniecie rejestrować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślę, że na początek patrzcie po prostu na ilość wyszukiwań w trybie ścisłym w narzędziu propozycji słów kluczowych , kupujcie wszystkie powyżej 3000/m-c, wtedy myślę że będzie dobrze i przestaniecie rejestrować :)

no ale to też przecież nie jest gwarancją jakości ;), zresztą gdyby tylko to przyjąć za kryterium to sporo takich domen jest wolnych ;)

piszesz że pow.3000 jest ok, ile Twoim zdaniem ma bardzo dobra domena a ile średnia? zakładam że poniżej 3000 jest kicha

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślę, że na początek patrzcie po prostu na ilość wyszukiwań w trybie ścisłym w narzędziu propozycji słów kluczowych , kupujcie wszystkie powyżej 3000/m-c, wtedy myślę że będzie dobrze i przestaniecie rejestrować :)

 

Ja gdzieś rrl.pl pisałem już, że się z tym nie zgadzam kompletnie, choćby dlatego, że widziałem czy zrealizowałem sporo sensownych sprzedaży, które nie spełniają kompletnie tych kryteriów >3000 / m-c "w trybie ścisłym", choćby:

 

limuzynyslubne*pl (210 wyszukań), stropy*pl (1300 wyszukań), mieszkaniastudenckie*pl (1600 wyszukań), sexshopy*pl (320 wyszukań), ubraniasportowe*pl (490 wyszukań), a dalej naprawdę nie chcę mi się szukać w pamięci czy dziale sprzedane. ;)

 

No i oczywiście nie mógłbym zapomnieć o:

 

wywozodpadow*pl (1000 wyszukań) ;)

 

sam sobie przeczysz, powinnna raczej pójść za niziutkie xxx przy "takiej słabej ilości wyszukań", jesteś kompletnie bez serca, żeby takie ninje z małą ilością wyszukań komuś sprzedawać. ;) Dla mnie to jest gdzieś ok. 1/10 wyznacznika sensu i wartości domeny czyli drobny ułamek, te całe wyszukiwania. Zresztą podstawowym wyznacznikiem "ninji" jest to, że domena po prostu brzmi głupio, nieprofesjonalnie lub jest mało komercyjna i nikt nigdy tam nic raczej nie postawi, innego nie ma, dlatego to wyrażenie "ninja" jest zbyt mocno nadużywane. Wiele firm zajmuje się niszową działalnością i robi na tym i tak dobre pieniądze, wtedy takie frazy nie są mocno wyszukiwane.

 

I tak wiadomo, czego ludzie głównie szukają w Internecie - plotek, seksu, skandali, wiadomości, hazardu i rozrywki, ale czy jest jeszcze miejsce, żeby na tym zarobić czy się z czymkolwiek przebić? ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×