Jump to content
gosel

[LINUX] Statystyki parkingu na Twoim pulpicie

Recommended Posts

Dzięki wrodzonemu lenistwu, postanowiłem zautomatyzować proces sprawdzania swoich zysków z parkingu, by oszczedzić czas i energię poswięcane codziennie na sprawdzanie statystyk zarobków z parkingu. Po kilku godzinach dłubania otrzymałem zautomatyzowany system wyświetlający aktualne statystyki zarobków prosto na moim pulpicie co wygląda mniej więcej tak:

post-3-1186612768_thumb.jpg

Wszystkie niezbędne pliki oraz instrukcja obsługi (README.txt) znajdują się w załączonym archiwum.

Metoda działa tylko w systemie Linux i może się trochę różnić w zależności od dystrybucji.

(Sprawdzona w Ubuntu 7.04 Fiesty Fawn w środowisku Gnome)

 

Metodę rozpowszechniam na licencji Beerware, jeśli ci się spodobała nie zapomnij postawić piwa autorowi :) - szczegóły w pliku README.txt.

 

Enjoy :)

 

staty.tar

powiadamianie sms-em na plusa: statysms.pl.tar

edit: no i oczywiście napiszcie jak sie wam podoba :)

edit2: były drobne problemy techniczne z downloadem ale już wszystko działa

edit3: dorzuciłem powiadamianie sms-em (tylko dla plusa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parę makr do lynxa, mały skrypt w bashu, config do conky i instrukcja jak to złożyć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parę makr do lynxa, mały skrypt w bashu, config do conky i instrukcja jak to złożyć. :)

 

Nie wiem co to jest Conky (a skoro nie wiem – to tego nie mam, bo używam LFS ;-), ale może warto spróbować. Dam znać czy coś mi wyszło. :)

 

Chociaż wolałbym jakiś applet do panelu KDE, bo pulpit to ja widuję tylko jak coś źle kliknę, normalnie mój ekran wygląda tak:

post-360-1186615601_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając Conky to jest tam skrypt w bashu, który zapisuje w plikach aktualne miesięczne zarobki, dobra baza do zrobienia apletu pod KDE. ;] Wystarczy wyświetlić zawartość tych plików.

 

OT: pb: mieć linuksa i używać jednego pulpitu?! brrr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
OT: pb: mieć linuksa i używać jednego pulpitu?! brrr :)

 

Po co mi x pulpitów, jak mam 16 zakładek w konsoli? :)

Poza konsolą używam przeglądarki, programu pocztowego i paru innych – w tym zamyka się mój warsztat. Mieści się na jednym biurku. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×