Jump to content
Sign in to follow this  
efro

.com czy .com.pl?

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem w sumie nowicjuszem i takie mam tez pytanie: ktore domeny sa lepsze,bardziej wartosciowe - .com czy .com.pl? Troche czytalam na ten temat i zdania sa podzielone,wiadomo-kwestie mody itd.

 

Podobno .com.pl jest lepsza,bo polska,ale ja np.jako zwykly uzytkownik osobiscie nie lubie adresow z .com.pl i wiem,ze wielu moich znajomych rowniez.Jakie jest Wasze zdanie?

 

W tej chwili wlasnie rejestruje domene i zastanawiam sie co wybrac,a nie chodzi juz o moje preferencje,lecz,jak wiadomo o zarobek.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Jestem w sumie nowicjuszem i takie mam tez pytanie: ktore domeny sa lepsze,bardziej wartosciowe - .com czy .com.pl? Troche czytalam na ten temat i zdania sa podzielone,wiadomo-kwestie mody itd.

 

Podobno .com.pl jest lepsza,bo polska,ale ja np.jako zwykly uzytkownik osobiscie nie lubie adresow z .com.pl i wiem,ze wielu moich znajomych rowniez.Jakie jest Wasze zdanie?

 

W tej chwili wlasnie rejestruje domene i zastanawiam sie co wybrac,a nie chodzi juz o moje preferencje,lecz,jak wiadomo o zarobek.

 

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odpowiedź jest prosta:

 

1) Użyj opcji "szukaj", gdyż to sakramentalne pytanie pojawiało sie już kilka razy

 

2) Najlepiej mieć obie. Koszt niepromocyjnej najtańszej rejestracji to 35 zł za pierwszy okres za obie łącznie

 

3) Nadal .com.pl jest mocno zakorzenione w świadomości Polaków, jednak skoro .pl zajęta lub coś pod nią stoi, to już lepiej .com

 

.pl > .com > .com.pl, .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie daruj sobie rejestrację .com.pl. Najlepiej poszukaj domeny .pl, a jeśli to nie wchodzi w grę weź pod uwagę jeszcze .eu lub .com.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Odpowiedź na Twoje pytanie: .com.

 

Jeżeli chodzi o strony kierowane do polskich użytkowników:

  1. .pl
  2. .com

Daruj sobie całą resztę końcówek i korzystaj z niej tylko i wyłącznie w przypadku gdzie nie ma wolnych żadnych alternatywnych nazw w .pl albo .com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli bierzesz .com, weź gdzieś po promocji też com.pl (przekierujesz - zbierzesz ewentualny ruch). Oczywiscie serwis postawisz na .com. Ja także jestem zwolennikiem domen .eu, zwłaszcza jeśli domena ma być dla małej firmy, przedsiębiorstwa. Stronki z kategorii rozrywka internetowa itp... - nada się rownież .net

 

możliwości jest wiele jak widziesz ;) (nei polecam .info, .biz i różnych innych dziwactw)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odpowiedź na Twoje pytanie: .com.

 

Jeżeli chodzi o strony kierowane do polskich użytkowników:

  1. .pl
  2. .com

Daruj sobie całą resztę końcówek i korzystaj z niej tylko i wyłącznie w przypadku gdzie nie ma wolnych żadnych alternatywnych nazw w .pl albo .com.

 

podpisuje się pod tym dodając .eu jako alternatywę

 

(nei polecam .info, .biz i różnych innych dziwactw)

 

.info jak najbardziej polecam na strony informacyjne

.biz na dzień dzisiejszy, raczej na nic się nie nadaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdecydowanie odpuść sobie nowe rejestracje .eu, takie domeny były rozdawane za darmo, a potem większość z nich spadła, najlepiej poszukaj .pl na wtórnym rynku, jeżeli wybierzesz dobre nazwy, masz gwarancję zysku, w przypadku innych tld jest dużo trudniej

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klienci końcowi częściej preferują .com.pl, ale nie widzę dużej różnicy w wartości pomiędzy .com i com.pl dla polskich keywordów, na pewno oba rozszerzenia są znacznie lepsze niż .eu

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w przypadku dobrych domen rejestruje .pl i com.pl żeby tak czy inaczej ściągnąć klienta do siebie, skoro com.pl jest takie kijowe to za rok jeśli nie sprzedam - nie opłacę, nie powinno być problemów z rejestracją za reg fee, jeśli się coś zmienię na plus w com.pl to warto będzie przedłużyć - jest to inwestycja 10zł za sztukę więc nie ma o czym gadać.

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×