Jump to content
fazik

Spór o domenę

Recommended Posts

Rozumiem, że nie wolno używać nazw domen itd więc postaram się bez.

 

Z tym iksowaniem i gwiazdka zamiast kropki w nazwie domeny, to nie chodzi o ze sie z czyms kryjemy, tylko bardziej o to, że istnieje cos takiego jak Google, ktore indeksuje rowniez wpisy z forow.

Jedna z pierwszych rzeczy jak sie traci domene, to probuje sie wejsc na strone przez Google (nie wiem czemu, ale tak ludzie wlasnie robia). No i byloby glupio zeby zaindeksowalo poprawnie Twoje zapytanie do domainerow za ile masz ta domene opchnac takiej to a takiej firmie (a jeszcze glupiej jak wygooglaja sobie odpowiedz z pelna argumentacja) ;)

Edited by kuba.puch

Share this post


Link to post
Share on other sites
Często spotykam się z kwotą 1 tys. zł jako optymalną przy sprzedaży takich domen i zastanawiam się skąd ona się bierze ?

Czy to jakiś magiczny próg opłacalności podobnie jak dla wielu ludzi 1 milion ( bez względu na walutę ) jest szczytem ich finansowych marzeń ?

 

Może utrata takiej domeny będzie dla nich inspiracją dla znalezienia innej ?

Widzę, że np. lech.info jest wystawiona na Sedo.

Mogliby dzięki temu przestać wykorzystywać rozszerzenie .org, które przeznaczone jest dla organizacji i stowarzyszeń a nie dla podmiotów komercyjnych.

 

Zawsze też mogą podpytać ile kosztuje driver.pl albo kierowcy.pl ew. zarejestrować coś z palca zamiast bezpodstawnie straszyć innych.

 

Może nie chodzi tyle o adres www a środki jakie przeznaczyli na reklamę serwisu pod tym adresem (np. ulotki, wpisy w katalogach itp.).

Jeśli było tego dużo to dla nich ta domena może być cenna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pewnością nie próbuj jej nawet sprzedawać konkurencji bo będą chcieli Cię pociągnąć do odpowiedzialności odszkodowawczej a od konkurencji jeszcze łatwiej ją wyrwą niż od Ciebie.

 

Wszystko zależy od tego czy rzeczywiście domena była przez nich wykorzystywana do prowadzenia działalności. Jeżeli tak to może to zostać potraktowane jako czyn nieuczciwej konkurencji - pewnie art.3 uznk - i ważna uwaga - przyjmuje się obecnie raczej, że takiego czynu może dokonać również osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej...

 

Generalnie to poczekaj na ich reakcję - nie składaj propozycji cenowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Następnie następuje straszonko: Sprawa jest analizowana przez kancelarię prawną. Na moje życzenie mogą udostępnić opinię prawną w tej sprawie.

Na koniec polubownie proponują mi zwrot kosztów rejestracji domeny. Nie chcą się spierać i zależy im na czasie.

 

hahaha B)

 

Najważniejsze że poczucie humoru w społeczeństwie nie ginie.

 

...ja bym poprosił ich o tą analizę prawną, to mogło by być interesujące przeżycie czytać bzdury podbite pieczątką kancelarii prawniczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×