Jump to content
Sign in to follow this  
empireus

O co chodzi z domenami zlapanymi w ppd.pl?

Recommended Posts

Dodalem kilkanascie domen do zlapania w ppd.pl i kilka juz zostalo zlapane. Widze je w panelu ze statusem "zlapana". Przy niektorych jest: zlecen: 1, przy innych wiecej... Ale mimo, ze od zlapania minelo juz ok. 5 dni, nadal nie mam ich na koncie, ani nic z tymi domenami sie nie dzieje. Z whois wynika, ze domeny nie zostaly zlapane przez Varia, tylko u partnerow. Gdzies na forum przewinelo mi sie, ze partnerzy moga, ale nie musza wystawic te zlapane domeny do sprzedazy itd. Niech mi ktos wyjasni jak krowie na łące, o co chodzi z ppd. Wszystkie zlapane domeny sa zaparkowane na ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyłączam się do pytania przedmówcy ;)

 

Też chętnie poznam odpowiedź.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny złapane przez partnerów trafiają do PPD.pl 5 dni po złapaniu (ograniczenie narzucone przez NASK) i dopiero wtedy zachowują się jak domeny złapane bezpośrednio (są przekazywane lub trafiają na aukcję).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodalem kilkanascie domen do zlapania w ppd.pl i kilka juz zostalo zlapane. Widze je w panelu ze statusem "zlapana". Przy niektorych jest: zlecen: 1, przy innych wiecej... Ale mimo, ze od zlapania minelo juz ok. 5 dni, nadal nie mam ich na koncie, ani nic z tymi domenami sie nie dzieje. Z whois wynika, ze domeny nie zostaly zlapane przez Varia, tylko u partnerow. Gdzies na forum przewinelo mi sie, ze partnerzy moga, ale nie musza wystawic te zlapane domeny do sprzedazy itd. Niech mi ktos wyjasni jak krowie na łące, o co chodzi z ppd. Wszystkie zlapane domeny sa zaparkowane na ND.

Jak oceniasz skuteczność?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak oceniasz skuteczność?

 

 

 

 

Jeszcze nie moge sie wypowiedziec, bo za malo domen dodalem do ppd.pl, ale w porownaniu ze zlapane.pl widac, ze faktycznie cos drgnelo na lepsze ;) Tyle, ze wszystkie zlapane domeny w ppd.pl zlapal jeden partner ;-) 

Edit:

 

 

 

 

Z mojej dedukcji wydedukowalem, ze ten partner ma chyba wykupiony dedyk na home.pl ;-)

 

Stad chyba bierze sie skutecznosc lapania. Ciekawe, jakby wykupic dedyka od NASK - o ile by wowczas wzrosla skutecznosc lapania domen? ;)  Jakby tak wykupic dedyka, albo wbic sie w swiatlo bezposrednio w NASK...  :D Ale to juz inszy temat ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żeby wszystko było intuicyjne dodamy odpowiednią informację.

 

Bylo by fajnie, gdyby bylo to wyjasnione. Ja zrozumialem to tak, ze jesli partner uzna, ze domena mu sie podoba (np. z powodu duzego ruchu/zarobkow na parkingu/"generycznosci" itp), to moze sobie ją zatrzymac, lub wystawic na aukcje, pomimo, ze tylko jedna osoba ją lapala. 

 

 

Moje watpliwosci wziely sie tez stad, ze za czasow złapane.pl byla podobna klauzula ;-)

 

 

 

 

PS. Panel "miodzik"!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z mojej dedukcji wydedukowalem, ze ten partner ma chyba wykupiony dedyk na home.pl ;-)

 

A można spytać przesłanki tej dedukcji? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Została naniesiona poprawka. Teraz póki faktycznie nie trafi na aukcję lub nie zostanie sprzedana, posiada stan "Oczekuje na status".

Tak więc mam nadzieję, że teraz już nie będzie ten stan dla nikogo mylący, jak poprzedni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A można spytać przesłanki tej dedukcji? ;)

 

traceroute to xxxxxx.pl (89.161.235.yyy), 64 hops max, 40 byte packets

1 83.yy.yyy.yyy (83.yy.yyy.yyy) 1.276 ms 1.341 ms 1.965 ms

2 kat-ru2.idsl.tpnet.pl (213.25.2.207) 25.972 ms 26.605 ms 25.766 ms

3 z.kat-ru2.do.kat-r2.tpnet.pl (213.25.5.113) 25.974 ms 44.339 ms 25.977 ms

4 do.war-ar3.z.war-r3.tpnet.pl (195.205.0.210) 30.976 ms 30.389 ms 29.971 ms

5 80.50.131.178 (80.50.131.178) 30.984 ms 53.453 ms 30.946 ms

6 157.25.248.69 (157.25.248.69) 30.975 ms

157.25.248.61 (157.25.248.61) 31.435 ms 30.483 ms

7 157.25.216.46 (157.25.216.46) 31.974 ms

157.25.216.66 (157.25.216.66) 54.443 ms 30.472 ms

8 217.153.235.202 (217.153.235.202) 31.969 ms 30.487 ms 31.971 ms

9 v0xxxxx.home.net.pl (89.161.235.yyy) 31.967 ms 36.556 ms 30.930 ms

 

[EDIT]

Ruch ode mnie leci poprzez TP z Katowic do Wawy, wpada w swiatla GTS/IKP i wpada do serwerowni home.pl ;-) Z tego co pamietam, to home ma serwerownie w roznych miejscach. W Wawie dawniej dzierzawili, a teraz mozliwe, ze maja swoje szafy. W Szczecinie tez maja, bo mialem tam u nich pracowac jako jeden z adminow ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena złapana przez partnera, rozpoczęła się aukcja (był więcej niż jeden zainteresowany przechwyceniem) i u mnie wyświetla się "Oczekuje na opłacenie. Zasil konto. " - mimo, że trwa aukcja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprawione.

jeszcze różowy kolor został :)

 

EDIT:

1. Jeszcze dziś w Złapane domeny widziałem domenę agrobazar.pl (Zleceń: 5) - teraz jej tam nie ma a w Lista zamówień ma zmianę statusu na "Przedłużona" mimo, że jest złapana przez partnera.

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ten sam problem. Trwa odświeżanie domen.

 

EDIT: Ten sam problem co w drugim temacie PPD.pl.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny złapane przez partnerów trafiają do PPD.pl 5 dni po złapaniu (ograniczenie narzucone przez NASK) i dopiero wtedy zachowują się jak domeny złapane bezpośrednio (są przekazywane lub trafiają na aukcję).

 

Na jakich zasadach współpracujecie z Waszymi partnerami "łapaczami" czy oni tylko wyłącznie wykonują Wasze zlecenie złapania określonej domeny czy też mogą działać na własną rękę i np: będę jedynym który zlecił złapanie domeny XXX.pl a gdy łapacz uzna ją za sporo wartą nagle okaże się że jeszcze jakiś Jan Kowalski zlecił jej złapanie i trafi na licytację?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na jakich zasadach współpracujecie z Waszymi partnerami "łapaczami" czy oni tylko wyłącznie wykonują Wasze zlecenie złapania określonej domeny czy też mogą działać na własną rękę i np: będę jedynym który zlecił złapanie domeny XXX.pl a gdy łapacz uzna ją za sporo wartą nagle okaże się że jeszcze jakiś Jan Kowalski zlecił jej złapanie i trafi na licytację?

 

Łapacz nie wie ile osób zamówiło daną domenę, nie ma też wpływu na proces zgłaszania przechwyconych domen do systemu (dzieje się to automatycznie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×