Jump to content
Paulinho

nowy? przydatny? serwis poświęcony domenom .pl

Recommended Posts

Witam,

 

W ciągu najbliższego miesiąca chciałbym wprowadzić nowy serwis poświęcony domenom www.PL24.pl

 

Celem nadrzędnym funkcjonowania tego serwisu jest integracja w jednym miejscu wszystkich liczących się serwisów, na których można sprzedać/kupić domeny w jednym miejscu. Drugi nie mniej ważnym celem jest promocja rynku wtórnego jak i samych domen .pl

 

Uwaga: to co widzicie pod adresem www.PL24.pl jest wersją testową.

 

Obecnie dostępne są funkcje:

 

· lista sprzedaży domen, których transakcje zostały ujawnione publicznie a informacje o nich są publicznie dostępne: http://pl24.pl/?search_tab=sales_list (gwiazdki z nazw domen z listy sprzedaży znikają po rejestracji i wykupieniu testowej usługi za testowe środki pieniężne)

 

· lista trwających aukcji domen, które są prowadzone na liczących się w Polsce platformach aukcyjnych. Wkrótce zostanie wbudowany mechanizm wyróżniający najciekawsze domeny i ciekawe trwające licytacje: http://pl24.pl/?search_tab=active_auctions

 

· listę domen na sprzedaż, które oferowane są przez zarejestrowanych użytkowników serwisu PL24.pl. http://pl24.pl/?search_tab=for_sale_list . Nie pobieramy prowizji za sprzedaż. Zaimportuj swoją listę domen na sprzedaż, zapraszam

 

· użytkownicy z zewnątrz mogą skontaktować się za pomocą formularza z użytkownikami PL24.pl, którzy wystawili swoje domeny na sprzedaż. W fazie testowej nie pobieramy opłat za usługę pośrednictwa. Usługa „Lista domen na sprzedaż” – „Złóż ofertę

 

· możesz eksportować listę sprzedaży by na bieżąco wiedzieć co na rynku domen w zakresie sprzedaży słychać. W fazie testowej zarejestrowani użytkownicy mogą przeglądać listę sprzedaży. Lista sprzedaży jest aktualnie uzupełniana. Usługa „Eksportuj listę sprzedaży”

 

· usługa monitorowania domeny czyli wpisujesz np. frazę „dom” a serwis codziennie przesyła listę domen z frazą „dom” nazwie domeny, które pojawiły się na sprzedaż. Usługa „ Monitoruj domeny”

 

· opcja szukam domeny spełniające dane kryteria. Usługa umożliwia wysłanie zapytania przez osobę szukającej dobrej nazwy na serwisu internetowy do zarejestrowanych użytkowników serwisu PL24.pl . W fazie testowej nie pobieramy opłat za usługę pośrednictwa. Usługa „Szukam domeny”

 

· lista domen wygasających, które są publikowane przez NASK : http://pl24.pl/?search_tab=expired_list

 

· wkrótce możliwość dodania wygasającej domeny do jej przechwycenia u lidera polskiego rynku dropcatching’u (przechwytywanie domen) oraz kilka innych fajnych funkcji

 

· w fazie testowej możesz zasilić swoje konto dowolną ilością testowych środków pieniężnych aby móc przetestować do woli wszystkie funkcje serwisu www.PL24.pl wystarczy się zarejestrować.

 

 

W ciągu pół roku serwis ten zasili większe przedsięwzięcie, skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

 

 

Chciałbym także prosić Was o pomoc w rozwoju tej części serwisu, o konstruktywne komentarze, krytykę, pomysły, sugestie. Dla 3 najbardziej aktywnych i kreatywnych osób, które mam przygotowane drobne gratyfikacje za poświęcony czas.

 

 

Prezenty:

Coś na zimne, jesienne wieczoru ale tylko dla osób dorosłych: 2 x „Przepalanka Beskidzka”

 

Oryginalna receptura z Beskidów tworzy trunek o niezwykłym smaku. Przepalanka powstała z najwyższej jakości spirytusu połączonego z przepalonym cukrem. Regionalna receptura prosto od górali z Beskidów. Ze względu na bardzo wysokie walory smakowe uhonorowana medalem „Najlepszy Produkt” na Międzynarodowych Targach Żywności – Polska 2007. Doskonale rozgrzewa w chłodne wieczory. Alkohol szkodzi zdrowiu a ze względu na charakter prezentu, musisz mieć 18 lat. Pojemność 0,5 l. Więcej na:

 

http://www.sklep-ballantines.pl/sklep/inde...,id_pr,309.html

 

Na jesienne spacery np. po Beskidach lub beskidzkiej przepalance:-)

 

1 x Plecak Campus Roamer, kolor szaro-beżowy. Więcej na: http://www.sailandrock.pl/?str=produkt&id=633

 

 

Zapraszam do testowania serwisu przez następny tydzień. Prezenty chciałbym wysłać po 18 października.

 

 

Pozdrawiam

Paulinho

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczałbym od zmiany layoutu, wszystko się zlewa ze sobą, ciężko cokolwiek wyczytać i wychwycić wszystkie funkcje, męczące dla oka. Co do funkcji to zapowiada się ciekawie, ale nie wypowiem się bo nie wytrzymałem wystarczająco długo aby je przejrzeć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczałbym od zmiany layoutu, wszystko się zlewa ze sobą, ciężko cokolwiek wyczytać i wychwycić wszystkie funkcje, męczące dla oka. Co do funkcji to zapowiada się ciekawie, ale nie wypowiem się bo nie wytrzymałem wystarczająco długo aby je przejrzeć.

 

Strona ladnie wyglada tylko by trzeba troche pozmieniac kolory, tak zeby sie to nie zlewalo jak napisal Przemowild ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną to podobnie jak wszyscy - proponuję zmienić design na eye-friendly, a co do funkcjonalności, zapowiada się naprawdę nieźle. ;)

 

Było w sumie już kiedyś coś podobnego, ale dużo mniej rozbudowanego. Mowa o listing.pl oczywiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Layout.

Ja na to za długo już patrzę i moje oczy się przyzwyczaiły :-)

Panowie: Co, z czym i w którym momencie się zlewa?

Absolutnie nikomu nie chcę męczyć oczu, uprzejmie proszę o wskazówki.

 

A może zajrzycie do środka serwisu, pewne funkcje są dostępne po rejestracji.

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites
Layout.

Ja na to za długo już patrzę i moje oczy się przyzwyczaiły :-)

Panowie: Co, z czym i w którym momencie się zlewa?

Absolutnie nikomu nie chcę męczyć oczu, uprzejmie proszę o wskazówki.

 

A może zajrzycie do środka serwisu, pewne funkcje są dostępne po rejestracji.

 

Tak na szybko:

 

1. Dałbym ciemniejszy gradient dla nagłówka "menu", "szukaj"

2. Pociagnąłbym w dół cała ramkę wydłużając layout i dając więcej światła między napisami

3. Jesli tło jest białe a ramka zamknięta, to unikałbym zbyt wielu białych plam wewnatrz i zastapiłbym lekkim odcieniem błekitu lub szarości

4. Napisy z lewego menu typu: moje konto itp wyróżniłbym boldem i dał inny kolor

5. Zmieniłbym seledynek na odcień brudnego błękitu

6. Przesunąłbym "szukaj" bardziej na lewo, przy listowaniu domen, zamiast listy domen, w centralnym punkcie monitora jest "szukaj" co sprawia, że przeglądanie domen jest mało komfortowe.

 

itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny są naszą domeną ...

 

Mi się osobiście to hasło nie podoba, zmieniłbym np. na takie:

 

Dobre adresy są naszą domeną lub Naszą domeną są dobre adresy.

 

Resztę uwag (jeśli się pojawią i nie będą się powielać z wcześniejszymi sugestiami kolegów) postaram się dopisać w terminie późniejszym :)

 

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna z funkcji czyli:

 

· lista sprzedaży domen, których transakcje zostały ujawnione publicznie a informacje o nich są publicznie dostępne: http://pl24.pl/?search_tab=sales_list (gwiazdki z nazw domen z listy sprzedaży znikają po rejestracji i wykupieniu testowej usługi za testowe środki pieniężne)

 

umożliwia wygenerowanie listy sprzedaży, obecnie zawiera ona 10578+ domen .pl, które zostały sprzedane.

 

Co ciekawe, nie wszystkie zostały przedłużone.

 

Co bardziej smaczne kąski poniżej, proszę się częstować i zapraszam do testowania serwisu :-)

 

archiwizatory.pl

akademiarodzica.pl

awanturnicy.pl

citifinance.pl

czlonkowie.pl

delegalizacja.pl

ekonsultantka.pl

europromocje.pl

katechetka.pl

kluby.waw.pl

komediowy.pl

ksiegoweuslugi.pl

mediaimarketing.pl

odzyski.pl

schowki.pl

 

Jeśli coś zarejestrujesz, zrób edycję co jest już zajęte. Ułatwisz sprawę innym

 

Będę wdzięczny za info zwrotne nt. funkcjonalności serwisu www.PL24.pl

 

Pozdrawiam

Paulinho

Edited by Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie nie lubię takich narzędzi, ale to jest OK ;)

Mam obsesje na punkcie grafiki i tą bym zmienił. Domena również nadaje się na wymianę. Mogę tanio puścić exdomain*pl (exdomain.eu) z ruchem który został wygenerowany przez artykuły w sieci, posty itp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny są nasza domeną brzmi trochę śmiesznie...By nie powiedzieć nielogicznie... Popracuj nad grafika , powinno być więcej kolorów np zielonego, serwis wygląda tak jakoś "surowo"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narzędzie z opisu zapowiada się super. Jutro się zarejestruję i potestuje.

 

Co do grafiki - dropped.pl czy aftermarket.pl też nie powala grafiką i jakoś nikomu to nie przeszkadza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co Wy chcecie od hasła.

Domena jest internetowa, czyli adres www

Domena to też sedno sprawy, istota, rzecz, na której najlepiej się znamy. Naszą domeną (dziedziną) są domeny (adresy).

 

Na adresach - ja chcecie powyżej - to najlepiej znają się listonosze (ooops doręczyciele) a nie domeniarze.

 

A w ogóle to przydałby się jakiś regulamin - tylko nie długi...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł z listą sprzedaży domen, zaoszczędzi mi to sporo pracy przy opracowywaniu statystyk dla trzyliterówek :D

 

Pozostałe funkcje przejrzałem tylko pobieżnie, ponieważ podobnie jak koledzy mam wrażenie, że szata graficzna męczy oko i zniechęca do dalszego zagłębiania się w temat. Popracuj nad kolorami, wielkościami czcionek (nagłówki większymi, tekst mniejszymi), nad układem okien i będzie ok :)

 

PS. Bardzo trafiona domenka :) Krótka i na temat ;) Nawet lepsza niż P24 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ przemowild

dzięki za Twoje uwagi, część z nich zostanie uwzględniona.

 

dwa dobre trunki nadal czekają na wysłanie. wystarczy, że konkretnie i konstruktywnie wyrazisz swoją opinię nt. serwisu www.PL24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ przemowild

dzięki za Twoje uwagi, część z nich zostanie uwzględniona.

 

dwa dobre trunki nadal czekają na wysłanie. wystarczy, że konkretnie i konstruktywnie wyrazisz swoją opinię nt. serwisu www.PL24.pl

 

Dziękuję Paulinho za trunki, jesteśmy tutaj po to by sobie nawzajem pomagać, wypij więc moje zdrowie :) W tym momencie mam natłok zajęć ale w wolnej chwili wgryzę się w twój serwis i postaram się zaproponować ci jeszcze inne rozwiązania mające na celu poprawę "usability".

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×